METAL SRBIJA
..::METALSRBIJA.FORUMS.FM::..

Welcome to METAL SRBIJA forum.

All ads will be removed when you register and log in.

NE MOŽETE DA VIDITE SLIKE I LINKOVE DOK SE NE ULOGUJETE !
SVI RUŽNI ADDOVI ĆE NESTATI, KADA SE ULOGUJETE !
METAL SRBIJA
..::METALSRBIJA.FORUMS.FM::..

Welcome to METAL SRBIJA forum.

All ads will be removed when you register and log in.

NE MOŽETE DA VIDITE SLIKE I LINKOVE DOK SE NE ULOGUJETE !
SVI RUŽNI ADDOVI ĆE NESTATI, KADA SE ULOGUJETE !
Metal Srbija Forum
Username Remember Me
Password
Welcome to the METALSRBIJA.forums.fm Underground forum.
If this is your first visit, be sure to check out the Pravila Foruma by clicking the link above.
You may have to REGISTER, before you can post or view messages: click the register link above to proceed.
If you are already registered, please LogIn.
All ads will be removed when you register and log in.

 Share|

Sashka '93.


Sashka '93.

PostRe: sta mislite o muzickoj sceni u srbiji
sta mislite o muzickoj sceni u srbiji - Page 7 Minicl1009/06/09, 02:32 pm

Slazem se u vecini slucajeva sa vama, ali ne mozete poreci da je u to vreme ipak nasa muzicka scena izgledala odlicno. No, ovde nije rec o prosloj muzickoj sceni, neko o danasnjoj. U svakom slucaju je ocajna. I malo metala, punka ili rocka na televizijama, zaista ne bi skodilo... :85:

Sweet Tooth

  
  

Sweet Tooth

PostRe: sta mislite o muzickoj sceni u srbiji
sta mislite o muzickoj sceni u srbiji - Page 7 Minicl1010/06/09, 10:54 am

MrznjA wrote:
a tek batali te price o 80im,bas zato sto vecina nas tada nije zivela...sad je jako popularno to stagniranje i okretanje ka proslosti jer su se izgubili neki ideali....da si zivela 80ih,provela bi najbolje godine u 90im,sto nije bilo nimalo lepo.A i tada je celicna pesnica komunizma diktirala sta se sme a sta se ne sme.
[pravoj]rok muzici,panku i metalu je mesto u undergroundu,jer da bi bio deo mainstreama moras da pravis kompromise,a to ne ide u isti recept sa malo izmisljenog bunta.

Amen brother!Ko onaj klipan Major,koji se ni rodio osamdesetih nije...Krelchina....

MrznjA

  
  

MrznjA

PostRe: sta mislite o muzickoj sceni u srbiji
sta mislite o muzickoj sceni u srbiji - Page 7 Minicl1010/06/09, 01:08 pm

pazi,svako neka radi kako njemu odgovara,ako je on u tome zato sto ga ispunjava,neka ga...nikoga ne ugrozava svojim fazonom.

a sto se tice tv-a i metala...dovoljno je reci,kad sam ja izasao na televizor i pricao sta sam pricao,to je postao kraj xD

Kolekcionar

  
  

Kolekcionar

PostRe: sta mislite o muzickoj sceni u srbiji
sta mislite o muzickoj sceni u srbiji - Page 7 Minicl1010/06/09, 06:48 pm

MrznjA wrote:
a tek batali te price o 80im,bas zato sto vecina nas tada nije zivela...sad je jako popularno to stagniranje i okretanje ka proslosti jer su se izgubili neki ideali....da si zivela 80ih,provela bi najbolje godine u 90im,sto nije bilo nimalo lepo.A i tada je celicna pesnica komunizma diktirala sta se sme a sta se ne sme...



Potpuno se slazem... Gade mi se "jugonostalgicari" koji zale za nekim "boljim" vremenima iz 70ih i 80ih... Treba da budemo srecni sto smo jednom i zauvek raskrstili sa komunizmom i svim "jugo" sranjima (svime sto ide uz to) i da pokusamo da zaboravimo taj deo istorije, ako je moguce... SFRJ - bilo, proslo, NE PONOVILO SE

Aleksandra the Great

  
  

Aleksandra the Great

PostRe: sta mislite o muzickoj sceni u srbiji
sta mislite o muzickoj sceni u srbiji - Page 7 Minicl1010/06/09, 07:52 pm

Kolekcionar wrote:
MrznjA wrote:
a tek batali te price o 80im,bas zato sto vecina nas tada nije zivela...sad je jako popularno to stagniranje i okretanje ka proslosti jer su se izgubili neki ideali....da si zivela 80ih,provela bi najbolje godine u 90im,sto nije bilo nimalo lepo.A i tada je celicna pesnica komunizma diktirala sta se sme a sta se ne sme...

Potpuno se slazem... Gade mi se "jugonostalgicari" koji zale za nekim "boljim" vremenima iz 70ih i 80ih... Treba da budemo srecni sto smo jednom i zauvek raskrstili sa komunizmom i svim "jugo" sranjima (svime sto ide uz to) i da pokusamo da zaboravimo taj deo istorije, ako je moguce... SFRJ - bilo, proslo, NE PONOVILO SE
AMIN ZA TO!!
slazem se u potpunosti...
ali, jebi ga, muzika (sto i jeste tema ovog topica) je bila odlicna... barem sto se mene tice... i znam da nisam jedina prisutna koja voli taj mjuzik Smile

MrznjA

  
  

MrznjA

PostRe: sta mislite o muzickoj sceni u srbiji
sta mislite o muzickoj sceni u srbiji - Page 7 Minicl1010/06/09, 09:22 pm

pazite,generalno,ta jugonostalgija je tek govno svoje vrste...ja nisam jugonostalgican ni malo,jer je jedina jugoslavija koju pamtim SRJ...a opet,imam maximalno OK odnos sa ljudima iz hrvatskog,bosanskog i makedonskog undergrounda...imao bih i sa crnogorskiom,da imaju scenu.slovenci su univerzum za sebe.jebiga,rat je izbio zbog pogresnih ljudi i ideala,ali mi tu sada nista ne mozemo.Najgore je sto nam je kao narodu oteto mnogo,a nas terete da smo ukrali.Ali opet skrecem sa teme.
Sto se muzike tada tice,jeste BILA odlicna,ali treba ici napred...doduse,muzika koja nam se sada uvozi iz ex yu zemalja je djubre na kub,znaci boris,oli,kemal,doris i tako ta danke deutschland ekipa koja je pevala sta je pevala se sada ne skida sa domacih kanala...ali za utehu mi je da je stoka svuda ista,pa kako se mi primamo na to,oni se ljudi seku na nase narodnjake sto nam je svojevrsni ''kvit smo'' sto se kulture tice...oni nama sugavi nostalgicni mediteranski kvaziintelektualni ljubavni pop,a mi njima urban world music digital etno.A steta,bazicno,to nije najbolje ni od jedne ni od druge kulture.

Aleksandra the Great

  
  

Aleksandra the Great

PostRe: sta mislite o muzickoj sceni u srbiji
sta mislite o muzickoj sceni u srbiji - Page 7 Minicl1010/06/09, 09:38 pm

Quote :
imam maximalno OK odnos sa ljudima iz hrvatskog,bosanskog i makedonskog undergrounda...imao bih i sa crnogorskiom,da imaju scenu
IGUMAN MRZNJO!! imaju IGUMAN!!
29

ne, sad, bez sprdacine, slazem se od prve do poslednje reci... neverovatno, kao da si mi misli procitao Smile :68:

MrznjA

  
  

MrznjA

PostRe: sta mislite o muzickoj sceni u srbiji
sta mislite o muzickoj sceni u srbiji - Page 7 Minicl1010/06/09, 10:00 pm

Aleksandra the Great wrote:
Quote :
imam maximalno OK odnos sa ljudima iz hrvatskog,bosanskog i makedonskog undergrounda...imao bih i sa crnogorskiom,da imaju scenu
IGUMAN MRZNJO!! imaju IGUMAN!!
29

ne, sad, bez sprdacine, slazem se od prve do poslednje reci... neverovatno, kao da si mi misli procitao Smile :68:

Jedini -ozbiljni- bend koji sam ja cuo sa tih prostora jeste Deucalion koji ne radi vec duze vreme...a nemojte Iguman da mi zajebavate,ja postujem to sto oni rade,bez zezanja Very Happy
I donekle Autogeni trening...
a ja sam inace poznat po telepatskim sposobnostima Cool

Kolekcionar

  
  

Kolekcionar

PostRe: sta mislite o muzickoj sceni u srbiji
sta mislite o muzickoj sceni u srbiji - Page 7 Minicl1011/06/09, 12:42 am

A sto se muzike iz tog vremena tice, nikada mi se nije svidjala... Ne zbog nacionalizma ili mrznje prema sfrj, nego jednostavno ni jedan od tih ex-yu hitova me ne privlaci ni malo...

manticora

Metal Guardian

manticora

PostRe: sta mislite o muzickoj sceni u srbiji
sta mislite o muzickoj sceni u srbiji - Page 7 Minicl1011/06/09, 01:00 am

Ja sam crnac imate nesto protiv toga affraid affraid

IVL

  
  

IVL

PostRe: sta mislite o muzickoj sceni u srbiji
sta mislite o muzickoj sceni u srbiji - Page 7 Minicl1011/06/09, 01:54 am

Aman Iguman 29 29

Jami!

  
  

Jami!

PostRe: sta mislite o muzickoj sceni u srbiji
sta mislite o muzickoj sceni u srbiji - Page 7 Minicl1011/06/09, 10:21 am

JUUUGOOOSLAAAVIIIIOOOO NA NOGE
PEEEEVAJ NEK' TE CUUUJUUUU
KOOOOOOO NEEE SLUSA PJESMU
SLUSA CE OLUUUUJUUUUU!



sad kad bi vas cuo jedna moj drugar uletao bi u monitor svakog pojedinacno i gazio vas svojim Yugo pokretackim ponosom in hiz fit

:89:

MrznjA

  
  

MrznjA

PostRe: sta mislite o muzickoj sceni u srbiji
sta mislite o muzickoj sceni u srbiji - Page 7 Minicl1011/06/09, 11:20 am

molim te,postaraj se da cuje..smeje mi se.
iguman -I-

Kolekcionar

  
  

Kolekcionar

PostRe: sta mislite o muzickoj sceni u srbiji
sta mislite o muzickoj sceni u srbiji - Page 7 Minicl1011/06/09, 01:55 pm

Nindza wrote:
JUUUGOOOSLAAAVIIIIOOOO NA NOGE
PEEEEVAJ NEK' TE CUUUJUUUU
KOOOOOOO NEEE SLUSA PJESMU
SLUSA CE OLUUUUJUUUUU!


Verujem da si htela da napises SLUSACE ali si pogresila u kucanju... Razz

Sashka '93.


Sashka '93.

PostRe: sta mislite o muzickoj sceni u srbiji
sta mislite o muzickoj sceni u srbiji - Page 7 Minicl1011/06/09, 02:48 pm

svako ima pravo na svoje misljenje. naravno da nekima juga nedostaje. meni licno ne, jeer tad nisam zivela Smile ali, govorim generalno o muzici, koja je tad bila vrh vrhova. Uzmimo za primer samo jednu grupu, npr EKV! Odlicna ekipa, muzika, text... Sad, ima onih koji ce da me napadnu zbog toga, ali ja ih smatram jednom od nasih kvalitetnijih grupa... a poticu iz 80-tih.. ponavljam, samo na muziku mislim! sto se zivota tice, tih godina, ne bih da sudim, jer nisam imala priliku da zivim u njima, a i ovo nije mesto za razgovor o tome. 62

Kolekcionar

  
  

Kolekcionar

PostRe: sta mislite o muzickoj sceni u srbiji
sta mislite o muzickoj sceni u srbiji - Page 7 Minicl1011/06/09, 02:51 pm

Muzika je stvar ukusa, a o ukusima ne treba raspravljati...I ja sam samo rekao svoje misljenje o muzici iz ex-yu vremena...

IVL

  
  

IVL

PostRe: sta mislite o muzickoj sceni u srbiji
sta mislite o muzickoj sceni u srbiji - Page 7 Minicl1011/06/09, 03:19 pm

Ma vecina onoga sto se danas nmaziva kvalitetom i koliko-toliko afirmiranim bendom kod nas, upravo potice iz tog vremena 80-tih.

Malo li je primera...

Jami!

  
  

Jami!

PostRe: sta mislite o muzickoj sceni u srbiji
sta mislite o muzickoj sceni u srbiji - Page 7 Minicl1011/06/09, 07:59 pm

Kolekcionar wrote:
Nindza wrote:
JUUUGOOOSLAAAVIIIIOOOO NA NOGE
PEEEEVAJ NEK' TE CUUUJUUUU
KOOOOOOO NEEE SLUSA PJESMU
SLUSA CE OLUUUUJUUUUU!


Verujem da si htela da napises SLUSACE ali si pogresila u kucanju... Razz

videla sam,ali mrzelo me da shcekam 60 sec
hvala ti
divan si djuro.

Jami!

  
  

Jami!

PostRe: sta mislite o muzickoj sceni u srbiji
sta mislite o muzickoj sceni u srbiji - Page 7 Minicl1011/06/09, 08:02 pm

MrznjA wrote:
molim te,postaraj se da cuje..smeje mi se.
iguman -I-

nemoj sa sudbom da se sigras

:107:

MrznjA

  
  

MrznjA

PostRe: sta mislite o muzickoj sceni u srbiji
sta mislite o muzickoj sceni u srbiji - Page 7 Minicl1012/06/09, 02:43 pm

Nindza wrote:
MrznjA wrote:
molim te,postaraj se da cuje..smeje mi se.
iguman -I-

nemoj sa sudbom da se sigras

:107:
mene sudbina pita da li sme da prodje kad se sretnemo :115:

terrorist


terrorist

PostRe: sta mislite o muzickoj sceni u srbiji
sta mislite o muzickoj sceni u srbiji - Page 7 Minicl1023/06/09, 02:02 pm

Odlican bend,Rain Delay.Svaka im cast!!!Imamo dosta kvalitetnih bendova al je publika smece!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Zato porucujem bendovima da beze odavde kao i svi ostali!!!!

SEPULTURA

  
  

SEPULTURA

PostRe: sta mislite o muzickoj sceni u srbiji
sta mislite o muzickoj sceni u srbiji - Page 7 Minicl1025/08/09, 03:50 pm

Kad si metalac svi te gledaju kao najgoreg klošara a još gore ako si punker onda kao najgore govno (surovo ali relano).Metal pa onda punk sam počeo da slušam u osnovoj školi sam počeo da slušam dok su ostali slušali novokoponovane turbofolk shitove i još neka sranja.Mi smo zaostao narod,pre svega,jer kad se obučeš kao punx ili metalac svi se sklanjaju od tebe.Moja generacija odrasta uz Leu Kiš,Jelenu Bačić Alimpić,retardiranog Oskara gde serviraju neke budalaštine i turbofolk.Klincima su kriminalci i gole pevaljke idoli.Što je najgore i matorci na to gledaju sa obradovanjem.Tretira se kao umetnost,to što se oni ludiraju i skakuću po TV-u.A sa druge strane nas metalce a pogotovo punkere smatraju kao klošare i drogoše.Oni su tretirani kao face a mi kao nakaze.Uvek me je interesovalo odakle njima pare.Zna se da jako puno koštaju spotovi dok bendovi plaćaju ko zna koliko i ostaju bez leba da jedu da bi snimili jedan album.Ovi su nenormalno plaćeni da "pevaju" na plejbek po diskotekama.Najviše se to eksponiralo kad narod nije imao leba da jede,to im je bio način da skrenu ljudima pažnju sa mnogo važnijih stvari.Klasično zaglupljivanje.Sve je preplavljeno diskotekama i kafanama i deca se truju na svakom koraku nezdravom muzikom.Pre su po trafikama i i tim radnjama mogao naći Metal Express,Rock express,Metal Hammer i neki CD zdrave muzike a sad vidiš Zvezde granda i još pride i CD uz to dobiješ sa njihovom shity muzikom.Moglo bi se reci da je i metal koliko toliko zamro,nije skroz dok god ima nas koji to slušamo.

Sweet Tooth

  
  

Sweet Tooth

PostRe: sta mislite o muzickoj sceni u srbiji
sta mislite o muzickoj sceni u srbiji - Page 7 Minicl1025/08/09, 03:52 pm

A kako ce da te gledaj kad blejis kod vrtica sa pola kamiona piva nego kao klosara?

SEPULTURA

  
  

SEPULTURA

PostRe: sta mislite o muzickoj sceni u srbiji
sta mislite o muzickoj sceni u srbiji - Page 7 Minicl1025/08/09, 04:05 pm

A ne,ne zlatna deca su ona sto slusasju grand,imaju mnogo para i glupa su za vrlu vecinu stvari. Mi koji slusamo metal muziku smo "pokvarena" deca Mad U taj vrtić zalazim uglavnom ja i moje društvo al povremeno nalete i ovi šabani iz diskoteka da se naroljaju od stomaklija,ispuše koji dzoks i još raznih sranja raznih sranja.I onda mi klošari znaš.
Turbo-folk je jedno smece koje se u principu zove Turski melos, koga je kod nas uveo onaj mutavi supak kojeg ja prezirem iz dna duse, gospodin Goran Bregovic.
Covek koji je izmislio kradju muzike je to malko pokazao nekim ljudima kako se to pro radi, kako se pisu tekstovi plitki poput bare kraj puta, i kako na to se lepe pare kao muve na govna.

I tadaaaam - dobijete Pink, Dugino poselo i jos par tih fora, i nekih 6 miliona ljudi ogranicenih kao terasa da slusaju to i SAMO to, i da se seru na sve ostalo, tipa R'n'R ili heavy metal, sto je cist paradox.

NatassjaInEternalSleep

  
  

NatassjaInEternalSleep

PostRe: sta mislite o muzickoj sceni u srbiji
sta mislite o muzickoj sceni u srbiji - Page 7 Minicl1025/08/09, 04:11 pm

mene realno zabole kako ce da me gledaju,ako ce po tome gde i sta pijem da sude o meni.pfff,aj molim te,pre cu dovuci krmacu i piti s drustvom,nego trositi hiljade dindzi po kaficima.a sto se tice drogiranja,tek to sto nema veze s muzikom koju slusas,hahahaha,pa to samo zatucani debili mogu da pricaju..a pogotovo za misljenje takvih ljudi me zaboleeeeee...ma uopste me ne zanima,imam svoj zivot i niko drugi ne upravlja njime osim mene.

Sponsored content



PostRe: sta mislite o muzickoj sceni u srbiji
sta mislite o muzickoj sceni u srbiji - Page 7 Minicl10

 

Similar topics

-
» Mordor u Srbiji
» Sta vi mislite?
» Sta mislite Fender sqaer ili Yamaha pacifik
Page 7 of 11Go to page : Previous  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Next

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
-