METAL SRBIJA
..::METALSRBIJA.FORUMS.FM::..

Welcome to METAL SRBIJA forum.

All ads will be removed when you register and log in.

NE MOŽETE DA VIDITE SLIKE I LINKOVE DOK SE NE ULOGUJETE !
SVI RUŽNI ADDOVI ĆE NESTATI, KADA SE ULOGUJETE !
METAL SRBIJA
..::METALSRBIJA.FORUMS.FM::..

Welcome to METAL SRBIJA forum.

All ads will be removed when you register and log in.

NE MOŽETE DA VIDITE SLIKE I LINKOVE DOK SE NE ULOGUJETE !
SVI RUŽNI ADDOVI ĆE NESTATI, KADA SE ULOGUJETE !
Metal Srbija Forum
Username Remember Me
Password
Welcome to the METALSRBIJA.forums.fm Underground forum.
If this is your first visit, be sure to check out the Pravila Foruma by clicking the link above.
You may have to REGISTER, before you can post or view messages: click the register link above to proceed.
If you are already registered, please LogIn.
All ads will be removed when you register and log in.

 Share|

Nes87

  
  

Nes87

PostRe: e pazi 'vamo
e pazi 'vamo - Page 5 Minicl1001/10/09, 11:00 pm

a zasto vas stoli bojko sto vas prozivaju??..to samo znaci da vas uvek neko opazi kad prodjete gradom, selom, vukojebinom gde vec..a danas kada vlada jedna globalna budjava uniformisanost kod ljudi, biti prepoznatljiv u masi je, bar za mene, ogromna stvar..to sto vam kace satanizam i ostalo oko vrata je samo njihova neograniceno velika glupost..a svi znamo koliko ljudska glupost moze da bude velika..a mozda ipak i ne mozemo da shvatimo..zato uzivajte Smile

Valkyrie991

  
  

Valkyrie991

PostRe: e pazi 'vamo
e pazi 'vamo - Page 5 Minicl1023/10/09, 07:50 pm

zavisi od toga ko me proziva i da li sam u pijanom stanju... uglavnom se pobijem bar jednom mesecno lol!

Sweet Tooth

  
  

Sweet Tooth

PostRe: e pazi 'vamo
e pazi 'vamo - Page 5 Minicl1024/10/09, 11:18 am

Nes87 wrote:
a zasto vas stoli bojko sto vas prozivaju??..to samo znaci da vas uvek neko opazi kad prodjete gradom, selom, vukojebinom gde vec..a danas kada vlada jedna globalna budjava uniformisanost kod ljudi, biti prepoznatljiv u masi je, bar za mene, ogromna stvar..to sto vam kace satanizam i ostalo oko vrata je samo njihova neograniceno velika glupost..a svi znamo koliko ljudska glupost moze da bude velika..a mozda ipak i ne mozemo da shvatimo..zato uzivajte Smile

Matori,znas da nije tako.Ko je uniformisaniji od metalaca?! MAlo ko,tako je.Ako iko

El Karnisero

  
  

El Karnisero

PostRe: e pazi 'vamo
e pazi 'vamo - Page 5 Minicl1024/10/09, 12:14 pm

Panduri,doktori,poslanici.Ne mogu da se setim vise primera.

Sweet Tooth

  
  

Sweet Tooth

PostRe: e pazi 'vamo
e pazi 'vamo - Page 5 Minicl1024/10/09, 02:14 pm

touche mon frere Very Happy

Nes87

  
  

Nes87

PostRe: e pazi 'vamo
e pazi 'vamo - Page 5 Minicl1024/10/09, 02:53 pm

Da, tacno..stvar je komplikovanija..hteo sam da kazem da su metal, ili hajde bolje metalci, odavno prisutni kao pod-kultura i kao stil razmisljanja..metalac nije iskljucivo nerd sa dugom kosom, koznom jaknom, naduvanim stomakom od piva, uvek okupiran mlatarenjem glave levo desno uz ventilator i skakanjem i cimanjem gitare ispred ogledala..u svemu tome naravno nema bas nista loseg Very Happy ..ali, fizicki tip metalca ne postoji, osim u malom broju..metalaca je mnogo vise od onih vidljivih, da ih (nas) tako nazovem..metalci se oblace i sasvim jednostvno i normalno kao i drugi i sta vise veoma uspesno se uklope u masu..dalje, sto se muzike tice, metalci ne slusaju samo i iskljucivo metal, vec i mnoge druge stvari, to i ovde na forumu vidimo..metalac svoju licnost ne brani odbacivanjem, vec podrzavanjem i podvlacivanjem onim sto voli, bilo da se radi o knjizi, muzici, filmu, politickom ili ne stavu itd..metalac je dakle mnogo, i metalci pokrivaju sirok spektar pojmova i vrednosti..

dakle nisam mislio samo na uniformisanost u oblacenju, jer i tu metalci lice naravno, mnogo nas, ali nismo bas tako mnogo identicni..svako ima nesto svoje, drugacije, licno..a to ne bih mogao da kazem za veci deo populacije..kad se samo setim da do pre 2-3 godine niko sem rokera, bar ovde gde ja zivim, nije ni znao sta su All Star Converse, a danas ih svako nosi u 1001 boji i stilu..mi smo imali i zadrzali identitet, s'tim sto ga je svako od nas prilagodio sebi na svojstven nacin, ali ostali ako vide da su ove godine moderne roze pertle, svi ce kupiti roze pertle..

mozda sam malo smorio i iskomplikovao i izgleda malo i sebe zbunio heheh pa ne bih dalje..ali nadam se da sam uspeo da objasnim na sta sam mislio Smile

Sweet Tooth

  
  

Sweet Tooth

PostRe: e pazi 'vamo
e pazi 'vamo - Page 5 Minicl1024/10/09, 04:28 pm

Eh,kad bi to bilo stvarno tako.....Metalci bi zdravo voleli da je to tako,ili bar da svi to tako vidimo,al prakticno nijedan od njih se toga ne drzi..pogledaj tekst koji sam kacio....

SEPULTURA

  
  

SEPULTURA

PostRe: e pazi 'vamo
e pazi 'vamo - Page 5 Minicl1024/10/09, 07:36 pm

Eto primer ja juče odlučio malo prošetati da kupim neke robe taman da malo proradi cirkulacija xD I uglavnom stigo ja do centra i sad stoje dve žene i pričaju,jedna sa ženskim detetom odevenim u crno metalka neka.I čujem ja ova jedna kaže:

-Onaj moj nije normalan,sluša tamo neke sataniste što samo vrište,kolju se i divlja po sobi,uće u neku sektu sigurno.

Kad eto ti ove druge:

-Ma tu muziku treba zabraniti,truje omladinu,pogle samo nju sva je u crnom i sva negativna eto vidi onog dečka tamo sektaš neki (upire prstom na mene a ja sa sve kapuljačom,ladno bilo ušima a nemam kapu).


Ja lepo prilazim i ide spika:

Kao prvo gospodjo,nije kulturno uperiti prst na nekoga i prozivati ga.Vi o metalu ne znate ništa,ja bi se raspao ovde objašnjavajući sve to i na kraju ne biste skontali o čemu sam pričao pošto slušate tamo neke napucane čobane što su pobegli sa brda i došli da vrište u Grand pod nadzorom Saše Popovića i one pevaljke što izvukoše iz striptiz barova i javnih kuća.Eto pogledajte onu tamo devojku kako se obukla,sisa joj ispala pola dupeta se skoro vidi i odma znate šta sluša.Neko možda jednostavno voli crnu boju kao ja i još mnogi drugi al to ne znači da smo sektaši i da bi da koljemo ljude već jednostavno živimo svoj život kao i svi drugi i zbog takvih kao vi i još mnogo vas seljanki i seljaka koji ste odrasli uz Dugino poselo pljujete po svemu drugome i mislite da je vaše najbolje.

Ovo je samo delić,muka mi da pišem više,žena na kraju samo zinula ja nabio kapuljaču i prohujao sa vihorom sa tog mesta i extra sam se osećao Very Happy

El Karnisero

  
  

El Karnisero

PostRe: e pazi 'vamo
e pazi 'vamo - Page 5 Minicl1024/10/09, 08:05 pm

Ne znam sta vas cudi u tome sto gomila ljudi pljuje metal?Metal je sam po sebi ekstremna muzika.Baba kad cuje Canibal Corpse i vidi gomilu kosatih muskaraca kako mlate glavom i udaraju se normalno je da misli da to nije normalno.Gomila metal tekstova je i meni bolesna a ne nekome ko nije upucen u metal muziku.Deo ikonografije metala je sama cinjenica da nije u potpunosti drustveno prihvatljiv.Ljudima ce uvek biti lakse da slusaju gole pevaljke nego blekere umazane krvlju.Takodje uvek ce biti lakse prodati nesto sto i nema nekiu poentu nego neku do jaja hermeticnu poucnu,umetnicki kvalitetnu muziku.Lakse je slusati Caki,Caki,Cale nego neke predrkane filozofske tekstove.

IVL

  
  

IVL

PostRe: e pazi 'vamo
e pazi 'vamo - Page 5 Minicl1024/10/09, 09:00 pm

Ali opet, niko ne moze poreci da klise-metalac postoji.

Msm, kad MI to znamo, naravno da znaju i oni kojima mi metalci mnogo vise bodemo oci nego sami sebi.


A i ne treba bas porediti ekstreme kao moj drugar ^^ (krvavi blekeri i gole pevaljke) jer je to preterivanje. Nasem narodu je mrznja u krvi, prema svemu sto ne poznaje (kao i ona nasledna mrznja prema Hrvatima i ostalim glupostima koje jedan pravi Srbin mrzi). I zato se ta baba cudi blekerima koji mlate glavom (ne zna sta je to i odmah osudjuje).

Kao sto i svako osudi nesto sto ne voli ili ne razume, u nas... Znaci, svi smo mi "babe" ponekad.

A treba biti pravi "bleker" (uzeo sam opis iznad kao nesto cime uporedjujem), pa ignorisati mrznju i osudjivanje. Dok ti vracas "babama" za tu mrznju, tome nema kraja...

(zavrnuo sam previse ovaj post)
e pazi 'vamo - Page 5 Psycho10

El Karnisero

  
  

El Karnisero

PostRe: e pazi 'vamo
e pazi 'vamo - Page 5 Minicl1024/10/09, 10:10 pm

Najveci problem je u tome sto je(hteli mi to da priznamo ili ne) srpski narod u danasnjem vremenu neobrazovan i prost(necu reci glup jer je to potpuno drugi pojam).Samim tim ljude se panicno drze onoga sto im je vec poznato i medijski im se lako moze nametnuti nesto ali samo ako ih ubedite da je to nesto u skladu sa njihovim shvatanjem sveta.Negde pocetkom osamdesetih neko se je dosetio da bi mogao da komercijalizuje folk muziku pa je to devedesetih otislo u potpuni apsurd i odrodilo se totalno od prvobitne folk muzike.E sad je to popularno zato sto je u narodu ustaljeno misljenje da je to "nase" i da po tom nekom obrascu(po kome se mrze Hrvati,jede svinjetina ili bilo sta) srpstva prihvatljivo i da treba tako.Zbog takvih prilika u Srbalja(i Hrvata i Bosnjaka...) na ovim prostorima su stvari poput metala tesko prihvatljive.
Plus tu imamo i fazu retardacije citavog sveta.Pored interneta,rapidshare-a,youtube-a i milion ostalih sranja velika vecina omladine danas nema interesovanja niti pokazuje zelju da otkrije nesto novo.Previse ljudi prati medije nepokolebljivo,bez ikakve sumnje u njihov kvalitet.

I otisao sam jedno dve milje levo od teme. Very Happy

Sweet Tooth

  
  

Sweet Tooth

PostRe: e pazi 'vamo
e pazi 'vamo - Page 5 Minicl1025/10/09, 11:06 am

Pa i nisi matori,ali uzmi u obzir da je povelik procenat neobrazovanih i prostih metalaca (da ne kazem maltene svi,ali nije da nisam u iskusenju)

Nes87

  
  

Nes87

PostRe: e pazi 'vamo
e pazi 'vamo - Page 5 Minicl1025/10/09, 12:02 pm

Bedna istina..

El Karnisero

  
  

El Karnisero

PostRe: e pazi 'vamo
e pazi 'vamo - Page 5 Minicl1025/10/09, 12:18 pm

Sweet Tooth wrote:
Pa i nisi matori,ali uzmi u obzir da je povelik procenat neobrazovanih i prostih metalaca (da ne kazem maltene svi,ali nije da nisam u iskusenju)

Istina,istina.Ali to ne menja cinjenicu da bi ljudi vise bili otvoreni za neki andergraund ili bar nesto sto nije totalni mainstream da nam je drustvo obrazovanije i otvorenije.

Sweet Tooth

  
  

Sweet Tooth

PostRe: e pazi 'vamo
e pazi 'vamo - Page 5 Minicl1025/10/09, 04:23 pm

Drugar,ne moze biti veci mejnstrim od Betovena ili Mocarta.Oni su vecni mejnstrim.

Osim toga,kojem bre andergraundu kod nas da se okrenu?Koji more andergraund?Kozeljnik i Awaken koji sve drze pod sapom,i sve djubreta od bendova (cast izuzecima kao sto je Mrznjin am.bis i jos par projekata),a na stranu to sto je vecina srpskih metalaca (a i u svetu,da se razumemo) gomila alkosa polupromasenih ili skroz stracenih zivota kojima je vrhunac prosvetljenja i zabave da se ponapijaju iz krmaca jelena i unucica stomaklije za koje su celo vece zickali.

returning man

  
  

returning man

PostRe: e pazi 'vamo
e pazi 'vamo - Page 5 Minicl1025/10/09, 04:40 pm

NISAM MOGLA DA SE UPISEM U SLIKARSKU RADIONICU...ZBOG MOG MUZICKOG OPREDELJENA I NEKADASNJEG ANARCHO STAVA....

El Karnisero

  
  

El Karnisero

PostRe: e pazi 'vamo
e pazi 'vamo - Page 5 Minicl1025/10/09, 05:19 pm

@ Sweet Tooth

Ne pricam o potpunom andergraundu kao sto je blek metal nego o stvarima koje nisu mejnstrim.A kod nas ima nekoliko solidnih bendova,drugo je tvoj licni ukus.

Nes87

  
  

Nes87

PostRe: e pazi 'vamo
e pazi 'vamo - Page 5 Minicl1025/10/09, 05:25 pm

verovatno smo otisli od teme ali jbg..ja mislim da nema potrebe da se neko ka bilo cim drugim osim onome sto voli okrece..u Srbiji se sansa mladim ljudim ne daje u mnogo vaznijim stvarima, i ne samo mladim ljudima, pa mi je logicno da je tako i u muzici, pogotovu ovoj vrsti koja nikada nije ni bila toliko popularna kod nas..e sada to sto neko nema interesovanja i nije znatizeljan pa se ne informise o tome kakva sve muzika postoji i s'tim zavrsi u obozavanju "grandovaca" i proklete "pink" televizije, to jeste problem, jer nije neophodno da postoji srpski underground da bi se zavoleo..a da se pridruzim Sweet-u, to sto se ogromna vecina ljubitelja metala ubija od alkohola i ostalih supstanci, jeste istina i ispastaju zbog toga i oni koji takvi nisu, ali i to opet zavrsava na tome da se ne poznaje dovoljno onaj ko se osudjuje..


returning man wrote:
NISAM MOGLA DA SE UPISEM U SLIKARSKU RADIONICU...ZBOG MOG MUZICKOG OPREDELJENA I NEKADASNJEG ANARCHO STAVA....

bice da je bilo zbog anarhistickog stava..ja ga licno nikada nisam razumeo

Sweet Tooth

  
  

Sweet Tooth

PostRe: e pazi 'vamo
e pazi 'vamo - Page 5 Minicl1025/10/09, 06:05 pm

ni ja,da ti pravo kazem.

returning man

  
  

returning man

PostRe: e pazi 'vamo
e pazi 'vamo - Page 5 Minicl1025/10/09, 07:57 pm

nisam ni ja ako mi verujete
al sa 14 godina mi je bilo samo vazno da budem inadzija i kontriram svemu
pa arnarcho mi se ucinilo kako treba
................
al
stvarno je glupo da sad nakon sto godina
meni neki kreten ne da budem dio slikarse radionice
koja je rojekat omladinskog centra

mogu svi al ja ne
jebes mu mater i malogradjanstvo

SEPULTURA

  
  

SEPULTURA

PostRe: e pazi 'vamo
e pazi 'vamo - Page 5 Minicl1025/10/09, 09:19 pm

Evo jedan tekst što nadjoh na jednom sajtu,sve govori kakvi smo........



Bezumni divljaci na obodu Evrope koji se bas ponose svojim primitivizmom i prostaklukom. Agresivni prema svim okolnim narodima koje su pokusali i da napadnu ali im je plan propao jer su ih predvodile nesposobne lopuzze. Psiholozima nije jasno zasto oni za sve okolne narode tvrde da su u stvari Srbi, a u isto vreme ih mrze i hoce da ratuju sa njima. Uvrscheni su na sve crne liste i niko neche da se druzi sa njima. Srbi ponekad pokushvaju da se dopadnu drugima tako sto organizuju jeftine vasare na kojima pokazuju koliko su egzoticni.


Pozitivno: Nikola Tesla


Kako im se obracati: Cetnici, Shizmatici, Opanchari...


A ovo za babe:

Ne dozvoljavam da me iko pljuje i da upire prst u mene,da je ona pričala nešto protiv toga a da nije ubacivala mene verovatno ne bi ušao u tu priču.
Ja nisam "black" metalac jer za to moraš da pališ crkve i da siluješ kaludjerice i krstove da zabijaš u oko njima pa sebi,onda si tro onda si morbid satana te voli govoriš Isusu kako bi voleo da imaš svakakve odnose sa njim vauuuuu ........ A nisam ni metalac takodje nego jednostavno najviše slušam metal al to ne mora da znači da ostalim smerovima ne dajem šansu.

El Karnisero

  
  

El Karnisero

PostRe: e pazi 'vamo
e pazi 'vamo - Page 5 Minicl1025/10/09, 10:41 pm

Ma kapiram,ne das na sebe i to je ispravno naravno.Samo kazem da nije cudno sto se ta baba tako ponela.Ne kazem da je opravdano ali nije cudno.

Nes87

  
  

Nes87

PostRe: e pazi 'vamo
e pazi 'vamo - Page 5 Minicl1026/10/09, 12:26 am

SEPULTURA wrote:
Evo jedan tekst što nadjoh na jednom sajtu,sve govori kakvi smo........



Bezumni divljaci na obodu Evrope koji se bas ponose svojim primitivizmom i prostaklukom. Agresivni prema svim okolnim narodima koje su pokusali i da napadnu ali im je plan propao jer su ih predvodile nesposobne lopuzze. Psiholozima nije jasno zasto oni za sve okolne narode tvrde da su u stvari Srbi, a u isto vreme ih mrze i hoce da ratuju sa njima. Uvrscheni su na sve crne liste i niko neche da se druzi sa njima. Srbi ponekad pokushvaju da se dopadnu drugima tako sto organizuju jeftine vasare na kojima pokazuju koliko su egzoticni.


Pozitivno: Nikola Tesla


Kako im se obracati: Cetnici, Shizmatici, Opanchari...

ne kapiram iz kog razloga si ovo stavio..ti se stidis sto si (ako si) Srbin ili sta??..

SEPULTURA

  
  

SEPULTURA

PostRe: e pazi 'vamo
e pazi 'vamo - Page 5 Minicl1026/10/09, 12:34 am

Ne stidim se što sam Srbin,stidim se tih seljaka i primitivaca iz tog teksta,danas ima takvih koliko hoćeš a ovde verujem ponajviše.U poredjenju sa Amerikom mi smo elita.Ne bi voleo da živim nigde drugo sem ovde,voleo bi samo u drugom gradu a verujem da bi to voleli svi.Nerviraju me te predrasude a vidi ga sektaš a kad čujem:ONI SAMO VRIŠTEE! dodje mi da ubijem tu osobu i ja to ne mogu da iskuliram,slušaj svoju jebenu shit muziku a ja ću svoju i odjebi više od mene..... to obično upali a ako ne to nasiljem,sa stokom se drukčije ne može a toga ovde ima najviše zbog njihovih brdjana sa pinka,pretvorili decu u zombije koji izvršavaju njihova naredjenja i dosta još stvari koje imaju ne samo ovde u gradu gde ja živim već i u celoj Srbiji......

Nes87

  
  

Nes87

PostRe: e pazi 'vamo
e pazi 'vamo - Page 5 Minicl1026/10/09, 03:41 pm

opet ne shvatam kakve to veze ima sa tim da li te neko proziva sto si metalac, roker ili sta vec..ali hajde, kada smo vec poceli, to sto si ti postavio ne govori bas nista o tome kakvi smo (kao Srbi), a jos manje zato sto je taj tekst bez osnova, pa s'tim jedino mogu da zakljucim da osoba koja je pisala isto tako mrzi Srbe kao sto pise da Srbi mrze i napadaju narode oko sebe i zato nije odgovarajuca osoba koja o mrznji treba da govori..osim toga ne znam o kojim primitivcima i seljacima na obodu Evrope iz teksta govoris..sto se tice predrasuda na nacionalnoj osnovi, cvrsto verujem da je najmanje ima bas u Srbiji, jer dovoljno je da se setis sa koliko nacionalnih manjina Srbi zive svakoga dana u Srbiji..zapitaj se u koliko drzava su Srbi prihvaceni kao nacionalna manjina..

elem, za ostalo te razumem, ali mi se ubismo ovde objasnjavajuci kako ne treba obracati paznju na prostakluk, malogradjanstvo i neznanje kojim te drugi prozivaju zato sto si to sto jesi..sada ti kazes kako te je sramota seljaka i primitivaca o kojima malo znas, ili nista..i ti dakle osudjujes i prozivas isto onako kao i osobe od kojih se branis..

a i sebe smatrati metalcem nije pogresno, jer metalac nije samo onaj ko slusa metal..niti je blacker onaj ko pali crkve i pljuje Hrista..postoje i medijske organizacije koje nemaju veze sa Heavy Metal muzikom, ali se clanovi nazivaju metalcima, jer se bave extremnim novinarstvom..rekao sam vec, metalac je mnogo vise od onoga za sta se smatra..biti metalac nije greh, vec zadovoljstvo

Sponsored content



PostRe: e pazi 'vamo
e pazi 'vamo - Page 5 Minicl10

 

Similar topics

-
» NOTE.....gledajte 'vamo,hitno je...
Page 5 of 7Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
-