METAL SRBIJA
..::METALSRBIJA.FORUMS.FM::..

Welcome to METAL SRBIJA forum.

All ads will be removed when you register and log in.

NE MOŽETE DA VIDITE SLIKE I LINKOVE DOK SE NE ULOGUJETE !
SVI RUŽNI ADDOVI ĆE NESTATI, KADA SE ULOGUJETE !
METAL SRBIJA
..::METALSRBIJA.FORUMS.FM::..

Welcome to METAL SRBIJA forum.

All ads will be removed when you register and log in.

NE MOŽETE DA VIDITE SLIKE I LINKOVE DOK SE NE ULOGUJETE !
SVI RUŽNI ADDOVI ĆE NESTATI, KADA SE ULOGUJETE !
Metal Srbija Forum
Username Remember Me
Password
Welcome to the METALSRBIJA.forums.fm Underground forum.
If this is your first visit, be sure to check out the Pravila Foruma by clicking the link above.
You may have to REGISTER, before you can post or view messages: click the register link above to proceed.
If you are already registered, please LogIn.
All ads will be removed when you register and log in.

 Share|

ms

..:: METAL SRBIJA Underground ::..METAL SRBIJA

ms

PostSKC BG
SKC BG Minicl1026/01/08, 10:15 am

saznali smo da je iznajmljivanje prostora (mala sala SKC-a) 300 € + 60 € oprema ...


Last edited by on 26/01/08, 01:51 pm; edited 2 times in total

Vladimir Divjak

  
  

Vladimir Divjak

PostRe: SKC BG
SKC BG Minicl1015/02/08, 06:25 pm

Pa to nije skupo mogli bi da se iskombinujemo...

MrznjA

  
  

MrznjA

PostRe: SKC BG
SKC BG Minicl1018/02/08, 12:50 am

to je preskupo,s' obzirom na uslove.

Vladimir Divjak

  
  

Vladimir Divjak

PostRe: SKC BG
SKC BG Minicl1018/02/08, 11:06 am

Naravno da nije izdvojis 50 evra i nadjemo se iznajmimo i opremu, pa potrazimo bendove(4,5) i njima ide novac od prodaje ulaznica a nama od pica i a u kurac. Polepimo plakate kad budemo znali koji bendovi sviraju i eto.

MrznjA

  
  

MrznjA

PostRe: SKC BG
SKC BG Minicl1018/02/08, 06:44 pm

Vladimir Divjak wrote:
Naravno da nije izdvojis 50 evra i nadjemo se
iznajmimo i opremu, pa potrazimo bendove(4,5) i njima ide novac od
prodaje ulaznica a nama od pica i a u kurac. Polepimo plakate kad
budemo znali koji bendovi sviraju i eto.
Plakati te kostaju jos 100 evra.Jedino ako neces one
socijalno,fotokopirane,koji mogu da budu samo beli i tekst preko,onda
ces da prodjes sa nekih 20 evra...ali kakvi ce ti biti plakati,necu da
govorim.

TREBA DA DOVEDES SVOG TONCA!Ako nemas nekog ortaka koji ozvucava,i to
moras da platis,jer ce svaki drugi iz fazona da ti zajebava bendove sa
zvukom.

Ako mislis da ces da zaradis od prodaje pica u skc-u,to je malo
teze.Sta koji moj ima da placas bendovima.Neka svira k'o
hoce.Beogradski metalci [cast izuzetcima] su smradine koje nece doci na
svirku ako ih nesto bas ne zainteresuje,a na to bas i ne mozes da
racunas...mislim,od para se oprosti ako ces da radis svirku,vratices
elementarne troskove i to je to.
Inace,nisam upucen,o kakvoj se svirki radi?

Vladimir Divjak

  
  

Vladimir Divjak

PostRe: SKC BG
SKC BG Minicl1018/02/08, 10:09 pm

Nije mi prvi put da ucestvujem u organizaciji svirki imao sam udela i u organizaciji jedne svikre u SKC-u gde sam i svirao. Tonca imamo to nije problem. Plakate cemo uraditi na jebenom kompu nek budu i crno beli ali bice ih bar 150,200 sto verujem da je dovoljno. Ne zelim zaradu u pocetku hocu da se svi osecaju do jaja(ne bas svi) da bi znali da se i sledeci put pojave na svirkama koje mi organizujemo. Ni bendovi nisu problem zanam ih pun kurac koji ce svirati dzabe, a verujem da ima ovde ljudi koji znaju bendove koji bi svirali za dzabe. Docice i ljudi sa strane zato sto bendovi nece biti samo iz Bg-a. Nesto planiramo da napravimo samo jos se nismo organizovali, tako da bi nam vise pomogao neki predlog a ne kritika.

ms

..:: METAL SRBIJA Underground ::..METAL SRBIJA

ms

PostRe: SKC BG
SKC BG Minicl1018/02/08, 10:37 pm

ma jebes plakare to mogu da uradim za male pare ... jbt treba ljudi na forumu to ti je najveci plakat ! ....

MrznjA

  
  

MrznjA

PostRe: SKC BG
SKC BG Minicl1018/02/08, 11:57 pm

Vladimir Divjak wrote:
Nije mi prvi put da ucestvujem u organizaciji
svirki imao sam udela i u organizaciji jedne svikre u SKC-u gde sam i
svirao. Tonca imamo to nije problem. Plakate cemo uraditi na jebenom
kompu nek budu i crno beli ali bice ih bar 150,200 sto verujem da je
dovoljno. Ne zelim zaradu u pocetku hocu da se svi osecaju do jaja(ne
bas svi) da bi znali da se i sledeci put pojave na svirkama koje mi
organizujemo. Ni bendovi nisu problem zanam ih pun kurac koji ce
svirati dzabe, a verujem da ima ovde ljudi koji znaju bendove koji bi
svirali za dzabe. Docice i ljudi sa strane zato sto bendovi nece biti
samo iz Bg-a. Nesto planiramo da napravimo samo jos se nismo
organizovali, tako da bi nam vise pomogao neki predlog a ne
kritika.
ja sugerisem,ne kritikujem.
ucestvovao sam i ja u organizaciji kad god sam svirao,cak i van beograda,zato sam ti i rekao,ne pricam napamet.
aha...200 plakata.moze ako su velikog formata.inace ce za 3 sata to da
ti prelepe,i ode ti promocija po ulici u kurac.bez 400 nisi nista
uradio[eto,100 posaljes bendovima u unutrasnjosti,da obaveste drustvo i
one koji im nisu drustvo :lol:].
i ne treba da bude raznovrsna svirka,ogranicite se ili na ekstremni,ili
na "ostale" metale,jer ce u suprotnom da zvrji pola sale prazno.

ms

..:: METAL SRBIJA Underground ::..METAL SRBIJA

ms

PostRe: SKC BG
SKC BG Minicl1018/02/08, 11:59 pm

mrznjo Very Happy .... znam ja da ti ovde imas vise iskustva od svih nas zajedno u vezi organizacije... Very Happy 65

MrznjA

  
  

MrznjA

PostRe: SKC BG
SKC BG Minicl1019/02/08, 12:09 am

Alexandar wrote:
mrznjo Very Happy .... znam ja da ti ovde imas vise iskustva od svih nas zajedno u vezi organizacije... Very Happy 65
mojne sad da me zajebavas Razz 65
ne ozbiljno...ja sam svojevremeno,dok sam drzao forum "MrznjA" imao
ideju da radim festival kako bih ga promovisao...to je sjajna ideja,ali
morate da uradite do jaja reklamu svuda,i da stavite na forum nesto sto
nema na drugim...yum ce uvek drzati primat,ali ne bi bilo lose da tamo
reklamirate svirku.

ms

..:: METAL SRBIJA Underground ::..METAL SRBIJA

ms

PostRe: SKC BG
SKC BG Minicl1019/02/08, 12:12 am

ne zajebavam te bre ... znam da znas vise nego mi i imas vise exp. Very Happy


svirka je plan za buducnosti ;) .... nadajmo se blisku Very Happy ....

MrznjA

  
  

MrznjA

PostRe: SKC BG
SKC BG Minicl1019/02/08, 12:23 am

ma znam Smile
inace...jos jedan allmighty savet...bez rok bendova.i hard rok
bendova.to je neprofitabilno.stavite thrash,death i tako te neke pravce
koji do jaja prolaze uzivo.nikako gotik i blek.

koji sam biznismen jbt Very Happy

Vladimir Divjak

  
  

Vladimir Divjak

PostRe: SKC BG
SKC BG Minicl1019/02/08, 11:36 am

Ja sam razmisljao o HC, Death i Trash bendovima.

MrznjA

  
  

MrznjA

PostRe: SKC BG
SKC BG Minicl1019/02/08, 12:40 pm

prava stvar.

splatter


splatter

PostRe: SKC BG
SKC BG Minicl1003/04/08, 05:29 pm

e dobar dan - moj prvi post Smile


za fest ili svirku, ako cete ista organizovati, preporucio bih sledece :

da napravite zasebno, zanrovski, u jednom danu npr. samo death metal

sto se tice reklame, po meni cak ni yumetal net i myspace nisu dovoljni za reklamiranje. ipak obavezno to uradite ali najbolje je pored toga odraditi i dosta plakata kao i cimanje svih mogucih radija i televizija npr. radio 202 jedini aktivno pusta metal u emisijama, slobodno cimajte Olgu i Vladu Jeta, tu je i bubnjar Space Eatera, Djiga, u organizaciji koliko znam... dalje tu je Metal Sound emisija na TV Metropolis, iskoristite to i dobrano unapred najavite u emisiji taj fest ili sta god, jer oni snimaju emisije i do par nedelja unapred kako sam saznao.

KOZICA


KOZICA

PostRe: SKC BG
SKC BG Minicl1030/04/08, 06:45 pm

e al moze i na procenat:)ili pak sve pare njima:)eto samo da se kaze da ste napravili nesto^^

Hidden


Hidden

PostRe: SKC BG
SKC BG Minicl1010/11/08, 07:53 pm

Pfffff...... Ljudi, ne zanosite se...
Prvo, death metal nikada nije, niti ce uspeti na nasoj sceni... tuzno ali istinito. Trashera na svu srecu ima sve vise posto ponovo postaje in pa
na njih mozete racunati, a realno-ko dolazi na svirke ako ne nalozena highschool rock-grunge-hard'n'heavy bagra..?

Za bendove van bg-a su potrebno putni troskovi. Ako je kombi- oko50e. Za plakate oko 100e. Za solidnu opremu(koja nije iz skca jer je sranje) 80e. Za salu 300e, a o sanku ne sanjajte jer je skcov i ne bi vam ga dali ni za pola kile kvalitetne guzice cak i ako je imate kod sebe. Ovo nisu nikakve kritike vec cinjenice.
Cheerz! Very Happy

p.s. metropolis daje informacije i reklame za svirke samo subotom. u 9 ujutro. Smile

dimmu


dimmu

PostRe: SKC BG
SKC BG Minicl1012/11/08, 01:07 am

a chekaj zashto bi neki bend trazhio putne troskove? ajde de ako ima snimljen album ili vishe ali po meni demo bendovi,tribute i cover bendovi ne bi trebali sami trazhiti 100eura za putne troskove ili kolko vec..ako imash vec takav bend budi srecan da te neko u ovoj zemlji i zove da svirash,ajde beogradjanima dati neshto novaca kada dolaze u sombor jer ipak prelaze put dug 4-5-6 sati(sve zavisi chime dolaze,a ni buska/vozna karta nije bash jeftina)ali da placam bendovima iz okoline sombora i novog sada da bi dosli u sombor da sviraju? neznam to sam sada samo radio za Deathrash Massacre mislim da necu ponovo jer smo se opasno sjebali finansijski,a pravi ljudi su nam izasli u susret i uzeli minimalac minimalca,a ovi ostali iako su videli koliko je ljudi doslo i kakva je situacija bila boleo ih je kurac uzeshe xxxx kinte i odoshe kao hvala na pozivu..

agaston


agaston

PostRe: SKC BG
SKC BG Minicl1014/01/09, 04:11 pm

mislim da uvek treba bendovima dati neku kintu! Bilo koju! Pa i po piće da popiju ili dva ako su iz istog grada gde je i svirka!

Zamisli dodješ i d'kaš se na stejdžu 1h i na kraju sidješ sa njega i izvadiš iz džepa svoju kintu i platiš piće da bi došao sebi, a masa ti u pozadini kliče kao da si... Mislim da je to malo sramno, a i treba da bude, za organizatora!!!

Evo, mi smo skoro u Užicu imaili svirku, i lepo je bila nadoknada troškova ljudima koji su bili sa strane a i pića je bilo... I treba da tako da bude. Iako je jedan baja (pevač) izlomio obe pecaljke (jer ih više nismo ni imali) i mikrofon... pa šta sad, treba da ga 'vatamo za gušu!!!

Sve na nivou... e onda isti ti BENDOVI, ma koju muziku svirali, imaju i motiv da nastave dalje!!!

dimmu


dimmu

PostRe: SKC BG
SKC BG Minicl1017/01/09, 04:34 pm

ma ok je meni kada ti organizator kazhe e momci nemamo vishe evo barem imajte pice za dz ili evo 1000-2000din za put da se nadje,al' ono kad zovem nekog on mi izmisli neke uslove tipa minimum 50eura i alkohol bez toga necemo da sviramo..sve ja kontam i ja sam sviram u bendu nije lako placati sam putne troskove,mi eto za sada nismo ni dinara uzeli jer znam koliko je samo tesko organizovati svirku,a kamoli da ga cimam e brate daj mi putne troskove(a basista nam dolazi sa drugog kraja srbije i decko ima uzasne troskove).to za silazak sa stejdza..naravno to je bash sramota organizatora jer ako nemozhe putne troskove i pice da ti plati onda stvarno jebem mu mater..ja sam za sada imao samo dve svirke (uskoro ce biti josh 3-4) i imao sam pozitivna iskustva,jeste da smo svirali u rodnom gradu(al jbg mi smo svi sa sela i deru nas 500dinara za autobuske karte) i dobijali smo pice za dz na prvoj svirci,a drugu sam ja bio organizovao i tu sam gledao da isposhtujem dogovor sa bendovima i da se isplati onoliko koliko su oni trazhili..

agaston


agaston

PostRe: SKC BG
SKC BG Minicl1024/01/09, 04:05 pm

Recimo, ja sam se razočarao kada smo svirali sada u četvrtak uveče da ni dinara nismo dobili za dolazak iz Užica. Znači strašno...

Znači ne mogu i ne volim, a i neću da ljagam organizatora, ali ni po jedno piće nismo dobili!!!

ps. nije bitno gde je svirka bila!!! Ali sam popizdeo!!!

MrznjA

  
  

MrznjA

PostRe: SKC BG
SKC BG Minicl1024/01/09, 06:34 pm

slusaj...gledao sam tvoj bend nekoliko puta u uzicu...ne sporim vas kvalitet [kao autorskog benda],ali je vasa slava izuzetno lokalnog karaktera i smatram da ako nesto hocete da uradite treba da se okanete tog coverovanja po ostalim gradovima...bg-u ne treba jos jedan cover bend,vec autorska muzika.

ja sam ovo vec negde pisao,ali ja u zivotu nisam dobio ni pice,a kamoli za putne troskove,i ne fali mi ni dlaka za glave.ko svira radi uzivanja,2000 dinara troska ce nekako da prezivi.

agaston


agaston

PostRe: SKC BG
SKC BG Minicl1029/01/09, 05:09 pm

mmm... možemo u nedogled ovako! No nije ni bitno!!! ‚‚Cover or non cover" poenta je da se napravi dobro zezanje!!! Barem sam ja mislio da je to poenta!

Nikada niko, koliko ja znam, nije došao u Užice a da mu putni troškovi nisu bili pokriveni! Ma šta svirao...

No pusti to... DA PRAVIMO MI NEKU SVIRKU U BEOGRADU!!!???

MrznjA

  
  

MrznjA

PostRe: SKC BG
SKC BG Minicl1001/02/09, 03:58 pm

meni klub u uzicu nije hteo da obezbedi svoje ozvucenje,a kamoli nesto da plate.a cover bendovi smetaju na sceni,i prerpavaju je.to je cisto tezgarenje,i nista vise.

agaston


agaston

PostRe: SKC BG
SKC BG Minicl1003/02/09, 06:14 pm

MrznjA wrote:
meni klub u uzicu nije hteo da obezbedi svoje ozvucenje,a kamoli nesto da plate.a cover bendovi smetaju na sceni,i prerpavaju je.to je cisto tezgarenje,i nista vise.

Brava brate, NAJBOLJI SI keve mi!!!

:zombie:

Sponsored content



PostRe: SKC BG
SKC BG Minicl10

 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
-