METAL SRBIJA
..::METALSRBIJA.FORUMS.FM::..

Welcome to METAL SRBIJA forum.

All ads will be removed when you register and log in.

NE MOŽETE DA VIDITE SLIKE I LINKOVE DOK SE NE ULOGUJETE !
SVI RUŽNI ADDOVI ĆE NESTATI, KADA SE ULOGUJETE !
METAL SRBIJA
..::METALSRBIJA.FORUMS.FM::..

Welcome to METAL SRBIJA forum.

All ads will be removed when you register and log in.

NE MOŽETE DA VIDITE SLIKE I LINKOVE DOK SE NE ULOGUJETE !
SVI RUŽNI ADDOVI ĆE NESTATI, KADA SE ULOGUJETE !
Metal Srbija Forum
Username Remember Me
Password
Welcome to the METALSRBIJA.forums.fm Underground forum.
If this is your first visit, be sure to check out the Pravila Foruma by clicking the link above.
You may have to REGISTER, before you can post or view messages: click the register link above to proceed.
If you are already registered, please LogIn.
All ads will be removed when you register and log in.

 Share|

darkboy


darkboy

PostBass gitara u gitarsko pojacalo
Bass gitara u gitarsko pojacalo Minicl1026/07/09, 04:36 pm

Ja sam bassista(pocetnik). gledao sam interwiev sa bassistkinjom bend Bolt Thrower, jo ane bench. rekla je kako je naekada koristila gitarsko pojacalo na bassu. To je tekodje radio Cronos iz Venoma. Da li neko moze da mi kaze u cemu je tu fora. nemam pojacalo (jos uvek), ali planiram uskoro da kupim pa ono..

dragan


dragan

PostRe: Bass gitara u gitarsko pojacalo
Bass gitara u gitarsko pojacalo Minicl1030/07/09, 06:47 pm

Mozes da kacis bass u gitarsko pojacalom, ali ce ga to vremenom probiti zasigurno(osim ako nemas aktivnu elektroniku, pa smanjis bass kompletno, ali i to nije preporucljivo za pojacalo). Najbolje ti je da uzmes pojacalo za bass, a ako vec hoces distorziju kupi neku pedalu ili procesor za bass.

Vladimir Divjak

  
  

Vladimir Divjak

PostRe: Bass gitara u gitarsko pojacalo
Bass gitara u gitarsko pojacalo Minicl1031/07/09, 12:47 pm

Slazem se sa Draganom, ja koristim gitarsko pojacalo da bi imao distorziju ali planiram da kupim pedalu ili procesor...

dragan


dragan

PostRe: Bass gitara u gitarsko pojacalo
Bass gitara u gitarsko pojacalo Minicl1031/07/09, 03:47 pm

Ako imas pare, preporucujem ti boss gt10b. Kupio sam ga nedavno i mogu ti potvrditi da bolji ne postoji jos uvek. Proveri i sam. ;)

Vladimir Divjak

  
  

Vladimir Divjak

PostRe: Bass gitara u gitarsko pojacalo
Bass gitara u gitarsko pojacalo Minicl1001/08/09, 02:44 pm

Ma ja zelim onaj brljavi zvuk na prsti i zvizdi (znaci neko sranje)

dragan


dragan

PostRe: Bass gitara u gitarsko pojacalo
Bass gitara u gitarsko pojacalo Minicl1001/08/09, 02:57 pm

Mozes i takav da napravis. Very Happy
Imas memoriju za pravljenje zvukova od 200 preseta. Kad sracunas sa 200 fabrickih, ima ih vise nego suvise. Very Happy

:115:

slavicwarrior

  
  

slavicwarrior

PostRe: Bass gitara u gitarsko pojacalo
Bass gitara u gitarsko pojacalo Minicl1001/08/09, 05:52 pm

Jest' da nema veze ali ja sam jedino svirao gitaru sa bass pojacalom i nekako mi se cinilo da je bio mnogo cistiji zvuk nego na gitarskom pojacalu. 59

MrznjA

  
  

MrznjA

PostRe: Bass gitara u gitarsko pojacalo
Bass gitara u gitarsko pojacalo Minicl1003/08/09, 12:10 pm

to ti nikako ne bih preporucio jer ces vremenom bukvalno probiti membranu na pojacalu...a onda ti je kasnije neupotrebljivo,tj,skuplja dara nego mera da ga popravljas i prodajes...za oko 15 000 dinara mozes da kupis neko bolje sobno pojacalo od 15w npr [imas pojacala od 10 600 do 14 000 sasvim dobra,ja sam mog laney-a platio 11 500 i odlicno je] i behringerovu pedalu za bas koja cini mi se kosta 2 500 u Mitrosu u BG-u.Mozda nije toliko izvikani BOSS,ali po onome sto sam cuo [i glasine,i sam zvuk],ona otplati samu sebe za milion stvari i tu planiram ja da uzmem.Ali,moj savet,prvo udji malo u fazon sa instrumentom [posto rece da si pocetnik],vidi na clean zvuku kako se snalazis,distorzija ce ti pokvariti i sluh i ''umece'' ako ne vladas najbolje instrumentom,iz prostog razloga,sto kao i na gitari,u principu i ''pokrije'' to ako zabrljas ton i sl. sto je super za svirku ali za vezbu i sluh je katastrofa,mislices da sviras ne znam kako,i onda ces da upalis clean,probati da odsviras recimo ''zero tolerance'' i ukapirati da to nije TO [moj primer iz pocetnickih dana haha!].

A svi smo mi svirali bas na gitarskim pojacalima,svaki pocetak je tezak,ja sam cak svoj nosio u koferu za putovanja,da mu viri vrat dok nisam nabavio gig bag Very Happy

dragan


dragan

PostRe: Bass gitara u gitarsko pojacalo
Bass gitara u gitarsko pojacalo Minicl1003/08/09, 11:20 pm

MrznjA wrote:
to ti nikako ne bih preporucio jer ces vremenom bukvalno probiti membranu na pojacalu...a onda ti je kasnije neupotrebljivo,tj,skuplja dara nego mera da ga popravljas i prodajes...za oko 15 000 dinara mozes da kupis neko bolje sobno pojacalo od 15w npr [imas pojacala od 10 600 do 14 000 sasvim dobra,ja sam mog laney-a platio 11 500 i odlicno je] i behringerovu pedalu za bas koja cini mi se kosta 2 500 u Mitrosu u BG-u.Mozda nije toliko izvikani BOSS,ali po onome sto sam cuo [i glasine,i sam zvuk],ona otplati samu sebe za milion stvari i tu planiram ja da uzmem.Ali,moj savet,prvo udji malo u fazon sa instrumentom [posto rece da si pocetnik],vidi na clean zvuku kako se snalazis,distorzija ce ti pokvariti i sluh i ''umece'' ako ne vladas najbolje instrumentom,iz prostog razloga,sto kao i na gitari,u principu i ''pokrije'' to ako zabrljas ton i sl. sto je super za svirku ali za vezbu i sluh je katastrofa,mislices da sviras ne znam kako,i onda ces da upalis clean,probati da odsviras recimo ''zero tolerance'' i ukapirati da to nije TO [moj primer iz pocetnickih dana haha!].

A svi smo mi svirali bas na gitarskim pojacalima,svaki pocetak je tezak,ja sam cak svoj nosio u koferu za putovanja,da mu viri vrat dok nisam nabavio gig bag Very Happy


E pazi, akusticno-elektricna se uglavnom svira na bass pojacalu, ima mnogo bolji zvuk i ne probija... standardna elektricna nikako. A za oko 4000 hiljade ima dosta ok pedala, pogotovu za distorziju ili wah...

Sicarius94


Sicarius94

PostRe: Bass gitara u gitarsko pojacalo
Bass gitara u gitarsko pojacalo Minicl1005/08/09, 01:53 am

mrznjo- koju bi pedalu za distorziju preporucio za bass?

i da, malo se mucim oko oblikovanja tona na eq-u na pojacalu, tako da ako neko zna gde ima na netu, ili sam da mi objasni malo, bio bih zahvalan Smile

Sponsored content



PostRe: Bass gitara u gitarsko pojacalo
Bass gitara u gitarsko pojacalo Minicl10

 

Similar topics

-
» Koje gitara je vas favorit
» Koja gitara je najlepsa?
» Gitara Aster i pojacalo
» BASS GITARA
» Combo bass pojacalo Fender Rumble 75
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
-