METAL SRBIJA
..::METALSRBIJA.FORUMS.FM::..

Welcome to METAL SRBIJA forum.

All ads will be removed when you register and log in.

NE MOŽETE DA VIDITE SLIKE I LINKOVE DOK SE NE ULOGUJETE !
SVI RUŽNI ADDOVI ĆE NESTATI, KADA SE ULOGUJETE !
METAL SRBIJA
..::METALSRBIJA.FORUMS.FM::..

Welcome to METAL SRBIJA forum.

All ads will be removed when you register and log in.

NE MOŽETE DA VIDITE SLIKE I LINKOVE DOK SE NE ULOGUJETE !
SVI RUŽNI ADDOVI ĆE NESTATI, KADA SE ULOGUJETE !
Metal Srbija Forum
Username Remember Me
Password
Welcome to the METALSRBIJA.forums.fm Underground forum.
If this is your first visit, be sure to check out the Pravila Foruma by clicking the link above.
You may have to REGISTER, before you can post or view messages: click the register link above to proceed.
If you are already registered, please LogIn.
All ads will be removed when you register and log in.

 Share|

Cephalic Carnage

INKVIZITOR
METAL SRBIJA
INKVIZITORMETAL SRBIJA

Cephalic Carnage

PostBASS GITARA
BASS GITARA Minicl1027/02/08, 02:33 pm

BASS GITARA Bass10

Moze biti sa pragovima(Fret) i bez njih tzv. Fretless,a broj pragova varira od 20 pa navise.

Primer Fretless bassa
BASS GITARA Deaned10
Jedan od poznatih metal muzicara koji sviraju na ovakvom bassu je
Steve DiGiorgio(Death,Autopsy,Control Denied,Testament,Sadus...).
http://www.stevedigiorgio.com/ http://en.wikipedia.org/wiki/Steve_DiGiorgio

Magneti(Pickups) - svaki elektricni bass ih ima.
Ima ih vise vrsta "P" , "J" , Humbucker , Soapbar.
Vecina basseva ima P ili kombinaciju P(blize vrata/Neck) i J(blize mosta/Bridge).

Standardni dizajn bassa ima 4 ili 5 zica koje su nastimovane u kvartama
E-A-D-G ili B-E-A-D-G.

Sem sviranja trzalicom,koriste se SLAP(pomocu palca) i POP tehnika(kaziprst i srednji prst).

Opsirnije na http://en.wikipedia.org/wiki/Bass_guitar.

MrznjA

  
  

MrznjA

PostRe: BASS GITARA
BASS GITARA Minicl1028/02/08, 02:07 am

fino je ovo uradjeno,svaka cast Very Happy
jedino je bitno napomenuti da je taj EADG klasicni stim,ali je za neke
"cvrsce" pravce muzike prikladniji drop D ili dis stim ....bolji je
zvuk.

Vladimir Divjak

  
  

Vladimir Divjak

PostRe: BASS GITARA
BASS GITARA Minicl1028/02/08, 09:49 am

Dis je najaci. A dobar je i C ali mnogo je lakse za sviranje kad su ti zice zategnutije ovako u C ti beze.

MrznjA

  
  

MrznjA

PostRe: BASS GITARA
BASS GITARA Minicl1028/02/08, 11:05 am

Dobro,to i od bass-a zavisi da li ce zice da beze,to se lako resava,valjda se samo poveca pritisak...

Vladimir Divjak

  
  

Vladimir Divjak

PostRe: BASS GITARA
BASS GITARA Minicl1005/03/08, 12:19 pm

Ne, zice se opuste i onda ti pod prstima beze. To je jako jebeno na svirkama kad si pripit i kad si znojav kao pig . Ma nije to veliki problem.

DrazenCF

-Brutal Death Metal Freak-

DrazenCF

PostRe: BASS GITARA
BASS GITARA Minicl1006/05/08, 06:45 pm

hm... to bezanje resavas time sto uzmes deblje zice... ali jedni problem je to sto moras da zategnes sipku u vratu da ne bi doslo do krivljenjeg istog... barem je tako na mom ibanezu... i posle toga nema patnje sa bezanjem zica...

Vladimir Divjak

  
  

Vladimir Divjak

PostRe: BASS GITARA
BASS GITARA Minicl1006/05/08, 07:03 pm

Ma mene mrzi da se bahcem sa time ja koristim medium d'addario nickel wound 050, 070 ,085, 105 long scale i gledam sad skorje da uzmem tanje. Kad vec sviras nekih 4,5 godina bezanja nema niti bilo kakvih problema Smile

DrazenCF

-Brutal Death Metal Freak-

DrazenCF

PostRe: BASS GITARA
BASS GITARA Minicl1006/05/08, 07:07 pm

hm... sve to ima svoje Smile

Vladimir Divjak

  
  

Vladimir Divjak

PostRe: BASS GITARA
BASS GITARA Minicl1006/05/08, 07:53 pm

naravno Very Happy

Sicarius94


Sicarius94

PostRe: BASS GITARA
BASS GITARA Minicl1001/02/09, 03:22 pm

ima neko iz beograda ko bi bio voljan da mi pokaze par nekih osnovnih stvari na bassu? sada imam klasicnu gitaru, i planirao sam da kupim elektricnu, ali mi se vise svidja bass, pa sam mislio mozda da probam malo bass, pre nego sto bih kupio svoj Very Happy

MrznjA

  
  

MrznjA

PostRe: BASS GITARA
BASS GITARA Minicl1001/02/09, 04:03 pm

imas na internetu gomilu tutoriala,ne moras uopste da se bakces sa ljudima.ja sam muzicki "nepismen",inace bih ti ja pokazao.
a bitno je da li hoces da budes basista ili ti treba da sviras bass u nekoj odredjenoj vrsti muzike.

Sicarius94


Sicarius94

PostRe: BASS GITARA
BASS GITARA Minicl1001/02/09, 04:27 pm

znam da ima na netu, nego sam mislio da probam da sviram, da vidim dal stvarno zelim da sviram bass, ili elektricnu gitaru.

a sto se tice tog tvog pitanja, pa ne znam, svidja mi se zvuk basa, a i dobro bi doslo za moguci bend (od 3 gitare, i bubnjara), ali to sto bendu treba basista nije glavni razlog Smile

MrznjA

  
  

MrznjA

PostRe: BASS GITARA
BASS GITARA Minicl1001/02/09, 07:45 pm

pa,evo,vidi ovako...biras izmedju dva potpuno razlicita instrumenta,a "ostavljas" treci...nema potrebe da ti govorim da se klasicna i elektricna gitara potpuno drugacije sviraju,drze etc...
u pocetku se svi dvoume,jer je gitara vise "kul" instrument i pogodna je za kurcenje,ali to mozes i sa bass gitarom.
Moj ti je predlog da ti lepo uzmes neku jeftiniju elektricnu gitaru i vidis kako ti to lezi posto vec imas iskustva,a ako te dotad ne prodje volja za bassom,uzmi i tu neku polovnu "tarabu" za 100ak evra pa vezbaj.Jer,nema tu biranja...to ti kazem jer pokusavam da sviram oba instrumenta i potpuno su razliciti.istina je da kada znas da sviras jedan od ta dva,imas dobru osnovu za drugi,ali jesnostavno nema tu biranja.Licno,vise mi lezi bass,ali to sam sam odabrao da sviram.

Koji ce vam moj 3 gitare,i vi picite neki mejden tribjut tongue

dArkSlayer

The Keeper Of Elder Scrolls

dArkSlayer

PostRe: BASS GITARA
BASS GITARA Minicl1001/02/09, 11:21 pm

Lepo ti kaze Mrznja, uzmi neki jeftini polovni bass i isto takvu elektricnu pa probaj da neko vreme sviras i jedno i drugo pa ces videti sta ti bolje lezi. Kad se odlucis sta ces da sviras onda kupi nesto bolje. Ili ako imas nekog ortaka koji ima bass a ne svira tako cesto pozajmi od njega na neko vreme da ne bacas kesh bezveze.

Sicarius94


Sicarius94

PostRe: BASS GITARA
BASS GITARA Minicl1001/02/09, 11:34 pm

imam ortaka koji svira elektricnu gitaru, i svirao sam dosta kod njega, al ustvari meni treba ortak koji svira bass, razumete? Very Happy

MrznjA

  
  

MrznjA

PostRe: BASS GITARA
BASS GITARA Minicl1002/02/09, 10:18 am

haha...pa,znas kako,tesko da ce ti bilo ko sa interneta pozajmiti instrument,svi smo mi beda i sirotinja Smile

Sicarius94


Sicarius94

PostRe: BASS GITARA
BASS GITARA Minicl1004/03/09, 08:40 pm

prodao sam caletu telefon, iam para za Bass Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy


gledao sam u lira style-u i u mitrosu, IBANEZ bass gitare, cudi me sto su najjeftinije koje imaju 0__o

u mitrosu ima:

Ibanez GSR180

http://www.mitros-music.com/products/2833-Ibanez_GSR180/1/

i

Ibanez GSR 200

http://www.mitros-music.com/products/2825-Ibanez_GSR200_4-String_Bass/1/


a u lira style-u ne mogu da se setim koji tacno modeli, EDITOVACU post kada saznam, jer im nestoo ne radi sajt



Sada bih zamolio bassiste sa ovog foruma (mrznja &co) da mi preporuce neki od ovih bassova, pojacalo od oko 10-15w, ILI NEKU TRECU bass gitaru.

Hvala vam puno Very Happy

slavicwarrior

  
  

slavicwarrior

PostRe: BASS GITARA
BASS GITARA Minicl1004/03/09, 10:03 pm

E nisam bassista ali imam kod kuce bass roland-ovo pojacalo 30w kupio moj cale i platio negde oko 300 E http://es.woodbrass.com/images/woodbrass/ROLAND+CUBE+30+AMPLI+BASS.JPG.Neki put ga i ja koristim i pojacalo po mom misljenju j*** kevu. Ali mogu ti preporuciti jednu prodavnicu megamusic tu isto imas i BaSs gitare i pojacala.

dji-dji

  
  

dji-dji

PostRe: BASS GITARA
BASS GITARA Minicl1004/03/09, 11:52 pm

Kakav D i C. Sviranje u Drop B je zakon. Totalno kida xD ozbiljno kazem. A sto se tice klizanja vremenom naucis da budes vest pa se snalazis.

Sicarius94


Sicarius94

PostRe: BASS GITARA
BASS GITARA Minicl1005/03/09, 09:36 pm

da li je mozda neko od vas zainteresovan da se nadje samnom u mitrosu i/ili lira style-u da mi pomogne da izaberem bass i pojacalo?? stvarno bih bio zahvalan, u pitanju je ovaj vikend

hvala puno Smile

dragan


dragan

PostRe: BASS GITARA
BASS GITARA Minicl1008/04/09, 12:27 am

sve je ovo lepo, ali koja je poenta ovog topica? pricati o bassu? =)

Sicarius94


Sicarius94

PostRe: BASS GITARA
BASS GITARA Minicl1021/04/09, 03:44 pm

Da li neko od vas moze da mi odgovori na dva pitanja?

1. Imam problem pri slap-ovanju bilo koje zice osim cetvrte. Da li neko moze da mi da neki savet?

2. Kako da postignem zvuk koji postize Fieldy iz korna?

dragan


dragan

PostRe: BASS GITARA
BASS GITARA Minicl1030/07/09, 06:50 pm

moras da budes u a stimu, nabavis ibanez k5, onu messa bogie glavu koju on koristi(koja se iance vise ne proizvodi, ali moze da se nadje za oko 900 dolara).
a sata oko tehnike sviranja je malo zajebano, imas njegov dvd gde pokazuje... on bukvalno shamara bass.

Sponsored content



PostRe: BASS GITARA
BASS GITARA Minicl10

 

Similar topics

-
» Bass gitara u gitarsko pojacalo
» Koja gitara je najlepsa?
» Gitara Aster i pojacalo
» Koje gitara je vas favorit
» MEGA BASS
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
-