METAL SRBIJA
..::METALSRBIJA.FORUMS.FM::..

Welcome to METAL SRBIJA forum.

All ads will be removed when you register and log in.

NE MOŽETE DA VIDITE SLIKE I LINKOVE DOK SE NE ULOGUJETE !
SVI RUŽNI ADDOVI ĆE NESTATI, KADA SE ULOGUJETE !
METAL SRBIJA
..::METALSRBIJA.FORUMS.FM::..

Welcome to METAL SRBIJA forum.

All ads will be removed when you register and log in.

NE MOŽETE DA VIDITE SLIKE I LINKOVE DOK SE NE ULOGUJETE !
SVI RUŽNI ADDOVI ĆE NESTATI, KADA SE ULOGUJETE !
Metal Srbija Forum
Username Remember Me
Password
Welcome to the METALSRBIJA.forums.fm Underground forum.
If this is your first visit, be sure to check out the Pravila Foruma by clicking the link above.
You may have to REGISTER, before you can post or view messages: click the register link above to proceed.
If you are already registered, please LogIn.
All ads will be removed when you register and log in.

 Share|

bio

..:: METAL SRBIJA ::..

bio

PostRe: Droge, da, ne, ponekad, samo neka?
Droge, da, ne, ponekad, samo neka? - Page 4 Minicl1011/01/08, 10:14 pm

Glupo bi bilo da se blamiram i da govorim ne istine :76:

SickBoy

  
  

SickBoy

PostRe: Droge, da, ne, ponekad, samo neka?
Droge, da, ne, ponekad, samo neka? - Page 4 Minicl1012/01/08, 06:30 am

Quote :
First of all, droge NE MOZES da delis na lake i teske. Ne postoji takva poela, sve droge su teske
Prva greshka !!!

Quote :
90% ljudi je sa trave zavrsilo na dopu.
Druga greshka !!!

Quote :
To je zato sto doktori ne mogu da izlece narkomana
Treca greshka !!!

Quote :
Ne znam da li ste znali odakle potice smedja boja heroina? Smedja boja potice od balege u kojoj se cuva u jednom delu pripreme
O5 Greshka !!! :100:

Eto to za sada !!! Sad malo razmisli,ali ne onako povrshno ,nego lepo razmisli !!!

Gost

Guest

Anonymous

PostRe: Droge, da, ne, ponekad, samo neka?
Droge, da, ne, ponekad, samo neka? - Page 4 Minicl1012/01/08, 10:31 am

:81::78:
Hmmmm... Jedina ne greska koju si ti naveo od ovih gresaka gore je
To je zato sto doktori ne mogu da izlece narkomana!!!
Objektivno ni ne mogu, jer na neki nacin oni nisu bolesnici
(bar ne klasicni prepises im lek, dozu operaciju, naocare itd...)
Oni samo mogu da im pruze podrsku...
Niko ne moze da do kraja izleci narkomana,
recimo ako ostavi drogu navuce se na antidepresive, alkohol,
postane strastven pusac itd...
Dakle na*ebo je u svakom slucaju...
I 90% se kad tad vrate drogi...
Dakle doktor ne moze da izleci narkica... Cool

SickBoy

  
  

SickBoy

PostRe: Droge, da, ne, ponekad, samo neka?
Droge, da, ne, ponekad, samo neka? - Page 4 Minicl1013/01/08, 03:49 am

Moze ako to zeli i narkic !!!

bio

..:: METAL SRBIJA ::..

bio

PostRe: Droge, da, ne, ponekad, samo neka?
Droge, da, ne, ponekad, samo neka? - Page 4 Minicl1013/01/08, 10:37 am

Hehehe, ja mislio da ces samo mene da citiras, dobro je Smile

Da krenemo od prvog citata (nisam ga ja rekao). Ja se ovde slazem sa tobom. Kazu da rogre ne mogu da se dele na lake i teske, ali ja mislim da moze. Evo, uzecemo kao poredjenje dva ekstrema, heroin i travu. Zavisnost je veca, telesna i psihicka ostecenja su veca i trip je jaci kod heroina u odnosu na travu. Prema tome ja to delim jednostavno na tesku i laku.

Drugi citat (takodje nije moj). U ovo nisam upucen. Verujem da nije tacna brojka, jer znam brdo ljudi koji vare i tu je uglavnom skank i vutra, retko ekser ili lsd, a od blizeg kruga prijatelja (trenutno) ne znam nikog da je na heroinu, kokainu i sl. Inace retki su narkomani na heroinu koji nisu poceli sa travom ili nekom drugom "laksom" drogom.

Treci citat (moj Smile). Kad sam rekao da doktor ne moze izleciti narkomana, to sam i mislio. Kao sto sigurno znas kod narkomanije postoje dve vrste zavisnosti, a to su psihicka i fizicka. Doktor moze izleciti SAMO fizicku zavisnost. Postoje lekovi, postoji procedura koja traje ako se ne varam 11 dana. Posle tog "tretmana" sada vec "bivsi narkoman" se pusta kuci (citaj na ulicu) koji i dalje ima psihicku zavisnost i jako brzo se vraca drogi.

Ovde bih rekao da je Nodi deliicno u pravu, ali samo u smislu da se moze izleciti od narkomanije. Ali, tu je ono cuveno ALI, kad se covek skine sa droge mora preci na nesto drugo, mora postati alikoholicar, "strastveni pusac", radoholik, vernik ili vec nesto trece. Znaci MORA se necemu posvetiti sto nije droga, jednostavno da ne bi mislio o drogi. Sto ce reci doktor ne moze da izleci potpuno narkomana!

Cetvrti citat (moj). To sam cuo od coveka koji se bavi lecenjem narkomana (Ivan, ali ne mogu da se setim kako se preziva, ima centar za odvikavanje u beogradu). Rekao je jos da je heroin bele boje pre nego sto se stavi u balegu. Moguce je da je to rekao da bi odvratio ljude od narkomanije i heroina pre svega.
Ovo cu jos dodatno proveriti da vidim o cemu se radi.

EDIT: Evo malo sam cackao po netu.
Ovo je sa wikipedie na srpskom jeziku. ( http://sr.wikipedia.org/wiki/Хероин ne morate ici na link, jer je ovo sve sto ima na linku)

Хероин је тешка дрога која спада у групу опијата. Дериват је морфијума и изузетно потентни и адиктивни наркотик. То је кристални прах беле, жуте или смеђкасте боје. Уноси се интравенозно, пуши и шмрче. Чини велики део незаконите трговине наркотицима. Будући да се лако прави од морфијума, у почетку је развијен и коришћен као аналгетик, али су нежељени ефекти превазишли његову вредност. Противзаконит је у већини земаља. Сматра се синонимом за наркоманију, а они многи га сликовито описују као "ђаво у праху." Новија истраживања говоре како се хероин све више пуши и шмрче, јер овисници живе у заблуди да ће тако спречити овисност. Хероин изазива брзу и снажну овисност, уз бројне телесне и психичке промене и апстиненцијску кризу, па је одвикавање врло тешко.

Evo i jos jedan koristan link http://www.nikad-heroin.com/index.php?option=com_content&task=view&id=16&Itemid=34

SickBoy

  
  

SickBoy

PostRe: Droge, da, ne, ponekad, samo neka?
Droge, da, ne, ponekad, samo neka? - Page 4 Minicl1013/01/08, 09:39 pm

ja znam lika koji se skinuo sa igle i sada ne radi nishta od droga ... od skoro ima i zenu i decu kojima nishta ne fali !!!

Mila_Zloguk


Mila_Zloguk

PostRe: Droge, da, ne, ponekad, samo neka?
Droge, da, ne, ponekad, samo neka? - Page 4 Minicl1014/01/08, 01:38 am

droge ne mogu da se dele na teze i lakse zato sto treba na svaku drogu da se posmatra kao na nesto sto ima jake posledice. I od trave ti se mozdane celije pretvaraju u kasu, samo sto od heroina ili jos gore meth-a imas i jace spoljasnje posledice. Ne treba ni jednu drogu uzimati zdravo za gotovo.

ondak, narkomana ne mozes ti da izlecis, on moze sam da se izleci. Ako narkoman dobrovoljno odluci da se leci(a znam primere i za sada su vrlo uspesni, mada taj period mira moze da traje i do deset i vise godina pa ponovo kasnije se javi zelja za drogom) ima sanse, ali ako ga teraju, nema vajde.

i da odakle sada to da je 90%ljudi sa trave preslo na dop...ja sam drzala XXX predavanja po osnovnim skolama na ovu temu, i ni jednom mi se nije pojavio ovaj procenat. Ae malo da ostavimo slobodna nagadjanja po strani.

a sto se tice opisa drogi, evo mogu ja da pokusam da vam predstavim jednu, sa kojom sam se susrela, ali ne u srbiji vec dok sam bila in the fucking USA. to je meth (ili crystal meth ili methamphetamines). Bele je boje i kako su miopisali gorko slatkastog ukusa. Brzo se rastvara u vodi ili alkoholu, pa stoga moze i da se ubrizgava, moze da se usmrkava ali je najcesce pushe. Potice od amfetamina, i utice strasno na nervni sistem. Povecava potrebu za radom, a smanjuje apetit i potrebu za spavanjem. Dakle naduvas se i mozes da trcis maraton. Dejstvo te drzi od 6-8 sati. Ponekad "korisnik" postaje i jako nasilan.
A sada da pokusam da objasnim sta meth radi. On se "penje" do centra tvog mozga i siri do delova gde se proizvodi dopamin. Razmena dopamina u telu se povecava, a to uzrokuje i povecanje zadovoljstva. Prirodnim putem mozak najvise dopamina razmenjuje pomocu hrane i seksa. A ovo poveca razmenu dopamina mnogo vise nego sto to cine hrana i seks. Posle toga se covek navikne i nista mu vise ne predstavlja zadovoljstvo sem meth-a,a kasnije se taj dopamin toliko smanji, da postane covek kompletna flegma, skoro mu se ugasi organizam i on trazi drogu samo da bi normalno funkcionisao.

Meth ne samo da unistava mozak, on ti unisti i fasadu. Krece lice da se upropastava, zubi ispadaju, sushish se i tako dalje i tako dalje..

inace droga je nastala u japanu (ako se dobro secam) i stvorena je da bi radnici vise mogli da rade a manje da spavaju. Uzimali su to i pomagalo im je, takodje su i japanske kurve koje su tim kurvanjem pokusale da prehrane porodice na selu, uzimale meth kako bi izdrzale ise i zaradile vise. Medjutim kasnije su pocele da rade samo za tu drogu, posto ih je potpuno povukla..

ovo je jedna od novije stvorenih driga...

SickBoy

  
  

SickBoy

PostRe: Droge, da, ne, ponekad, samo neka?
Droge, da, ne, ponekad, samo neka? - Page 4 Minicl1014/01/08, 06:02 am

Quote :
droge ne mogu da se dele na teze i lakse
Nego kako na death i heavy ??? :lol:

Gost

Guest

Anonymous

PostRe: Droge, da, ne, ponekad, samo neka?
Droge, da, ne, ponekad, samo neka? - Page 4 Minicl1014/01/08, 12:14 pm

SickBoy wrote:
Quote :
droge ne mogu da se dele na teze i lakse
Nego kako na death i heavy ??? :lol:

HAHAHAHHAHHAHHAHAHHAHA..... O My Dog... Extra fazon...
:100:
Inace naravno da treba da postoji tako neka podela...
Jbg jedne sporo navlace i sporo unistavaju druge 'ebu kevu... Cool

LifeBurns

  
  

LifeBurns

PostRe: Droge, da, ne, ponekad, samo neka?
Droge, da, ne, ponekad, samo neka? - Page 4 Minicl1014/01/08, 12:24 pm

Nodi_wolf je u pravu. Sve u svemu, dorga je droga, ali mora da postoji osnovna podela.


Last edited by on 14/01/08, 01:56 pm; edited 1 time in total

Gost

Guest

Anonymous

PostRe: Droge, da, ne, ponekad, samo neka?
Droge, da, ne, ponekad, samo neka? - Page 4 Minicl1014/01/08, 12:41 pm

Pleas zovite me samo Nodi... Very Happy

Mila_Zloguk


Mila_Zloguk

PostRe: Droge, da, ne, ponekad, samo neka?
Droge, da, ne, ponekad, samo neka? - Page 4 Minicl1014/01/08, 01:17 pm

pa dele se na prirodne i sintetichke Very Happy

imas i podelu na tablete, prah i sl (i u opste se ne salim )

bio

..:: METAL SRBIJA ::..

bio

PostRe: Droge, da, ne, ponekad, samo neka?
Droge, da, ne, ponekad, samo neka? - Page 4 Minicl1014/01/08, 01:28 pm

Mila_Zloguk wrote:
droge ne mogu da se dele na teze i lakse zato sto treba na svaku drogu da se posmatra kao na nesto sto ima jake posledice. I od trave ti se mozdane celije pretvaraju u kasu, samo sto od heroina ili jos gore meth-a imas i jace spoljasnje posledice. Ne treba ni jednu drogu uzimati zdravo za gotovo.

Pa i od piva odumiru sive celije, zar ne? Ti kazes da ne treba droge deliti, zato sto ce onda ljudi to shvatati kao nesto manje opasno? Definitivno je da su neke droge manje stetne, tu nema sta, pa stoga ne treba da cudi ta podela!
Jedna od stvari koje me nerviraju u nasoj medicini je sto se nasi doktori odnose prema pacijentima kao da ni jedan nema ni gram mozga (kao da je zivotinja koju su pokupili sa ulice), pa stoga koriste metode za ubedjivanje totalno banalne, samo da bi zaplasili ljude da to ne bi probali ili koristili (ovo se odnosi na sve sfere medicine i naseg zdravstva - cast izuzetcima).
@Sickboy nisam nasao nigde da je braon boja od balege, ocigledno da je to jos jedan primer koji sam u prosloj recenci naveo Mad

Mila_Zloguk wrote:
ondak, narkomana ne mozes ti da izlecis, on moze sam da se izleci. Ako narkoman dobrovoljno odluci da se leci(a znam primere i za sada su vrlo uspesni, mada taj period mira moze da traje i do deset i vise godina pa ponovo kasnije se javi zelja za drogom) ima sanse, ali ako ga teraju, nema vajde.

Ja znam samo jednog coveka koji se sam izlecio od heroina (i dalje vari) i ko god cuje ne moze da veruje, pa cak ni oni iz centra za odvikavanje.
Inace narkoman i kad odluci, kad mu se smuci sve ipak ce ici linijom manjeg otpora (citaj vratice se drogi da mu ublazi bolove i muke), zato kad odluci potrebno je puno volje, strpljenja i napora njegovih bliznjih da bi se iscupao.

Mila_Zloguk


Mila_Zloguk

PostRe: Droge, da, ne, ponekad, samo neka?
Droge, da, ne, ponekad, samo neka? - Page 4 Minicl1014/01/08, 01:39 pm

moja ortakinja je dosla jednog dana i rekla svojima kako hoce da se izvuce iz sranja i hoce da prekine da se drogira. Ona sada ni ne pije ali svira non-stop. Vec 2 god tako. U centru za odvikavanje u Vranju su joj pomogli. Ali samo su je izmuchili, da bi joj pokazali koliko ce biti tesko bez droge kasnije. Bkvalno je doktorka vredjala ali samo da bi joj ojacala karakter posto su svi narkosi labilne licnosti. Mada je volja ucinila svoje.

Od piva nemas tolike posledice, ali veruj mi da se i alkohol stavlja u isti koshtac sa drogom. To su ti sve psihoaktivne supstance. Stvaraju zavisnost, nisu zdrave i sva verovanja da jesu potichu direktno iz naroda, nemaju nikakvu medicninsku osnovu. A najvise se alkoholizam javlja kod pivopija i ljudi koji shure rakije i slicne brendije. Vino najmanju zavisnost stvara (gotovo je i ne stvara) zato po statistici Rusi, mi, Skandinavci, Nemci... imamo najvise alkoholicara, dok ih je u Italiji i Francuskoj najmanje.

bio

..:: METAL SRBIJA ::..

bio

PostRe: Droge, da, ne, ponekad, samo neka?
Droge, da, ne, ponekad, samo neka? - Page 4 Minicl1014/01/08, 02:05 pm

Slazem se, bez tracka volje da se skine, nema nista od skidanja.

Mila_Zloguk


Mila_Zloguk

PostRe: Droge, da, ne, ponekad, samo neka?
Droge, da, ne, ponekad, samo neka? - Page 4 Minicl1014/01/08, 06:49 pm

u ostalom priblizimo taj pojam "skidanja sa droge" sebi, kako nama ide kad nas neko tera da radimo nesto sto mi apsolutno ne zelimo?

SickBoy

  
  

SickBoy

PostRe: Droge, da, ne, ponekad, samo neka?
Droge, da, ne, ponekad, samo neka? - Page 4 Minicl1015/01/08, 02:48 pm

pa ako zelish da se skinesh onda se i skinesh a ako ne zelish onda se ne skinesh !!!

hammer


hammer

PostRe: Droge, da, ne, ponekad, samo neka?
Droge, da, ne, ponekad, samo neka? - Page 4 Minicl1017/01/08, 09:36 pm

brate vutra je za mene zakon...SickBoy zna dobro Very Happy
probo sam samo ex i speed.ex mi se svidja kako radi ali uzeo sam samo 2 puta i mozda josh koji ali ne skoro...

hammer


hammer

PostRe: Droge, da, ne, ponekad, samo neka?
Droge, da, ne, ponekad, samo neka? - Page 4 Minicl1017/01/08, 09:37 pm

a sto se tiche zavisnosti i skidanja,ne zalazi mi se u tu temu jer ja nisam (nadam se da ni necu) imao problema s tim... Smile

Miss Independent


Miss Independent

PostRe: Droge, da, ne, ponekad, samo neka?
Droge, da, ne, ponekad, samo neka? - Page 4 Minicl1018/01/08, 06:51 am

banedeathmetal wrote:
Nikad nista. Ne pada mi napamet,i zao mi je ako ce ovo pogoditi nekog,ali ko umre od droge ja ga ne zalim ni sekund,ne pada mi napamet jer on je odgovoran za svoje postupke,i svugde svi mozemo videti da tu nema nista sto valja. Drogu koriste po meni samo mentalno jako slabi ljudi,koju su ne zahvalni za ono sto imaju,i kao sto sam rekao,ne bi ja te ljude zalio ni sekund,jer nisu ni vredni toga.

Spawn Of Darkness wrote:
DrazenCF wrote:

First of all, droge NE MOZES da delis na lake i teske. Ne postoji takva poela, sve droge su teske. I sad ce neko reci, sta lupas bla bla, trava je nista itd. Ali nevermind, 90% ljudi je sa trave zavrsilo na dopu.

sa tobom se u potpunosti slazem...ne postoje teske i lake droge...krenes od trave i prvom prilikom kad se sretnes sa necim jacim pomislices....uf ovo mi je slabo da probam ja nesto drugo.....i eto na kraju zavrsis kako zavrsis....sve su droge teske

Slazhem se.Bezbroj puta su mi nudili razlichita sranja ali jedino shto sam probala to je trava.Dalje mi nishta ne pada na pamet,dok su neki koje poznajem nastavili tkzv. exere,i sada mogu da se kladim da ce nastaviti do kraja ako ih neko ne sprechi. Rolling Eyes 55

pichoperka

  
  

pichoperka

PostRe: Droge, da, ne, ponekad, samo neka?
Droge, da, ne, ponekad, samo neka? - Page 4 Minicl1018/01/08, 02:43 pm

Drugs are bad, OK? Very Happy ahahahhahaha

Miss Independent


Miss Independent

PostRe: Droge, da, ne, ponekad, samo neka?
Droge, da, ne, ponekad, samo neka? - Page 4 Minicl1019/01/08, 01:17 am

hahahah

The Black Hand Of Set


The Black Hand Of Set

PostRe: Droge, da, ne, ponekad, samo neka?
Droge, da, ne, ponekad, samo neka? - Page 4 Minicl1019/01/08, 02:07 pm

NO SEX,NO DRUGS,NO ROCK 'N' ROLL

SAMO SKANK... bounce

Liske


Liske

PostRe: Droge, da, ne, ponekad, samo neka?
Droge, da, ne, ponekad, samo neka? - Page 4 Minicl1023/01/08, 11:32 pm

Ma samo prirodno, kod droge cak i kod pica samo prirodno

NIKAD HEMIJA!

SickBoy

  
  

SickBoy

PostRe: Droge, da, ne, ponekad, samo neka?
Droge, da, ne, ponekad, samo neka? - Page 4 Minicl1024/01/08, 03:40 am

Miss Independent wrote:
banedeathmetal wrote:
Nikad nista. Ne pada mi napamet,i zao mi je ako ce ovo pogoditi nekog,ali ko umre od droge ja ga ne zalim ni sekund,ne pada mi napamet jer on je odgovoran za svoje postupke,i svugde svi mozemo videti da tu nema nista sto valja. Drogu koriste po meni samo mentalno jako slabi ljudi,koju su ne zahvalni za ono sto imaju,i kao sto sam rekao,ne bi ja te ljude zalio ni sekund,jer nisu ni vredni toga.

Spawn Of Darkness wrote:
DrazenCF wrote:

First of all, droge NE MOZES da delis na lake i teske. Ne postoji takva poela, sve droge su teske. I sad ce neko reci, sta lupas bla bla, trava je nista itd. Ali nevermind, 90% ljudi je sa trave zavrsilo na dopu.

sa tobom se u potpunosti slazem...ne postoje teske i lake droge...krenes od trave i prvom prilikom kad se sretnes sa necim jacim pomislices....uf ovo mi je slabo da probam ja nesto drugo.....i eto na kraju zavrsis kako zavrsis....sve su droge teske

Slazhem se.Bezbroj puta su mi nudili razlichita sranja ali jedino shto sam probala to je trava.Dalje mi nishta ne pada na pamet,dok su neki koje poznajem nastavili tkzv. exere,i sada mogu da se kladim da ce nastaviti do kraja ako ih neko ne sprechi. Rolling Eyes 55


What a big bullshiting !!!

Sponsored content



PostRe: Droge, da, ne, ponekad, samo neka?
Droge, da, ne, ponekad, samo neka? - Page 4 Minicl10

 

Similar topics

-
» Samo za one kojima nije do zivota
» Cudna neka wc solja
» neka iluzija sa Isusom
» Samo jedna rec - photoshop :))
» Samo za trew deth metalce
Page 4 of 10Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
-