METAL SRBIJA
..::METALSRBIJA.FORUMS.FM::..

Welcome to METAL SRBIJA forum.

All ads will be removed when you register and log in.

NE MOŽETE DA VIDITE SLIKE I LINKOVE DOK SE NE ULOGUJETE !
SVI RUŽNI ADDOVI ĆE NESTATI, KADA SE ULOGUJETE !
METAL SRBIJA
..::METALSRBIJA.FORUMS.FM::..

Welcome to METAL SRBIJA forum.

All ads will be removed when you register and log in.

NE MOŽETE DA VIDITE SLIKE I LINKOVE DOK SE NE ULOGUJETE !
SVI RUŽNI ADDOVI ĆE NESTATI, KADA SE ULOGUJETE !
Metal Srbija Forum
Username Remember Me
Password
Welcome to the METALSRBIJA.forums.fm Underground forum.
If this is your first visit, be sure to check out the Pravila Foruma by clicking the link above.
You may have to REGISTER, before you can post or view messages: click the register link above to proceed.
If you are already registered, please LogIn.
All ads will be removed when you register and log in.

 Share|

returning man

  
  

returning man

PostRe: ABORTUS
ABORTUS - Page 4 Minicl1019/04/10, 06:33 am

Nes87 wrote:
MrznjA wrote:
Za.
Zasto?
Moj deda,inace jako pametan covek,je jednom lepo odgovorio kada su ga pitali zbog cega nema vise od dvoje dece,i to na sledeci nacin: ,,Volim decu,ali ne volim sirotinju",sto bi znacilo da ne zeli da im nesto nedostaje ako moze da utice na to. U to vreme,kao direktor,imao je dovoljno za zenu i dvoje dece,i za nesto malo preko poput letovanja itd.Pa vi sad vidite.Ja se slazem sa njim.
Super,zagovarajte vi prava nerodjene dece,jako lepo od svih vas,izuzetno ste humani,a nakon toga stavite prst na celo i razmislite o sledecem:da li je zlocin ubiti fetus,ili roditi dete koje ce biti podizano u nemastini.Sta,da ne mislite mozda da studirate i podizete dete?Ili bi radili za neki minimalac i imali i za pelene,i za stan,i za hranu i za patike,a vi i partner ukupno imate 40 godina plafon?Ne bi vam bilo mrsko da se grebete o roditelje za novac i ne bi vas bilo sramota sto ne mozete da obezbedite detetu osnovne stvari bez uskracivanja nekih normalnih sitnica?Sumnjam da je iko od vas koji zagovarate radjanje po svaku cenu sposoban da zaradi dovoljno za sve sto treba bebi,a kamoli detetu predskolskog uzrasta...o djacima necu ni da pricam.A to je rupa bez dna.Apsolutno sam protiv toga da deca radjaju decu,a kamoli da ih odgajaju.Sudbina deteta je tada zapecena 99,9%.
Ako neko nije spreman da bude roditelj,ne treba,bolje to nego da dete bude isfrustrirano i maltretirano,i da kasnije vodi jedan potpuno neispunjen i promasen zivot.I abortus nije samo odluka majke,iz prostog razloga,sto svaki muskarac koji drzi do sebe nece napustiti tu zenu,a zene cesto koriste trudnocu da zadrze muskarceNisam sovinista,daleko od toga,ali to je cinjenica,isto kao sto je zenska kob to sto ne moze da dokaze da je silovana i da nije pristala na odnos,i te nesrecne zene koje su zatrudnele tokom silovanja ne treba da abortiraju?Smesni ste..Ako lecenje bele kuge znaci ,,ubijanje" dva zivota, onda -2:1 u odnosu na 2:-1 nikako nije dobar odnos.





zato sluze kondomi, anti-baby pilule, spirale i ostale stvarcice..ne treba se kurciti ako si svestan da nosis rizik koji neces moci da izneses do kraja..sto se silovanja tice svaka zena koja je silovana svesna je da moze ne samo da zatrudni nego i navuce mnogo grozne stvarcice..zato postoje lekari, ginekolozi itd itd koji blagovremenim delovanjem mogu mnogo toga da sprece..a i jedna mala pilula tzv "dan posle", koju zena odmah sutradan popije i nema fetusa za ubijanje Smile


Jel ovo znaci da ne treba da brinem, :93: ?




@mrznja
Uh bre,evo ovde kod nas u Bosni,sva moja generacija je rodjena u siromastini...u po gradjanskog rata...meni majka i danas prica o tom kako su nas hranili uzeglim pasuljem,a nekad ni tog nije bilo pa smo jeli cisto neke prevrte od brasna....Ja sam odavde izbegla za srbiju s jednom crapom na nozi...i kad se zavrsio rat ovde maltene nikome kuca nije ostala,sve je bilo sravljeno sa zemljom...i malo ko,sem direktora i ostale "vlastele", je imao da da detetu marku (pola evra) da sebi kupi sendvic u skoli....ali ni jedno jedino dete....koje je samo sveso koliko se izmucilo,nece reci "Majko sto me nisi abortirala"...


I ne mogu da shvatim ljude koji bi ubili svoje dete ,zarad toga da drugo 2 dece ima lepe patike,i da leti moze da ode na more...meni je to nepojmljivo...

Valkyrie991

  
  

Valkyrie991

PostRe: ABORTUS
ABORTUS - Page 4 Minicl1019/04/10, 11:35 am

returning man, svaka cast!!! :respect:

Nes87

  
  

Nes87

PostRe: ABORTUS
ABORTUS - Page 4 Minicl1019/04/10, 02:48 pm

returning man wrote:


Jel ovo znaci da ne treba da brinem, :93: ?



juce sam citao o jednoj devojci koja pita sta da radi i dal da veruje decku kad joj kaze "pazicu, znam da pazim"..xD..pazicu, ne brini..hahaha

Valkyrie991

  
  

Valkyrie991

PostRe: ABORTUS
ABORTUS - Page 4 Minicl1019/04/10, 03:13 pm

ahahahahahahahahahahahaha.... samo se vi zezajte... Very Happy

returning man

  
  

returning man

PostRe: ABORTUS
ABORTUS - Page 4 Minicl1019/04/10, 03:49 pm

Nes87 wrote:
returning man wrote:


Jel ovo znaci da ne treba da brinem, :93: ?



juce sam citao o jednoj devojci koja pita sta da radi i dal da veruje decku kad joj kaze "pazicu, znam da pazim"..xD..pazicu, ne brini..hahaha


Srecice moja,samo ti pazi,i ja cu da pazim kako im lepo menjas pelene.... Twisted Evil

MrznjA

  
  

MrznjA

PostRe: ABORTUS
ABORTUS - Page 4 Minicl1019/04/10, 07:46 pm

@Nes
Kondom puca brate.Postinor remeti kolicinu hormona,tako da ni on nije najzdraviji.A posto je ovo Balkan,c'mon!,retko koja zena ce to da kaze jer onda to mora da se prijavi sto znaci da mora da se iznese u neku uzu javnost.Sva kontracepcija je samo 99% sigurna,uvek postoji onaj 1%.Uvek se setim one epizode ,,Prijatelja" kada Dzoi izvadi 800000000000kondoma i krene da vristi ,,Gde to piseeee?!!!!".Ostajem pri tome da je abortus najbolje resenje za parove koji slucajno zacnu,a objasnjenje je u prethodnom postu,a ima jos puno razloga koje me mrzi da navodim,uopste mi nije stalo da menjam vase misljenje,ali znam zbog cega se ne slazem,i drzim se toga i smatram da sam u pravu.

@returning man
Vuces me za jezik.Kako mozes da poredis ratove 90ih i abortus?Zao mi je sto si izbegla,ali to nema veze sa mojom pricom. A za ovo:
Quote :
ali ni jedno jedino dete....koje je samo sveso koliko se izmucilo,nece reci "Majko sto me nisi abortirala"...
si se nalupetala i ostala ziva.Ako treba da ti objasnim zbog cega lupetas,to mogu na nekoj drugoj temi,ovde je off.Samo razmisli o tome sto si rekla.Tada su se svi mucili,neki vise od ostalih,ali nikome nije bilo lako.A to opet,nema ama bas nikakve veze sa abortusom i iskreno,ne zelim ti da dodjes u situaciju da na licnom primeru moras da preispitujes uverenja,ali treba biti liberalniji,jer nije svako ,,programiran" da bude roditelj.

returning man

  
  

returning man

PostRe: ABORTUS
ABORTUS - Page 4 Minicl1019/04/10, 09:55 pm

MrznjA wrote:
@Nes
Kondom puca brate.Postinor remeti kolicinu hormona,tako da ni on nije najzdraviji.A posto je ovo Balkan,c'mon!,retko koja zena ce to da kaze jer onda to mora da se prijavi sto znaci da mora da se iznese u neku uzu javnost.Sva kontracepcija je samo 99% sigurna,uvek postoji onaj 1%.Uvek se setim one epizode ,,Prijatelja" kada Dzoi izvadi 800000000000kondoma i krene da vristi ,,Gde to piseeee?!!!!".Ostajem pri tome da je abortus najbolje resenje za parove koji slucajno zacnu,a objasnjenje je u prethodnom postu,a ima jos puno razloga koje me mrzi da navodim,uopste mi nije stalo da menjam vase misljenje,ali znam zbog cega se ne slazem,i drzim se toga i smatram da sam u pravu.

@returning man
Vuces me za jezik.Kako mozes da poredis ratove 90ih i abortus?Zao mi je sto si izbegla,ali to nema veze sa mojom pricom. A za ovo:
Quote :
ali ni jedno jedino dete....koje je samo sveso koliko se izmucilo,nece reci "Majko sto me nisi abortirala"...
si se nalupetala i ostala ziva.Ako treba da ti objasnim zbog cega lupetas,to mogu na nekoj drugoj temi,ovde je off.Samo razmisli o tome sto si rekla.Tada su se svi mucili,neki vise od ostalih,ali nikome nije bilo lako.A to opet,nema ama bas nikakve veze sa abortusom i iskreno,ne zelim ti da dodjes u situaciju da na licnom primeru moras da preispitujes uverenja,ali treba biti liberalniji,jer nije svako ,,programiran" da bude roditelj.



nisam poredila ratove 90tih i abortus...vec sam pomenula 90 zbog razloga zbog kojih ti kazes da odobravas abortus....


ja nigde nisam iznela svoj stav zasto neodobravam aboruts

i evo sad ti kazem

JA NISAM UBICA,NISAM NIKO DOSTOJAN DA ODUZMEM NEKOM ZIVOT...JEBOTE TO JE STVAR MORALA SAVESTI

To sto bi ti dozvolio da ti zena abortira da bi tvoje dvoje dece koje vec imas (uzimam na primer) mogao
da redovno vodis na letovanje je stvar tvojih stavova i morala...


Ja sam samo htela reci,da siromastvo ne moze biti razlog da se ubije dete....

Ali ako je tebi stanje na bankovnom racunu vaznije od citavog jednog zivota...onda...srecno ti s tim stavom...

MrznjA

  
  

MrznjA

PostRe: ABORTUS
ABORTUS - Page 4 Minicl1020/04/10, 01:08 am

O da,jesi.I to si potvrdila demantijem.Znas li koliko je sada gladnih u Srbiji,a zacudo nije rat?

Ovo ce biti moj poslednji post na ovu temu,sut se s' rogatim ne tera.

Ako je tvoj jedini nacin da mi odgovoris to da me(ponovo) vuces za jezik,onda ok,ali se onda busas u grudi bez razloga.U prvom odgovoru sam iskulirao provokaciju na racun finansija,sad necu,posto nisi ukapirala.
Prvo i osnovno,letovanje i odeca su mi prvi pali na pamet kao neke stvari koje su MUST,makar dok su deca mala,zbog zdravlja,ne moras da ga vodis u Egipat,cak ni na more,ali na planinu ili selo bi trebalo ako neces da udise smog 12 meseci godisnje,sto takodje kosta,osim ako ne planiras da oblacis svoje dete u ljubav i da ga njome hranis,stanje na racunu je jako vazno,u suprotnom,jedino da odes u porodicu Bistrih potoka i kuliras tamo sa porodom.

Jako je savesno podizati dete na ivici egzistencije.Ako si vec nedostojna da oduzmes zivot ili napravis inicijativu,kako te to cini dostojnom da odredjujes sta je moralno?Sta je nemoralnije-abortus ili maltretiranje deteta i njegovo zlostavljanje?Nek' se radjaju deca,dizemo natalitet,to sto ih u pauzama zakljucavamo u plakar,pecemo peglom ili tucemo kad se desi nesto lose na poslu,nema veze jer u dubini srca,mi njih volimo.Ja sam za rigorozni sistem provere da ne bude svakome dozvoljeno da ima dete.ti si navodno moralista,ja sam realan.Dole sa laznim ljudskim slobodama kad nisu sve osobe ljudi.ubica ne mora da bude samo onaj ko bukvalno oduzme zivot.Jos mi samo reci da deca treba da se radjaju iskljucivo u bracnoj zajednici.
Naravno da moze da bude razlog,,besmisleni seks bez zastite je zabava neuke sirotinje,ROMED kosta 10ak dinara,navodno je jednako pouzdan kao i svaki prezervativ na trzistu jer je prosao istu proveru.

Povodom tvog primera,prvo cu reci da ne generalizujes,vec mi se polako prevrce zeludac od povrsnosti kojom pristupas ovome sto ti govorim.Ali dobro,amovi sluze za to za sta sluze.Hipoteticki,ne bih dosao u tu situaciju ako nisam psihicki,fizicki i na kraju finansijski spreman da pruzim svakom od svoje dece isto,to jest,ono sto svako zasluzuje.i nemoj da mi kazes da je po tom pitanju sistem vrednosti razlicit kod svakoga kad nije,svi znamo sta je osnovno.Psihicki-i njihova majka i ja treba da im sluzimo kao primer,ako smo nestbilni ili neuroticni,i oni ce postati takvi.Fizicki-treba duplo vise da radim,duplo vise da se trudim i duplo vise da pazim.Finansijski-duplo vise da hranim zdravo,duplo vise da oblacim i grejem,ako ne zelim da odrastu u ambulanti zbog pedijatra kad god se promeni godisnje doba,i da obezbedim jednom ono sto ima drugo,jer deljenje moze da stvara stvara zavist.

I karta grize savesti na koju igras ne moze da deluje,jer nije argumentovana.Ako je jos nesto ostalo nejasno,evo ti deo iz deklaracije o ljudskim pravima:
Quote :
Èlan 3.
Svako ima pravo na život, slobodu i bezbednost liènosti.
Èlan 4.
Niko se ne sme držati u ropstvu ili potèinjenosti: ropstvo i trgovina robljem zabranjeni su u svim oblicima.
Èlan 5.
Niko se ne sme podvrgnuti muèenju ili svirepom, neèoveènom ili ponižavajuæem postupku ili kažnjavanju.

Clan 3 govori o tome za sta se ti zalazes ako fetus racunas u osobu.Ali takodje podrzava i ovo sto ja kazem u nastavku.Clanovi 4 i 5 ukazuju na ono sto je moja poenta.S' obzirom da puno ljudi krsi to pravo nad decom,,bolje spreciti sve to odmah,pre nego sto postane svesno ko su mu roditelji,a ako ne zelis dete a ipak ga donosis na svet,sama uskracujes sebi to pravo.

Takodje:
Quote :
Èlan 25.
1. Svako ima pravo na standard života koji obezbeðuje zdravlje i blagostanje, njegovo i njegove porodice, ukljuèujuæi hranu, odeæu, stan i lekarsku negu i potrebne socijalne službe, kao i pravo na osiguranje u sluèaju nezaposlenosti, bolesti, onesposobljenja,
Blagostanje ces tesko postici samo ljubavlju,sem ako ne zivis u Utopiji.A mislim da tvoje dete zasluzuje upravo to,a i tako su mu odredili ovi iz UN.

Dalje,zakon u tacki o roditeljskom pravu kaze sledece:
Quote :
Roditeljsko pravo proistièe iz same èinjenice da je neko roditelj; poèinje danom roðenja deteta, a prestaje kada dete napuni 18 godina, ili ranije – ako dete stupi u brak ili dobije sopstveno dete, a pritom ima najmanje 16 godina i sud proceni da je dostiglo telesnu i duševnu zrelost potrebnu za samostalno staranje o sopstvenoj liènosti, pravima i interesima.
Dakle,ti ga slobodno rodi,ako drzava proceni da ne mozes da ga gajis,neko drugi ce moci,takodje sam o tome govorio i slobodno se obema rukma a mozes i nogama uhvati za ideju o bankovnom racunu,malo njih moze da se stara u tom dobu.

O izdrzavanju se dalje pominje:
Quote :
Izdržavanje

Roditelji su obavezni da izdržavaju maloletno dete.
To ne mozes ako nemas odgovarajucu spremu koju verovatno mnogi ne stignu da zavrse ako ne reaguju.

I ONO STO MORAM DA TI CRTAM,A ZA STA SE U MOJIM POSTOVIMA DRZIS KAO PIJAN PLOTA:
Quote :
Obaveza izdržavanja uopšte ne znaèi da roditelji moraju da ti daju pare za letovanje – barem ne po svaku cenu. Visina i struktura izdržavanja odreðuju se u skladu sa potrebama deteta (koje dalje zavise od „godina, zdravlja, obrazovanja, imovine, prihoda, te drugih okolnosti od znaèaja za odreðivanje izdržavanja“ deteta), ali i u skladu sa moguænostima roditelja, koje se odreðuju prema njihovim prihodima, moguænostima za zaposlenje i sticanje zarade, imovine, liènih potreba…. Dakle, uopšte nije tako jednostavno.


Ja sam ovom,slobodno mogu reci,studijom,odbranio ono sto sam pokusavao da kazem.Mozda sam negde ostao nedorecen ali nemam vise snage za ovo.
Mozes i ne moras da odgovaras na ovo,necu se upustati u dalju diskusiju jer se ocigledno ne slazemo,ali sam ja svoje misljenje branio sa malo vise od poziva na humanost.Sto bi LaCroix rekao:,,That is all,good night".

returning man

  
  

returning man

PostRe: ABORTUS
ABORTUS - Page 4 Minicl1020/04/10, 08:16 am

Kao prvo,ja ne mogu da pricam o siromastvu u Srbiji jer ne zivim tamo,pa sam za primer uzela ono sto je meni poznato...

Ja sam ti pricala iz licnog primera,i veruj da mi je sad draze sto sam sve te neke stavi prosla,dosta njih nesvesno jer sam bila mala,ali mnogih se secam...

i meni je bilo draze da sam mrtva kad me majka naterala u gumenim cizmama u skolu...ali sad da me neko pita da li bih ja zbog tih jebenim mesec dana u gumenjacima,da sam radije mrtva...hehehe....ja volim zivot...kakav god da je....

A ako mislis da cinjenica sto izbacujes sve te clanove i gluposti te moze napraviti boljim i moralnijim covekom nego sto je neko ko nema pojma o svemu iskucanom u tvom postu a ipak ispunjava moralnu duznost da ne ubija....


A,ne znam od kud ti ideja da ti ja busam u grudi...mislim,decko molim te....Ja sam samo rekla da je smesno sto si letovanje uzeo za primer....

i sad mi je smesno sto si uzeo nasilje i zlostavljanje dece kao svoj argument...pa decko...najbogatija deca mogu da budu zlostavljana...a ako je neimastina zlostavljanje dece od strane roditelja...onda mi je jos smesnije....

i sto se tice ovih clanova,nisu mnogo vezani za sve ovo....i zaboravio si jedan clan u zakonu u kom lepo pise da je abortus storogo zabranjen,sem u hitnim slucajevima,koji ne podrazumevaju finansijsko stanje

sve u svemu


Ja cu idalje da ostanem pri svom tradicionalnom religioznom seljackom stavu,da se 10 dece moze prehraniti od jedne krave i sa opancima na nogama....i da sva ta deca mogu sutra imati hiljadu puta bolji zivot,nego neko ko je odrastao u najboljim uvetima....


i ne diraj u moju savest...jer ja se vodim sa samo 10 pravila...koja su mnogo mnogo pre nastala pre te deklaracije o ljudskim pravima....




P.S.
E sad....procitah sve ovo tvoje,i oki je to....tvoj stav...ali mene to ne zanima ni jedan posto...jer me niko ziv nece naterati da nekog ubijem...ti ako uspes,misli na ove sve clanove i svoja obrazlozenja kad budes trebao da kazes devojci "pazicu draga"....
Razz


I molim te da ne uzimas moje stavove kao busanje u tvoje grudi....Ako vec jesi,onda se duboko izvinjavam,jer mi nije bila namera.... Very Happy

Nes87

  
  

Nes87

PostRe: ABORTUS
ABORTUS - Page 4 Minicl1020/04/10, 07:01 pm

MrznjA wrote:
@Nes
Kondom puca brate.Postinor remeti kolicinu hormona,tako da ni on nije najzdraviji.A posto je ovo Balkan,c'mon!,retko koja zena ce to da kaze jer onda to mora da se prijavi sto znaci da mora da se iznese u neku uzu javnost.Sva kontracepcija je samo 99% sigurna,uvek postoji onaj 1%.Uvek se setim one epizode ,,Prijatelja" kada Dzoi izvadi 800000000000kondoma i krene da vristi ,,Gde to piseeee?!!!!".Ostajem pri tome da je abortus najbolje resenje za parove koji slucajno zacnu,a objasnjenje je u prethodnom postu,a ima jos puno razloga koje me mrzi da navodim,uopste mi nije stalo da menjam vase misljenje,ali znam zbog cega se ne slazem,i drzim se toga i smatram da sam u pravu.

Kapiram ja da nista nije 100% sigurno, sem suzdrzavanja od upraznjivanja seksa..ali pucanje kondoma je izuzetno retka pojava..razmisli samo, da kondom tek tako puca sto bi ga pravile tolike kompanije i u tolikim kolicinama..izuzetno je izdrzljiv, naravno ako nije istekao rok, ako se cuva po propisima, dakle zatvoren, ne u novcaniku duze od 24h itd..evo sta pisu ljudi u US koji se bave ovim problemom:


Two pregnancies resulting from 8,300 acts of condom use (or about one pregnancy per 4, 150 acts of intercourse) is a remarkably low pregnancy rate (0.02%) when calculated on a per-condom basis.


jako jako malo..dal cu ja uopste u zivotu imati 4.150 seksualnih odnosa ne znam, ali meni ovo sasvim ubedljivo izgleda o koriscenju kondoma kao zastite od nezeljene trudnoce..ako pak i pukne to se primeti i zna se da cura mora tableticu..a i naravno treba imati odobrenje od lekara kako se sa hormonima ne bi nesto zasralo..sve to stoji..i jako su jako male sanse da par zajebe stvar ako se drzi toga svega..najbolje u kombinaciji ako je odnos cesti..

poenta je da, necu sada ulaziti u statistiku jer je ne znam, ali rekao bih preko 90% slucajnog zaceca se ima jer se ne koriste sredstva za kontracepciju, eto cisto da bi bilo lepse..i obicno zatrudne cure koje nisu bas malene devojcice, dakle bar iznad 18 godina..u USA, ne svuda ali u pojedinim drzavaa, sa 16 godina se dobija zakonsko pravo na seksualne odnose..ako su oni glupi ameri sa 16 svesni svega toga, meni preostaje samo da kazem da smo onda mi u Srbiji izuzetno gluplji od njih kad sa preko 18 kazemo kako i kondom nije neka zastita..nema izgovora za ne koriscenje kondoma po meni..jer cak i ako ne svrsis u devojci moze da zatrudni to je cinjenica..nije slucajnost..

e sada sto se tice slabo razvijene svesti kod devojaka i zena u Srbiji to je posebna prica..ali nijedna ne moze da kaze "nisam mislila da cu da zatrudnim"..dajmo ljudi jos je u rimskom pravu od pre 2000 godina stojalo "neznanje nije izgovor", neka potvrdi neko ko se bavi pravom..dakle to ne opravdava po meni abortus umesto pregleda i preduzimanja odredjenih mera..veci su problem po meni klinci koji se sa 14-15 upustaju u seksualne odnose a ne znaju jos ni nos da obrisu..uostalom seksologija se ima vec u osnovnoj skoli, bar sto se osnovnih stvari tice..bas treba da si baksuz da slucajno napravis bebu ako se svega pridrzavas..a ako si do te mere baksuz onda valja i da se rodi..ko zna zasto je dobro

returning man

  
  

returning man

PostRe: ABORTUS
ABORTUS - Page 4 Minicl1027/04/10, 11:16 am

ti bas hoces da postanes tajko?? Razz

Ognjena Omi

  
  

Ognjena Omi

PostRe: ABORTUS
ABORTUS - Page 4 Minicl1027/04/10, 11:28 am

Pre neki dan je bio film Juno na tvu (o onoj klinci od 16 godina sto je zatrudnela)
Apsolutno....potpuno nerealan film!

returning man

  
  

returning man

PostRe: ABORTUS
ABORTUS - Page 4 Minicl1027/04/10, 11:34 am

Ognjena Omi wrote:
Pre neki dan je bio film Juno na tvu (o onoj klinci od 16 godina sto je zatrudnela)
Apsolutno....potpuno nerealan film!



Ma bre,obicna hollywoodska bajka...

Vendi!

./hyper,psy,
chocolate,<3,mhm^^/.

Vendi!

PostRe: ABORTUS
ABORTUS - Page 4 Minicl1027/04/10, 02:06 pm

juno sucks

Sweet Tooth

  
  

Sweet Tooth

PostRe: ABORTUS
ABORTUS - Page 4 Minicl1028/04/10, 02:51 pm

Fuck this shit. Abortus je jos kako potreban, zarad deteta, jer verujte mi na rec, bolje mu je da ne vidi sveta nego da odrasta nezeljeno i nevoljeno



Sto naravno sam cin abortusa ne cini nista manje tuznim.

returning man

  
  

returning man

PostRe: ABORTUS
ABORTUS - Page 4 Minicl1028/04/10, 03:20 pm

Sweet Tooth wrote:
Fuck this shit. Abortus je jos kako potreban, zarad deteta, jer verujte mi na rec, bolje mu je da ne vidi sveta nego da odrasta nezeljeno i nevoljeno



Sto naravno sam cin abortusa ne cini nista manje tuznim.


Otkud ti znas da nece biti nezeljeno i nevoljeno...ko zna kako ce se situacija odvijati posle porodjaja...abortusom mu ne dajes ni jednu sansu.,..ovako barem moze da proba...


sve u svemu...ne pricamo o detetu...nego o coveku koji treba da odluci o zivotu deteta...a ja stvarno ne znam zarad cega neko moze da odluci i kaze BOLJE DETE DA NA KOMADE MI ZIVO ISEKU NEGO DA SE OSETIM NEVOLJENIM .....mislim....

Ognjena Omi

  
  

Ognjena Omi

PostRe: ABORTUS
ABORTUS - Page 4 Minicl1028/04/10, 04:58 pm

Vec neko vreme sam na pilulama za kontracepciju. Lekar mi ih je pripisao zbog nekih drugih stvari, ali eto lece i trudnocu. Devojke ih uglavnom izbegavaju jer se od njih :"ugoje, budu depresivne, izadju im bubuljice"
Ali posto ja nisam druge devojke ja sam smrsala i osecam se kao na bateriama
"I hate to advocate drugs insanity to anyone, but they've always worked for me"

Pored njih postoji i pilula za dan posle. Na trzistu ima mnogo vise kondoma nego sto mozete da pretpostavite, ne samo Dureks ili Trojan.

Onaj ko u nasim godinama (i mladji) uspe da napravi dete/zatrudni je idiot

returning man

  
  

returning man

PostRe: ABORTUS
ABORTUS - Page 4 Minicl1028/04/10, 05:22 pm

Ognjena Omi wrote:
Vec neko vreme sam na pilulama za kontracepciju. Lekar mi ih je pripisao zbog nekih drugih stvari, ali eto lece i trudnocu. Devojke ih uglavnom izbegavaju jer se od njih :"ugoje, budu depresivne, izadju im bubuljice"
Ali posto ja nisam druge devojke ja sam smrsala i osecam se kao na bateriama
"I hate to advocate drugs insanity to anyone, but they've always worked for me"

Pored njih postoji i pilula za dan posle. Na trzistu ima mnogo vise kondoma nego sto mozete da pretpostavite, ne samo Dureks ili Trojan.

Onaj ko u nasim godinama (i mladji) uspe da napravi dete/zatrudni je idiot


bas tako...


najgore sto nase devojke je sramota da odu kod doktora i traze pilule...a pilule za dan posle se mogu naci u svim apotekama i ne treba recept za njih,no i to je sramota da se trazi...

i los glas za nuspojave koji bije pilule...uopste nije tacan...tj ima lek i za to...lepo sve objasni doktor sta il kako....


al nije ovo dzaba Balkan....sto je sramota ,sramota je

Vendi!

./hyper,psy,
chocolate,<3,mhm^^/.

Vendi!

PostRe: ABORTUS
ABORTUS - Page 4 Minicl1028/04/10, 06:00 pm

Ognjena Omi wrote:

Ali posto ja nisam druge devojke ja sam smrsala
K A K O?
ja sam pig

AlexDarkAngel


AlexDarkAngel

PostRe: ABORTUS
ABORTUS - Page 4 Minicl1028/06/10, 06:24 pm

realno ne bi dozvolila da mi se to desi,al kad bi se desilo ja sam za abortus...

Valkyrie991

  
  

Valkyrie991

PostRe: ABORTUS
ABORTUS - Page 4 Minicl1009/10/10, 10:23 pm

realno si retardirana...

MrznjA

  
  

MrznjA

PostRe: ABORTUS
ABORTUS - Page 4 Minicl1010/10/10, 03:23 am

e ljudi,aj ono bez ljutnje,ali opet serete.svi imamo pravo da radimo od sebe i svog tela sta hocemo.dokazano je kada fetusi postaju svesni i kada se to desi,ne radi se abortus.i drvo je zivo bice,pa se svi i dalje grejete,imate stolove i ostali namestaj,jedete meso,pun mi je kurac vise duplih standarda.Aj lepo da svi legnemo i da umremo,jer necemo jesti,ako ne budemo jeli,necemo imati snage za seks,a onda niko nece biti u poziciji da ima dilemu da li da abortira.u kurac vise.

Vendi!

./hyper,psy,
chocolate,<3,mhm^^/.

Vendi!

PostRe: ABORTUS
ABORTUS - Page 4 Minicl1011/10/10, 12:19 am

cheers upravo to!neka si

Ognjena Omi

  
  

Ognjena Omi

PostRe: ABORTUS
ABORTUS - Page 4 Minicl1012/10/10, 03:47 pm

Eto ja necu da imam duple standarde, ja cu da rodim

Valkyrie991

  
  

Valkyrie991

PostRe: ABORTUS
ABORTUS - Page 4 Minicl1019/10/10, 01:16 am

ja jedva cekam da rodim! Very Happy (kad bude planirano, naravno)
a do tada postoje kondomi, postinor i sve ostale tome slicne stvari koje su pametni ljudi sa razlogom izmislili Very Happy

Sponsored content



PostRe: ABORTUS
ABORTUS - Page 4 Minicl10

 
Page 4 of 5Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
-