METAL SRBIJA
..::METALSRBIJA.FORUMS.FM::..

Welcome to METAL SRBIJA forum.

All ads will be removed when you register and log in.

NE MOŽETE DA VIDITE SLIKE I LINKOVE DOK SE NE ULOGUJETE !
SVI RUŽNI ADDOVI ĆE NESTATI, KADA SE ULOGUJETE !
METAL SRBIJA
..::METALSRBIJA.FORUMS.FM::..

Welcome to METAL SRBIJA forum.

All ads will be removed when you register and log in.

NE MOŽETE DA VIDITE SLIKE I LINKOVE DOK SE NE ULOGUJETE !
SVI RUŽNI ADDOVI ĆE NESTATI, KADA SE ULOGUJETE !
Metal Srbija Forum
Username Remember Me
Password
Welcome to the METALSRBIJA.forums.fm Underground forum.
If this is your first visit, be sure to check out the Pravila Foruma by clicking the link above.
You may have to REGISTER, before you can post or view messages: click the register link above to proceed.
If you are already registered, please LogIn.
All ads will be removed when you register and log in.

 Share|

Chaos

  
  

Chaos

PostFolk Kafana
Folk Kafana Minicl1009/01/09, 08:25 pm

Evo jedne teme za raspravu koja obuhvata Folk i Folk metal
Zanima me moze li mi ko preporuciti kakvih bendova slicnih bendu Tenhi....opasno sam se zarazio.

IVL

  
  

IVL

PostRe: Folk Kafana
Folk Kafana Minicl1010/01/09, 08:53 pm

Ja sam mislio da postoji neko pravilo tamo negde, da NE SMES link ostavljati za nesto sto nisi skinuo pre toga... E sad da li je to tacno, ne znam...

Chaos

  
  

Chaos

PostRe: Folk Kafana
Folk Kafana Minicl1010/01/09, 08:54 pm

Ako jeste tacno onda odose svi ovi moji postovi osim nekolicine.... Neutral

Cephalic Carnage

INKVIZITOR
METAL SRBIJA
INKVIZITORMETAL SRBIJA

Cephalic Carnage

PostRe: Folk Kafana
Folk Kafana Minicl1010/01/09, 08:55 pm

procitaj ponovo pravila ako oces
tema ostaje sve dok ne krenete da spamujete i sl

Chaos

  
  

Chaos

PostRe: Folk Kafana
Folk Kafana Minicl1011/01/09, 08:05 pm

Zar nema ovde ljubitelja folk metala Sad Steta

slavicwarrior

  
  

slavicwarrior

PostRe: Folk Kafana
Folk Kafana Minicl1011/01/09, 08:11 pm

i ja sam se navukao na folk metal ali jbg isto kao i ti tek sam poceo da slusam

Chaos

  
  

Chaos

PostRe: Folk Kafana
Folk Kafana Minicl1011/01/09, 08:23 pm

Koje si bendove slusao?

slavicwarrior

  
  

slavicwarrior

PostRe: Folk Kafana
Folk Kafana Minicl1011/01/09, 08:36 pm

ENSIFERUM KONZA 59

Sweet Tooth

  
  

Sweet Tooth

PostRe: Folk Kafana
Folk Kafana Minicl1012/01/09, 11:43 am

Istina,ali samo prva dva albuma.

Demonaz

Fuck off and die!!!

Demonaz

PostRe: Folk Kafana
Folk Kafana Minicl1013/01/09, 10:06 am

Slushao sam pre....sada me smorilo....probaj sa bendovima : Eluveitie,Wolfchant,Moonsorrow, Turisas ,Finntroll, Falkenbach itd...

Chaos

  
  

Chaos

PostRe: Folk Kafana
Folk Kafana Minicl1013/01/09, 06:06 pm

Sutra dobijam sve albume od Finntrolla 59
Jel ima kakvih nasih folk bendova?

Demonaz

Fuck off and die!!!

Demonaz

PostRe: Folk Kafana
Folk Kafana Minicl1013/01/09, 10:30 pm

Chaos wrote:
Sutra dobijam sve albume od Finntrolla 59
Jel ima kakvih nasih folk bendova?
Ima brate od Mileta Kititja do Ristane Smile)..shalim se xD....ne verujem da ima tako neshto kod nas...

Sweet Tooth

  
  

Sweet Tooth

PostRe: Folk Kafana
Folk Kafana Minicl1014/01/09, 11:34 am

Ima,ali su se ugasili-OKSANAT

Ognjena Omi

  
  

Ognjena Omi

PostRe: Folk Kafana
Folk Kafana Minicl1020/01/09, 10:13 am

Evo za sve vas sto se lozite da slusate pagan i folk metal.
Pocetkom aprila u kaficu LA LUNE ROUGE pravimo pagan vece. Pre 23h za samo sa vas sa snegovitih planina Sibira bend VEDAN KOLOD i domaca podrska INIS VITRIN
A posle 23h za vas DJ Omi bira muziku Very Happy a ona bira: Arkona, Ancient, Ashen Light, Hagalaz Runedance, Fintroll, Moonsorow, Moonspell, Korpiklani, In Extremo, Ensiferum i ostale vama drage grupe

Vece se organizuje u cilju promocije jednog sajta, o tome vise reci kasnije. A sve ce propratiti i moji crtezi na zidovima posveceni Slovenskim bozanstvima.

Rasirite pricu ocemo da dodje sto vise ljudi 65

Sweet Tooth

  
  

Sweet Tooth

PostRe: Folk Kafana
Folk Kafana Minicl1020/01/09, 11:10 am

TANO SAM!!!!!

Chaos

  
  

Chaos

PostRe: Folk Kafana
Folk Kafana Minicl1023/01/09, 09:06 pm

Ih blago se vama u vecim gradovima....ja moram cekati po nekoliko mjeseci da bih vidio sta ako ne zelim da dam oko 50 eura za prevoz......

Ognjena Omi

  
  

Ognjena Omi

PostRe: Folk Kafana
Folk Kafana Minicl1024/01/09, 02:41 am

Pa pazi nije ni da se u Bgu organizuju pagan veceri svakog petka.

Ni ovoga ne bi bilo da nekome nije palo na pamet da bi bilo ok da sajt ovakve pripode ima i kakvu takvu promociju. Mi ipak radimo nesto sto drugi pre nas nisu. Jedna od glavnih riba na projektu, Vesna, je u tom Inis Vitrinu.
A Vedan Kolod su jednostavno zeleli da posete "bracu Srbe" i tako smo se dogovorili i za svirku. A odabrali smo opet Crveni Mesec jer su gazde skroz ok i prihvatili nasu ideju iako taj kafic normalno pusta elekrto muziku. Ja prva ne bih npr volela da promocija bude u Underworldu iako je prostor pogodniji za svirke. Crveni mesec je osim toga savrsen. Osvetljenje je super, prijatna atmosfera i blizu je centra.

Takodje bih volela da i u Bgu bude vise ovakvih stvari. Ali nazalost svi furaju neki EBM (koji meni ponekad lici na tehno) i neku alternativu. Zato sto jednostavno ima vec oformljena ekipa koja dolazi na te najtove, a cak i kada neki fenseri zalutaju ne osecaju se skroz neobicno.

Nije isto slusati Dioramu i slusati Fiinntroll.

Chaos

  
  

Chaos

PostRe: Folk Kafana
Folk Kafana Minicl1001/02/09, 12:22 am

Ognjena Omi wrote:
Pa pazi nije ni da se u Bgu organizuju pagan veceri svakog petka.

Ni ovoga ne bi bilo da nekome nije palo na pamet da bi bilo ok da sajt ovakve pripode ima i kakvu takvu promociju. Mi ipak radimo nesto sto drugi pre nas nisu. Jedna od glavnih riba na projektu, Vesna, je u tom Inis Vitrinu.
A Vedan Kolod su jednostavno zeleli da posete "bracu Srbe" i tako smo se dogovorili i za svirku. A odabrali smo opet Crveni Mesec jer su gazde skroz ok i prihvatili nasu ideju iako taj kafic normalno pusta elekrto muziku. Ja prva ne bih npr volela da promocija bude u Underworldu iako je prostor pogodniji za svirke. Crveni mesec je osim toga savrsen. Osvetljenje je super, prijatna atmosfera i blizu je centra.

Takodje bih volela da i u Bgu bude vise ovakvih stvari. Ali nazalost svi furaju neki EBM (koji meni ponekad lici na tehno) i neku alternativu. Zato sto jednostavno ima vec oformljena ekipa koja dolazi na te najtove, a cak i kada neki fenseri zalutaju ne osecaju se skroz neobicno.

Nije isto slusati Dioramu i slusati Fiinntroll.

Ali u BG ima i ljudi koji ce doci na to vece sto ce biti organizovano,kad bi ovde nesto pravili bio bi samo ja i nekolicina mojih drugova Very Happy,....ko zna mozda i ja naletim na ovo ,,pagan vece,,

U zadnje sam se vreme bacio na neofolk-TENHI!!!!!!!!!!!!!

MrznjA

  
  

MrznjA

PostRe: Folk Kafana
Folk Kafana Minicl1004/02/09, 07:33 pm

ohoh,hoho.u ovaj podforum ni ne zalazim,ali sada videh temu.

FOLK METAL,kao FOLK METAL je za mene jedno najobicnije djubre,mamipara i sredstvo za zgrtanje love kao i melodic death metal do pre par godina.PAGAN METAL,u drugu ruku moze biti interesantan kao pojam,ALI,pagan metal NE POSTOJI.Za 2 godine se niko nece ni secati toga,jer ce doci novo cudo da se svi dive,i,nadam se,glupi beer beer bendova koji su ovo i popularisali ce biti izvedeni pred zid srama.
Postoje EXTREME METAL grupe koje furaju pagan ideologiju i pokusavaju da implementiraju etno zvuk u metal,ali o njima drugi put.

Moje preporuke se odnose upravo na neke bendove \"pro fastistickog\" [sto bi slaninarski commi scum i antifa neznalice rekle],iliti NS opredeljenja,koji,pored ponosa na poreklo,vole pevati o ponosu i nadmoci bele rase,mrznji prema judeo-hriscanskom neprijatelju i ostalim srodnim temama,uvek aktuelnim i prijemcljivim za slusanje u cilju budjenja svesti naroda.

S\'toga,moje preporuke ce biti uglavnom nsbm,al ajde,ima tu dobre muzike,i bice poneki \"viking\" za sve vas koji se osecate gradjanima zemlje.

NOKTURNAL MORTUM
ASTROFAES [NEKI ALBUMI]
TEMNOZOR
GRAVELAND
IUVENESS
DUB BUK
FINIST
MAEL MORDHA
ASHEN LIGHT[SADA SVIRAJU SATANIC BM,ALI PRVI ALBUM JE PAGAN]
DRUDKH [IMA FOLK MOTIVE]
VICIOUS CRUSADE [\"PAGAN\" DEATHTHRASH METAL-ODLICNO!]
THRONAR
ISENGARD [PROJEKAT FENRIZA IZ DARKTHRONE-A]
ENSLAVED
MOONSORROW
EINHERJER
BATHORY [od hammerheart-a]

and list goes on...bendove poput korpiklaanija,wintersuna i ensiferuma ne podnosim.

btw,bicu i ja na toj pagan veceri,zelim vip separe Very Happy

sto se domacih \"folk metal\" bendova tice,imao si Duh Predaka koji vise nije aktivan.Videh onaj pokusaj benda koju zovu Uneven...to da bi bilo folk metal,mora da se radi...i bio je jos neki sto su svirali djurdjevdan i tako to,zaboravioh im ime,davno je to bilo.A oksanat je vise bio bm nego neki pokusaju bendova ovde.


Last edited by MrznjA on 04/02/09, 07:37 pm; edited 1 time in total

El Karnisero

  
  

El Karnisero

PostRe: Folk Kafana
Folk Kafana Minicl1004/02/09, 07:35 pm

Super,sad znam sta da ne skidam.

MrznjA

  
  

MrznjA

PostRe: Folk Kafana
Folk Kafana Minicl1004/02/09, 07:41 pm

ako su tvoja uverenja toliko slaba da ih najobicnija muzika moze poljuljati,onda se zapitaj koliko cvrsto verujes u to.muzika ovih bendova je sjajna,i pre svega IDEOLOSKI produbljena.ja sam bre "pagan" black metal slusao i svirao kada niko ovde u srbiji nije imao pojma o tome sem ljudi koji su se lomili po undergroundu,i kada nisi bio glavna faca u drustvu kada slusas ns/folk bm.Mnogo ces da propustis ako ne odslusas te bendove,ali me iskreno zabole dupe,imate vi vasu sinod temu da se duhovno uzdizete.

Chaos

  
  

Chaos

PostRe: Folk Kafana
Folk Kafana Minicl1004/02/09, 07:48 pm

MrznjA wrote:
ohoh,hoho.u ovaj podforum ni ne zalazim,ali sada videh temu.

FOLK METAL,kao FOLK METAL je za mene jedno najobicnije djubre,mamipara i sredstvo za zgrtanje love kao i melodic death metal do pre par godina.PAGAN METAL,u drugu ruku moze biti interesantan kao pojam,ALI,pagan metal NE POSTOJI.Za 2 godine se niko nece ni secati toga,jer ce doci novo cudo da se svi dive,i,nadam se,glupi beer beer bendova koji su ovo i popularisali ce biti izvedeni pred zid srama.
Postoje EXTREME METAL grupe koje furaju pagan ideologiju i pokusavaju da implementiraju etno zvuk u metal,ali o njima drugi put.

Moje preporuke se odnose upravo na neke bendove \"pro fastistickog\" [sto bi slaninarski commi scum i antifa neznalice rekle],iliti NS opredeljenja,koji,pored ponosa na poreklo,vole pevati o ponosu i nadmoci bele rase,mrznji prema judeo-hriscanskom neprijatelju i ostalim srodnim temama,uvek aktuelnim i prijemcljivim za slusanje u cilju budjenja svesti naroda.

S\'toga,moje preporuke ce biti uglavnom nsbm,al ajde,ima tu dobre muzike,i bice poneki \"viking\" za sve vas koji se osecate gradjanima zemlje.

NOKTURNAL MORTUM
ASTROFAES [NEKI ALBUMI]
TEMNOZOR
GRAVELAND
IUVENESS
DUB BUK
FINIST
MAEL MORDHA
ASHEN LIGHT[SADA SVIRAJU SATANIC BM,ALI PRVI ALBUM JE PAGAN]
DRUDKH [IMA FOLK MOTIVE]
VICIOUS CRUSADE [\"PAGAN\" DEATHTHRASH METAL-ODLICNO!]
THRONAR
ISENGARD [PROJEKAT FENRIZA IZ DARKTHRONE-A]
ENSLAVED
MOONSORROW
EINHERJER
BATHORY [od hammerheart-a]

and list goes on...bendove poput korpiklaanija,wintersuna i ensiferuma ne podnosim.

btw,bicu i ja na toj pagan veceri,zelim vip separe Very Happy

sto se domacih \"folk metal\" bendova tice,imao si Duh Predaka koji vise nije aktivan.Videh onaj pokusaj benda koju zovu Uneven...to da bi bilo folk metal,mora da se radi...i bio je jos neki sto su svirali djurdjevdan i tako to,zaboravioh im ime,davno je to bilo.A oksanat je vise bio bm nego neki pokusaju bendova ovde.

Postujm tvoje misljenje al se ne slazem sa istim 65
Imao sam dodira sa
NOKTURNAL MORTUM-omo,imam na kompu album Goat Horns koji je savrsen,moracu se potruditi poslusati sto vise bendova sa liste posto mi je NM savrsen.

Demonaz

Fuck off and die!!!

Demonaz

PostRe: Folk Kafana
Folk Kafana Minicl1004/02/09, 07:59 pm

Hehehe Mrznja je napokon progovorio neshto u njegovom starom dobrom stilu Smile....ima nade za ovaj forum josh uvek ! Nothing's lost yet ! heheh
a svaka ti chast za ovo slaninarski commie i antifa scum lol...imash pivo za to od mene ;)...to za nsbm i ja znam da ima mnogo boljih bendova od komercijalnih folk/viking metal bendova...ali ozbiljno je to pochelo da se shiri medju nekadashnjim die-hard slipknot i pantera fanovima da je to chudo jedno...od jednom likove neke koje znam da slushaju takva sranja tipa nu-metal , zatichem da se lozhe na paganizam i vikinge..kao neka zaraza da je oO....a btw odavno sam prevazishao taj folk / viking pa i nsbm trip i sada gledam na to iz sasvim drugog ugla nego li pre 2-3 godine kad sam to bash slushao...ali stojim iza toga da ima dosta kvalitetnih nsbm bendova....

El Karnisero

  
  

El Karnisero

PostRe: Folk Kafana
Folk Kafana Minicl1004/02/09, 08:15 pm

MrznjA wrote:
ako su tvoja uverenja toliko slaba da ih najobicnija muzika moze poljuljati,onda se zapitaj koliko cvrsto verujes u to.muzika ovih bendova je sjajna,i pre svega IDEOLOSKI produbljena.ja sam bre "pagan" black metal slusao i svirao kada niko ovde u srbiji nije imao pojma o tome sem ljudi koji su se lomili po undergroundu,i kada nisi bio glavna faca u drustvu kada slusas ns/folk bm.Mnogo ces da propustis ako ne odslusas te bendove,ali me iskreno zabole dupe,imate vi vasu sinod temu da se duhovno uzdizete.

Kakva uverenja???
Ideoloski je "produbljena" Nazi ideologijom.A posto je ta ideologija sranje...
I to sto si ti svirao pagan blek metal nema nikakve veze.Vidim da je tvoja jedina odrednica sto se tice muzike-underground.Ako nesto nije underground onda je sranje.

@Demonaz

Pa ako su presli sa Nu metala na folk to je super.Bar su vece sanse da dovedu neki folk bend u Srbiju.Sto vise fanova to bolje,bili oni fenseri,metalci da li su oni pre slusali Slip ili Brenu nebitno je. 65

Demonaz

Fuck off and die!!!

Demonaz

PostRe: Folk Kafana
Folk Kafana Minicl1004/02/09, 08:28 pm

Hm....ajde zaobidjimo tu temu nacizam i nsbm i shta sve...jer na tu temu mozhemo da filozofiramo do preksutra i opet ce svako ostati pri svom "ubedjenju" (ili bar neki misle da imaju ubedjenje , koje ce promeniti kada malo sazru)

A pa ne kazem da je to loshe shto su preshli na folk metal...nego mislim da je to samo kao trend medju metal "populacijom" koji polako uzima maha i da mnogi pochinju da slushaju to bash iz tog razloga jer vide od drugih.....i nemam nishta protiv folk metala....voleo bih da odem na neki koncert sigurno ...ali ipak sam to davno prevazisho i nisam vishe u tom fazonu....

Sponsored content



PostRe: Folk Kafana
Folk Kafana Minicl10

 

Similar topics

-
» Folk Metal bands
» Potrebna kompanija za pagan folk metal band!
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
-