METAL SRBIJA
..::METALSRBIJA.FORUMS.FM::..

Welcome to METAL SRBIJA forum.

All ads will be removed when you register and log in.

NE MOŽETE DA VIDITE SLIKE I LINKOVE DOK SE NE ULOGUJETE !
SVI RUŽNI ADDOVI ĆE NESTATI, KADA SE ULOGUJETE !
METAL SRBIJA
..::METALSRBIJA.FORUMS.FM::..

Welcome to METAL SRBIJA forum.

All ads will be removed when you register and log in.

NE MOŽETE DA VIDITE SLIKE I LINKOVE DOK SE NE ULOGUJETE !
SVI RUŽNI ADDOVI ĆE NESTATI, KADA SE ULOGUJETE !
Metal Srbija Forum
Username Remember Me
Password
Welcome to the METALSRBIJA.forums.fm Underground forum.
If this is your first visit, be sure to check out the Pravila Foruma by clicking the link above.
You may have to REGISTER, before you can post or view messages: click the register link above to proceed.
If you are already registered, please LogIn.
All ads will be removed when you register and log in.

 Share|

Minic


Minic

PostMala pomoc
Mala pomoc Minicl1004/11/10, 09:35 pm

e ljudi kupiJo sam klasicnu gitaru sa plasticnim zicama, negde sam cuo da su one bolje za psihodelicni rok i ovaj stari klasicni rok. Koliko je to istina?
I ako biste stvarno mogli da realizujete onu ideju sa kacenjem tutoriala za gitare..
Posto sam nov u svemu ovome, pokusavam nesto kao da stimujem, samo ne smem bas da se opustim tripujem da cu sjebem gitaru zesce, pa bi mi trebala pomoc i u vezi toga.. Sta kazete da pomognete? pls 32

Storm

  
  

Storm

PostRe: Mala pomoc
Mala pomoc Minicl1005/11/10, 08:40 pm

ja sam pocinjao da sviram, al me mrzelo pa sam batalio.
to za psyRock ne znam, al znam da su ti za pocetak bolje plasticne da ne bi pocepao jagodice prvom i drugom zicom Smile
za stomovanje, slobodno se opusti, tesko mozes da sjebes nesto, osim ako ne zapnes ko volina pa uspes nekako da pokidas zicu, al sa tim nisam upoznat. najlakse ti je da stimujes uz nothing else matters Smile ja sam stimovao uz bard's song, al to treba prvo da naucis.
sta jos da ti kazem, postoje i neke vezbe za razdvajanje prstiju, al ne znam kako da ti objasnim. cepas prstima po poljima jedan po jedan i spustas na zicu ispod (jebem li ga kako da objasnim Very Happy )

Minic


Minic

PostRe: Mala pomoc
Mala pomoc Minicl1005/11/10, 09:47 pm

sad sam se malo i opustio u vezi toga, valjda je najgore sto mogu da uradim to je da sjebem zicu, a to nije skupo.
A treba da odem kod nekog lika da mi pokaze neke akorde i to u vezi sa stimovanjem.
A naucijo sam 3 pesme. refrene od smoke on the water, come as you are i uvod od crnog leptira.. xaxa xD
Al` o5 tutoriali za pocetnike bi pomogli.

slavicwarrior

  
  

slavicwarrior

PostRe: Mala pomoc
Mala pomoc Minicl1007/11/10, 05:55 pm

Ja mislim da se psyrock svirao sa el. gitarom al dobro.
I posto je to klasnicna gitara malo drugacije se drzi neko akusticna ili elektricna, ali ti mozes tako i ove gitare sto sam spomenuo tako da drzis, u stvari tako je i najbolje posto tad mozes da dohvatis najvise tonova i tako to
Mala pomoc Classic_left
Posto si jos nov u svemu tome, ne mozes nastimovati dobro po sluhu, tako da najbolje ti je da odes u prodavnicu kupis za 500 din stimer, i cepaj.
e sad akordi
Mala pomoc Basicchordchart
i da znas ova pocetna crtica (leva) to ti je najdeblja zica a ova zadnja ti je najtanja.


1 kaziprst
2 srednji prst i tako dalje

Gde su crni kruzici tu stavljas prste na te zice. Ovde gde su prazni kruzici tu zicu samo odsviras praznu, a gde je
X tu zicu praznu odsviras.

Minic


Minic

PostRe: Mala pomoc
Mala pomoc Minicl1007/11/10, 09:07 pm

Mislis gde je x ne sviram?
Poceo sam malo akorde da ucim. nasao sam na nekom sajtu... Hvala za pomoc, anyways. xD

slavicwarrior

  
  

slavicwarrior

PostRe: Mala pomoc
Mala pomoc Minicl1008/11/10, 06:49 pm

Da, da da jebote, izvini
gde je X tu zicu ne sviras.

Minic


Minic

PostRe: Mala pomoc
Mala pomoc Minicl1010/11/10, 10:01 pm

E momci, i devojke, jel bi mogao neko od vas da okaci ovde neki tutorial za neke ljubavne balade, domace, rok,.... Ili na youtube pa da date link.
i da objasnjavate lepo ko ljudi, a ne kao da ja znam neke izraze sto ni gary moore nije cuo. znaci polako i jasno da vas razumem. Ako bi mogao neko, pls

slavicwarrior

  
  

slavicwarrior

PostRe: Mala pomoc
Mala pomoc Minicl1011/11/10, 06:08 pm

Tebra sad te nista nisam razumeo, ako hoces ostavi ti neku pesmu ovde pa da probamo da ti objasnimo?

Minic


Minic

PostRe: Mala pomoc
Mala pomoc Minicl1011/11/10, 06:17 pm

Ma da stavite bre neki tutorial, al da objasnjavate k`o da sam retardiran, ovako se pogubim. I da, ne znam note i ostale skale.. xD

slavicwarrior

  
  

slavicwarrior

PostRe: Mala pomoc
Mala pomoc Minicl1011/11/10, 06:33 pm

E brate, ako je tako onda.
Znaci zajebi prvo sa notama, uzmi gitaru drkaj je jedno nedelju dana dok ne provalis svoj sluh, dok ne budes otprilike znao kakav ce ton biti ako na primer stisnes 4 prag 3 zica...
A to za skale, polako sa tim.
e sad za romantic song ne mogu ni jedne da se setim u trenutku, a pravo da ti kazem nikad ih nisam ni slusao.
Pocni da vrtis Cdur, Adur, Dmol, Ddur sve brze i brze pa da ih kombinujes onda pocni da skidas tabove sa neta.

MrznjA

  
  

MrznjA

PostRe: Mala pomoc
Mala pomoc Minicl1011/11/10, 09:07 pm

balade& ljubavne pesme[pogotovo o nesrecnoj ljubavi haha] idu u molskoj skali.ja ne znam to da ti napisem,ali ces po sluhu provaliti sta je ,,tuzno" Smile

Minic


Minic

PostRe: Mala pomoc
Mala pomoc Minicl1022/11/10, 12:37 pm

ee sad, ako bi neko mogao da okaci tutoriale za pink floyd - comfortably numb. i (ili) galiju - dodirni me i (ili) drugi nacin - pisi mi. pls pls pls.. xD opet je lakse na srpskom kad neko prica nego eng. xD

Sponsored content



PostRe: Mala pomoc
Mala pomoc Minicl10

 

Similar topics

-
» pomoc??????????????
» Pomoc
» Potrebna pomoc oko mikrofona...
» Zdravo mala, jesi li za ples?
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
-