METAL SRBIJA
..::METALSRBIJA.FORUMS.FM::..

Welcome to METAL SRBIJA forum.

All ads will be removed when you register and log in.

NE MOŽETE DA VIDITE SLIKE I LINKOVE DOK SE NE ULOGUJETE !
SVI RUŽNI ADDOVI ĆE NESTATI, KADA SE ULOGUJETE !
METAL SRBIJA
..::METALSRBIJA.FORUMS.FM::..

Welcome to METAL SRBIJA forum.

All ads will be removed when you register and log in.

NE MOŽETE DA VIDITE SLIKE I LINKOVE DOK SE NE ULOGUJETE !
SVI RUŽNI ADDOVI ĆE NESTATI, KADA SE ULOGUJETE !
Metal Srbija Forum
Username Remember Me
Password
Welcome to the METALSRBIJA.forums.fm Underground forum.
If this is your first visit, be sure to check out the Pravila Foruma by clicking the link above.
You may have to REGISTER, before you can post or view messages: click the register link above to proceed.
If you are already registered, please LogIn.
All ads will be removed when you register and log in.

 Share|

Ognjena Omi

  
  

Ognjena Omi

PostGermanski kod
Germanski kod Minicl1003/04/10, 11:11 pm

Vesna Kakasevski je diplomirala filozofiju na Filozofskom fakultetu, bavi se novinarstvom, vodi sajt Asatru Srbije, saradjivala samnom na performansu Ludino putovanje.
Ona ce krajem aprila drzati kurs iz runske divinacije.
Zvanicni info:

................................................

Od 30. aprila poèinje da se održava kurs pod nazivom Runsko putovanje. Cilj tog putovanja je da se oni koji ga preduzimaju upoznaju sa znaèenjima Runa, germanskom mitologijom ali i samim sobom, kroz suoèavanje sa razlièitim aspektima sopstvene liènosti. Kurs æe se bazirati na sledeæem: izuèavaæemo Rune, njihov pozitivan i negativan smisao, analizirati nordijsku mitologiju i uèiti tehnike germanskog okultizma. Veæina tehnika biæe u relaciji sa Runama sa kojima budemo radili ali æe, pored njih, polaznici nauèiti i nešto o veri i kulturi starih Germana, kao i o Ásatrú pokretu. Naše druženje æe trajti šest meseci, odnosno, 26 nedelja. Prve dve nedelje predstavljaæe uvod u rad sa Runama, a sledeæe dvedeset èetiri nedelje biæe posveæene Runama samim. Kurs æe èiniti sledeæe tematske celine:

Uvod u kurs

Teorijska osnova kursa:

Kratak prikaz nordijske mitologije

Pojam Yggdrasila

Praktièna osnova kursa- osnovne magijske tehnike i rad sa Drvetom

Germanski kod

-----------------------------------------------------------

Rune i njihova znaèenja

Fehu. Urezivanje i meditacija

Uruz. Trans i istraživanje drugih svetova

Thurisaz. Sex magic

Ansuz. Galdor

Raidho. Spá

Kenaz. Skaldièka poezija

Gebo. Ásatrú- vera u bogove

Wunjo. Zaokruživanje ætt-a

Hagalaz. All-Raune

Nautiz. Divinacija

Isa. Razbijanje leda

Jera. Krug godine

Eihwaz. Yew working

Pertho. Vrata seæanja

Algiz. Osnovne tehnike zaštite

Sowilo. Pobuðivanje energije

Tiwaz. Runski talismani i sveti germanski simboli

Berkana. Svete biljke starih Germana

Ehwaz. Fylgja

Mannaz. Magija unutar društvenog okvira

Laguz. Seiðr

Inguz. Sazrevanje ideje

Dagaz. Jedinstvo svesti

Othala. Predaèko nasleðe

------------------------------------------------------------------------

Iza vrata Othale..


Cena kursa je 20EUR. Iako je u pitanju on-line kurs, predviðeno je da se održi i nekoliko sastanaka sa polaznicima na kojima æemo razrešavati eventualne nedoumice, analizirati iskustva polaznika i pratiti njihov napredak. Takoðe, svaki polaznik æe dobiti štampanu verziju kursa koja æe mu koristiti ako je nešto propustio da uradi ili, pak, za to nije bio spreman. Prijave za kurs šalju se na sledeæu adresu:

ragnhild96@yahoo.com

Wassail!

...............................................

Sweet Tooth

  
  

Sweet Tooth

PostRe: Germanski kod
Germanski kod Minicl1004/04/10, 11:12 am

Ispade da su Vikinzi praktikovali meditaciju i statijaznam...e svasta ce ljudi smisliti....

Ognjena Omi

  
  

Ognjena Omi

PostRe: Germanski kod
Germanski kod Minicl1004/04/10, 04:01 pm

Ne meditaciju, ali jesu trans! I kad kazes Vikinzi kao da pricas o nekoj rasi nad-muskaraca kojima su kacige i panciri srasli uz telo i koji se razmnozavaju deobom..
Imali su jako razvijen magijski sistem, a u tome su kao i svugde prednjacile zene. Da si odledao film Prsten Nibelunga brate znao bi to, a dosta toga pozajmljuju i za igrice. Mrsko mi je sto moram da navodim Vikipediju (ali eto neki cak ni vikipediju ne citaju) http://en.wikipedia.org/wiki/V%C3%B6lva ne treba odbacivati nesto samo zato sto nas tako nisu ucili iz istorije u osnovnoj skoli.
(i nemoj mi posle slati smsove kako si ti samo klovn i kako to radis samo da bi terao inat)
A ne bi ti falilo da se malo obrazujes zaista. Evo odlusaj kurs, te pare bi ionako dao na neku svirku, pa je onda napljuj.
Ja sam joj vec dala kintu. A poznajemo se inace jako dugo, da ti ne pricam da mi je to bivsa riba, i ona je zaista jedna od najproduhovljenijih osoba koje poznajem. Osim sto se zalaze za Asatru pokret, pisala je clanke za sajt Starih slovena, priprema knjigu o nordijskoj mitologiji i poducavala me je kada sam izradjivala tarot karte i svirala mi lautu na izlozbi.
Riba je zaista posvetila ceo zivot tome.

Sweet Tooth

  
  

Sweet Tooth

PostRe: Germanski kod
Germanski kod Minicl1005/04/10, 11:12 am

hvala najlepse,istorija Vikinga mi je bilo jedno celo ispitno pitanje,a tek me ceka ucenje o runama da ce mi mozak na usi izaci,laskam sebi da znam vise od tebe sigurno. Vikipedija mi tu zaista ne treba,hvala lepo,imam literature i previse. Iskreno,cinjenica da svira lautu i da ti je bivsa riba...ne znam koliko to ikoga kvalifikuje....

Ognjena Omi

  
  

Ognjena Omi

PostRe: Germanski kod
Germanski kod Minicl1006/04/10, 06:02 pm

Pa sto to svoje divno fakultetsko znanje i opstu kulturu nis pokazao i na ostalim temama (seti se sta si pricao za rat Velesa i Peruna)
Al neka zna se sta kazu za raspravljanje na forumu (olimpijada za retardirane)
Germanski kod 803_image_05
A takodje kazu i da su se dvoje tako smuvali (a ja sam tebi objasnila zasto necu da se smuvam sa tobom)
A to da je Vesna moja bivsa je napre kvalifikuje da je dobra riba, ali dosta o tome jer si to izvukao iz konteksta.
Sve to je bilo u cilju da pokaze da se radi o jednoj osobi koja se posvetila duhovnosti, koja je vezana je za èovekovo unutrašnje biæe i èovekovu teznju za necim visim. Ali je tu svoju duhovnost opet potkrepila ozbiljnim istoriskim i filozofskim (da ne kazem fakultetskim) znanjem...

Rune su mnogo vise od tek prostih slova (sada se moze razvesti i cela prica kako je ljutska rasa uopste dosla do pisma) one takodje oznacavaju osobine i arhetipove koje covek nosi u sebi. I koje treba da razvija (ako zeli naravno) a to su (izmedju ostalog) snaga, svest, podsvest, anima/animus i seksualna energija.
I da koristili su ih za proricanje sudbine
evo i isecak iz filma (provrtite prvih 10ak sekundi)