METAL SRBIJA
..::METALSRBIJA.FORUMS.FM::..

Welcome to METAL SRBIJA forum.

All ads will be removed when you register and log in.

NE MOŽETE DA VIDITE SLIKE I LINKOVE DOK SE NE ULOGUJETE !
SVI RUŽNI ADDOVI ĆE NESTATI, KADA SE ULOGUJETE !
METAL SRBIJA
..::METALSRBIJA.FORUMS.FM::..

Welcome to METAL SRBIJA forum.

All ads will be removed when you register and log in.

NE MOŽETE DA VIDITE SLIKE I LINKOVE DOK SE NE ULOGUJETE !
SVI RUŽNI ADDOVI ĆE NESTATI, KADA SE ULOGUJETE !
Metal Srbija Forum
Username Remember Me
Password
Welcome to the METALSRBIJA.forums.fm Underground forum.
If this is your first visit, be sure to check out the Pravila Foruma by clicking the link above.
You may have to REGISTER, before you can post or view messages: click the register link above to proceed.
If you are already registered, please LogIn.
All ads will be removed when you register and log in.

 Share|

ilijas97


ilijas97

PostGitare
Gitare Minicl1010/02/10, 07:40 pm

Zelim da pocnem da sviram elektricnu gitaru. Pa me zanima sta bi mi vi preporucili?
Budzet ogranicen na (150-200 €)
Da moze na njoj Slayer, Metallica, Rhcp i G'n'R
:74: 33 33

YDKS

  
  

YDKS

PostRe: Gitare
Gitare Minicl1010/02/10, 08:25 pm

squier Smile da se namucis, pa onda kad se namucis i naucis, onda pravac Ibanez i tako to.

KneZ

  
  

KneZ

PostRe: Gitare
Gitare Minicl1010/02/10, 10:44 pm

ilijas97 wrote:
Zelim da pocnem da sviram elektricnu gitaru. Pa me zanima sta bi mi vi preporucili?
Budzet ogranicen na (150-200 €)
Da moze na njoj Slayer, Metallica, Rhcp i G'n'R
:74: 33 33

ovo je besmisleno... ti ces poceti da sviras i odma ides na Slejere...??? Shocked Rolling Eyes

OT: nisam neko ko se preterano razume i neko dovoljno kvalifikovan da ti dam najbolji savet, ali moj savet ti je da ti lepo kupis bolju akustaru, da sviras rokic, razvijas sluh itd... u svakom slucaju ko nauci da svira na akustari, posle lako kupi sebi elektricnu...

SPAM: a i ova tema bi trebala da ide u ono 'za muzicare'

Sweet Tooth

  
  

Sweet Tooth

PostRe: Gitare
Gitare Minicl1011/02/10, 12:20 pm

Gibson.Vo vjek i vjekov amin. Btw dobar ti spisak bendova,fali ti Baja Mali Knindza doduse 34

ilijas97


ilijas97

PostRe: Gitare
Gitare Minicl1011/02/10, 02:42 pm

@ Knez
Znam da mi za slejere treba dosta vezbe i tako to i naravno da ja to jos duze vreme nec moci da sviram Very Happy
Sto se spama tice jbg Very Happy Lockujte temu, nije ni bitno Very Happy
@ Sweet Tooth lol! lol! lol!

dArkSlayer

The Keeper Of Elder Scrolls

dArkSlayer

PostRe: Gitare
Gitare Minicl1011/02/10, 02:43 pm

Nadji sebi neki polovan Ibanez (RG serija po mogucstvu) i pojacalo (30W je sasvim dovoljno) za taj kesh, bolje nego da uzimas novi Squier i ona "Value pack" pojacala od 10W.

-------------------------------------------------------------------------------------
@Admin ili moderatori ove sekcije: Premestite ovu temu u "Za muzièare".

ilijas97


ilijas97

PostRe: Gitare
Gitare Minicl1011/02/10, 03:17 pm

Hvala na savetu. Smile

slavicwarrior

  
  

slavicwarrior

PostRe: Gitare
Gitare Minicl1011/02/10, 04:21 pm

E pazi ti sad 'vako.
Prvo akustièna, onda elektrièna gitara taj sistem je smišljen u zemljama koje finansijski mnogo bolje stoje nego mi. Recimo da vrlo brzo shvatis kako bi ustvari želeo da sviras sa drugim ljudima. Pošto živimo gde živimo, teško da æeš brzo (recimo, u roku od šest meseci) moæi da sebi priuštiš još jednu gitaru (novu ili polovnu, u svakom vas sluèaju èeka te trošak od najmanje 200 evra), i tako ostaješ osuðen na akustiènu svirku dok pored tebe, kao voz, prolazi jedan tvoj potencijalni bend, zatim drugi...
To je bio odgovor zasto da ne kupis akustiènu.

E sad, gitara koju ti ja predlazem je
http://www.mitrosmusic.com/proizvod/4632-Ibanez-GRX20/
Posto vidim koju muziku sviras toplo ti preporucujem ovu, tu imas lepo 2 humbucker-a ( to su ti ovi magneti koji po dva komada na jednom mestu), i ovi humbuckeri su ti dobro da bi lepo mogao da ožežeš po distorziji (to ti je ono dz, dz. xD),
A naravno tu postoji i jos jedna mogucnost
http://www.mitrosmusic.com/proizvod/608-Squier-By-Fender-Bullet-With-Trem---BK-RW/
To ja mislim da je najjeftinija "nova" gitara koja može da se kupi u BG.
Ali tu kao sto vidiš imaš, single magnete, koji nisu "najmetalskiji"

I onda tu nared dodje smetalo za komšije i ostali gamad koja stoji na putu lepog "metalskog" muziciranja
http://www.mitrosmusic.com/proizvod/995-Roland-Cube-15X-Guitar-Amplifier/
Pojaèalo. Eto roland, sa njim imam veoma lepa iskustva. Na njemu veæ imaš nekoliko vrsta distorzija tako da neæeš odmah morati da se muèiš oko raznih pedala, procesora i tako toga.

ilijas97


ilijas97

PostRe: Gitare
Gitare Minicl1011/02/10, 04:48 pm

e da mi je**s sve ako nisam iste gitare gledo juce! Very Happy Very Happy

slavicwarrior

  
  

slavicwarrior

PostRe: Gitare
Gitare Minicl1011/02/10, 06:37 pm

To je moguce.

KneZ

  
  

KneZ

PostRe: Gitare
Gitare Minicl1011/02/10, 10:02 pm

slavicwarrior wrote:
E pazi ti sad 'vako.
Prvo akustièna, onda elektrièna gitara taj sistem je smišljen u zemljama koje finansijski mnogo bolje stoje nego mi. Recimo da vrlo brzo shvatis kako bi ustvari želeo da sviras sa drugim ljudima. Pošto živimo gde živimo, teško da æeš brzo (recimo, u roku od šest meseci) moæi da sebi priuštiš još jednu gitaru (novu ili polovnu, u svakom vas sluèaju èeka te trošak od najmanje 200 evra), i tako ostaješ osuðen na akustiènu svirku dok pored tebe, kao voz, prolazi jedan tvoj potencijalni bend, zatim drugi...
To je bio odgovor zasto da ne kupis akustiènu.

E sad, gitara koju ti ja predlazem je
http://www.mitrosmusic.com/proizvod/4632-Ibanez-GRX20/
Posto vidim koju muziku sviras toplo ti preporucujem ovu, tu imas lepo 2 humbucker-a ( to su ti ovi magneti koji po dva komada na jednom mestu), i ovi humbuckeri su ti dobro da bi lepo mogao da ožežeš po distorziji (to ti je ono dz, dz. xD),
A naravno tu postoji i jos jedna mogucnost
http://www.mitrosmusic.com/proizvod/608-Squier-By-Fender-Bullet-With-Trem---BK-RW/
To ja mislim da je najjeftinija "nova" gitara koja može da se kupi u BG.
Ali tu kao sto vidiš imaš, single magnete, koji nisu "najmetalskiji"

I onda tu nared dodje smetalo za komšije i ostali gamad koja stoji na putu lepog "metalskog" muziciranja
http://www.mitrosmusic.com/proizvod/995-Roland-Cube-15X-Guitar-Amplifier/
Pojaèalo. Eto roland, sa njim imam veoma lepa iskustva. Na njemu veæ imaš nekoliko vrsta distorzija tako da neæeš odmah morati da se muèiš oko raznih pedala, procesora i tako toga.



o cemu ti pricas, kakav potencijalni bend posle 6 meseci sviranja??? i da nece mozda da pravi tribjut tu slejer posle 6 meseci sviranja??? totalno apsurdno... kako lupas gluposti...
jesi ti mozda bio u Svedskoj, Finskoj ili Nemackoj pa da si tamo pravio istrazivanje ko prvo uzima akustaru ili ovu tvoju sa dz dz distorzijom???


@Ilija... toplo ti predlazem da zanemaris i mene i slavikvoriora, vec ti lepo nadji u svom mestu(gde vec zivis) iskusnijeg muzicara ili ovde na forumu bar saslusaj savete ljudi koji se vise razumeju u to sto pricaju...

slavicwarrior

  
  

slavicwarrior

PostRe: Gitare
Gitare Minicl1011/02/10, 10:28 pm

KneZ wrote:
slavicwarrior wrote:
E pazi ti sad 'vako.
Prvo akustièna, onda elektrièna gitara taj sistem je smišljen u zemljama koje finansijski mnogo bolje stoje nego mi. Recimo da vrlo brzo shvatis kako bi ustvari želeo da sviras sa drugim ljudima. Pošto živimo gde živimo, teško da æeš brzo (recimo, u roku od šest meseci) moæi da sebi priuštiš još jednu gitaru (novu ili polovnu, u svakom vas sluèaju èeka te trošak od najmanje 200 evra), i tako ostaješ osuðen na akustiènu svirku dok pored tebe, kao voz, prolazi jedan tvoj potencijalni bend, zatim drugi...
To je bio odgovor zasto da ne kupis akustiènu.

E sad, gitara koju ti ja predlazem je
http://www.mitrosmusic.com/proizvod/4632-Ibanez-GRX20/
Posto vidim koju muziku sviras toplo ti preporucujem ovu, tu imas lepo 2 humbucker-a ( to su ti ovi magneti koji po dva komada na jednom mestu), i ovi humbuckeri su ti dobro da bi lepo mogao da ožežeš po distorziji (to ti je ono dz, dz. xD),
A naravno tu postoji i jos jedna mogucnost
http://www.mitrosmusic.com/proizvod/608-Squier-By-Fender-Bullet-With-Trem---BK-RW/
To ja mislim da je najjeftinija "nova" gitara koja može da se kupi u BG.
Ali tu kao sto vidiš imaš, single magnete, koji nisu "najmetalskiji"

I onda tu nared dodje smetalo za komšije i ostali gamad koja stoji na putu lepog "metalskog" muziciranja
http://www.mitrosmusic.com/proizvod/995-Roland-Cube-15X-Guitar-Amplifier/
Pojaèalo. Eto roland, sa njim imam veoma lepa iskustva. Na njemu veæ imaš nekoliko vrsta distorzija tako da neæeš odmah morati da se muèiš oko raznih pedala, procesora i tako toga.



o cemu ti pricas, kakav potencijalni bend posle 6 meseci sviranja??? i da nece mozda da pravi tribjut tu slejer posle 6 meseci sviranja??? totalno apsurdno... kako lupas gluposti...
jesi ti mozda bio u Svedskoj, Finskoj ili Nemackoj pa da si tamo pravio istrazivanje ko prvo uzima akustaru ili ovu tvoju sa dz dz distorzijom???


@Ilija... toplo ti predlazem da zanemaris i mene i slavikvoriora, vec ti lepo nadji u svom mestu(gde vec zivis) iskusnijeg muzicara ili ovde na forumu bar
saslusaj savete ljudi koji se vise razumeju u to sto pricaju...
Nisam bio u Svedskoj, Finskoj ili Nemackoj ali ljudi koji su bili i koji su iskusni muzicari su mi ovo rekli!
To da napravi Slayer tribute nece sigurno, ali ako se bude trudio i vezbao zasto da nije moguce da napravi bilo kakav bend, za RHCP i ne treba bog zna kakvo znanje.
Mozda covek ne zivi u vukojebina kao mi? Pa moze da napravi bend, ako se malo potrudi.

KneZ

  
  

KneZ

PostRe: Gitare
Gitare Minicl1011/02/10, 11:37 pm

SPAM:


@Miki

vidis, u mojoj vukojebini ima brdo bendova, ali su svi ti bendovi neki drndamoljci koji drndaju gitare i pojma nemaju... muka mi je vise

slavicwarrior

  
  

slavicwarrior

PostRe: Gitare
Gitare Minicl1011/02/10, 11:44 pm

KneZ wrote:
SPAM:


@Miki

vidis, u mojoj vukojebini ima brdo bendova, ali su svi ti bendovi neki drndamoljci koji drndaju gitare i pojma nemaju... muka mi je vise
Nema veze, nek' se trude. Smile

ilijas97


ilijas97

PostRe: Gitare
Gitare Minicl1012/02/10, 03:17 pm

Trudim se, sviram po sat i po dnevno, (planiram da sviram vise od toga) .......
ja zivim u bataji.... tako da i nije vukojebina neka daleko od grada :106: :zombie: :115:
sry za smajlije kome smeta ali bas mi se svidjaju xD

slavicwarrior

  
  

slavicwarrior

PostRe: Gitare
Gitare Minicl1018/02/10, 07:11 pm


Smile Smile Smile Smile :112:

ilijas97


ilijas97

PostRe: Gitare
Gitare Minicl1020/03/10, 09:16 am

slavicwarrior wrote:

Smile Smile Smile Smile :112:
Da nije malo rano meni za to? xD

slavicwarrior

  
  

slavicwarrior

PostRe: Gitare
Gitare Minicl1024/03/10, 04:44 pm

ilijas97 wrote:
slavicwarrior wrote:

Smile Smile Smile Smile :112:
Da nije malo rano meni za to? xD
Pa jel si ti 93 ili 97. A i kako god okrenes nikad nije rano. Very Happy

ilijas97


ilijas97

PostRe: Gitare
Gitare Minicl1024/03/10, 09:02 pm

97, xD Mozda da za pocetak pocnem samo da sviram ostalo kasnije? za jedno 3 il 4 god?

Grejmalkin

  
  

Grejmalkin

PostRe: Gitare
Gitare Minicl1015/04/10, 05:06 am

Odsviraj ovo (zezam se) Smile

https://www.youtube.com/watch?v=MQ9PRzIyzFA

MrznjA

  
  

MrznjA

PostRe: Gitare
Gitare Minicl1018/04/10, 04:49 pm

Slavikvorior ti je odlicno rekao.Sa druge strane,ja imam nesto da dodam(gle cuda,nek' crknu dusmani .i.).
Popularni savet :,,kupi akustaru i vezbaj sluh pa onda uzmi elektricnu da drndas" (ovo nema veze sa knezom,ovo je savet koji svi vole da dele i koji ima svetlih tacaka,ali je,zbog gorepomenute finansijske situacije to obicno ,,pod B".) se jednostavno ne isplati,a i princip sviranja akustare i elektricne gitare se donekle razlikuje,za pocetak,drugacije se drze.Dalje,sluh mozes da vezbas i na necemu sto se zove klin lajn,a da pritom sviras elektricnu gitaru,nema prirodan zvuk,ali koga briga xD Trece,najbolje ces nauciti da sviras ako nadjes jos klinaca i svirate bilo sta,skinete smouk on d votr i cepate do besvesti to,a ti posle skidaj pako de lusiju za svoju dusu Very Happy I jos nesto,ko ti je rekao da je lako svirati peperse,matori,funk je dooooosta zajeban,tebi to zvuci jednostavno,ali da bi svirao TAKO,moras da znas puno efekata...ne potcenjuj sve sto nema okinut powerchord pa ne zvuci do jaja.Svako ko svira gitaru dobije na kraju zbog toga,nema to veze sa godinama Razz

One 2 gitare su ti za pocetak,a ova skuplja vala i za dalje odlicne,otvoris se jos 120 jevreja za pojacalo i vezbaj,ako ne batalis u medjuvremenu,uzmi MZ i eto ti slejera do sutra,do tada,ovredrive sa pojacala ce ti sasvim lepo koristiti.

Jos reci mudrosti od prepametnog,sveznajuceg mene,koji zapravo i nisam gitarista.

Sponsored content



PostRe: Gitare
Gitare Minicl10

 

Similar topics

-
» Gitare,satare,procesori..:)
» Časovi gitare za početnike u Nišu
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
-