METAL SRBIJA
..::METALSRBIJA.FORUMS.FM::..

Welcome to METAL SRBIJA forum.

All ads will be removed when you register and log in.

NE MOŽETE DA VIDITE SLIKE I LINKOVE DOK SE NE ULOGUJETE !
SVI RUŽNI ADDOVI ĆE NESTATI, KADA SE ULOGUJETE !
METAL SRBIJA
..::METALSRBIJA.FORUMS.FM::..

Welcome to METAL SRBIJA forum.

All ads will be removed when you register and log in.

NE MOŽETE DA VIDITE SLIKE I LINKOVE DOK SE NE ULOGUJETE !
SVI RUŽNI ADDOVI ĆE NESTATI, KADA SE ULOGUJETE !
Metal Srbija Forum
Username Remember Me
Password
Welcome to the METALSRBIJA.forums.fm Underground forum.
If this is your first visit, be sure to check out the Pravila Foruma by clicking the link above.
You may have to REGISTER, before you can post or view messages: click the register link above to proceed.
If you are already registered, please LogIn.
All ads will be removed when you register and log in.

 Share|

Sicarius94


Sicarius94

PostRoots of Power Metal
Roots of Power Metal Minicl1008/01/10, 04:31 pm

Roots of Power Metal 12312312312312

Ognjena Omi

  
  

Ognjena Omi

PostRe: Roots of Power Metal
Roots of Power Metal Minicl1009/01/10, 04:11 am

Pa ima smisla xD
(to mi slava inace)
a ovo mi je omiljena pretstava Sv Djordj & Azdaje (aka Peruna i Velesa) istetovirala bih ovo svega mi...

Roots of Power Metal 250px-Zmey

Sweet Tooth

  
  

Sweet Tooth

PostRe: Roots of Power Metal
Roots of Power Metal Minicl1009/01/10, 10:36 am

Ana,gde si nasla to izmedju Peruna i Velesa?Mislim,da su to njih dvojica?Ja nigde nisam nasao da se njih dvojica igde sukobljavaju.Po mom znanju ovo bi trebali biti Chernobog i Jarilo.

slavicwarrior

  
  

slavicwarrior

PostRe: Roots of Power Metal
Roots of Power Metal Minicl1009/01/10, 05:23 pm

Sweet Tooth wrote:
Ana,gde si nasla to izmedju Peruna i Velesa?Mislim,da su to njih dvojica?Ja nigde nisam nasao da se njih dvojica igde sukobljavaju.Po mom znanju ovo bi trebali biti Chernobog i Jarilo.
Pa da god of war i god of undergrand/xD

Sweet Tooth

  
  

Sweet Tooth

PostRe: Roots of Power Metal
Roots of Power Metal Minicl1009/01/10, 07:47 pm

Pa ne.Veles nije zao bog.

Ognjena Omi

  
  

Ognjena Omi

PostRe: Roots of Power Metal
Roots of Power Metal Minicl1009/01/10, 08:09 pm

A DA SE VI MALO OBRAZUJETE PRE NEGO STO KRENETE DA PRICATE O NECEMU!!!!
39
Ne zelim da vas vredjam, ali nije poenta napisati nesto tek da bi se napisalo!

RAT PERUNA I VELESA JE STAR KOLIKO I CELA SLOVENSKA MITOLOGIJa i provlaci se kroz dosta mitova. Narocito u Belorusiji. A u literaturi to je zapisano u Nestorovoj hronici (tj Nestorovom spisu) i Zbornik Paisijev
Veles je dakle po mitovima ukrao Perunovu zenu Dodolu ili mu krade stada. Prema treæoj legendi, borba izmeðu Peruna i Velesa je metafora za veèitu borbu nebesa i zemlje, pošto je Perun na nebesima, a Veles na zemlji. Druga interpretacija je borba reda i haosa (posto je Perun i bog pravde i zakletve, a Veles bog magije) A Jung bi rekao da je to borba covekove "ljutske" i "zivotinjske" prirode.

Jarilo i Cernobog? Oni cak ne pripadaju i istom partenonu. Posto znate imate vise verzija slovenske religije (Kijevsku, Polapsku, Rusku)

I trebalo bi da ovo ne moram ja da vas ucim!!!

slavicwarrior

  
  

slavicwarrior

PostRe: Roots of Power Metal
Roots of Power Metal Minicl1009/01/10, 09:27 pm

Ognjena Omi wrote:
A DA SE VI MALO OBRAZUJETE PRE NEGO STO KRENETE DA PRICATE O NECEMU!!!!
39
Ne zelim da vas vredjam, ali nije poenta napisati nesto tek da bi se napisalo!

RAT PERUNA I VELESA JE STAR KOLIKO I CELA SLOVENSKA MITOLOGIJa i provlaci se kroz dosta mitova. Narocito u Belorusiji. A u literaturi to je zapisano u Nestorovoj hronici (tj Nestorovom spisu) i Zbornik Paisijev
Veles je dakle po mitovima ukrao Perunovu zenu Dodolu ili mu krade stada. Prema treæoj legendi, borba izmeðu Peruna i Velesa je metafora za veèitu borbu nebesa i zemlje, pošto je Perun na nebesima, a Veles na zemlji. Druga interpretacija je borba reda i haosa (posto je Perun i bog pravde i zakletve, a Veles bog magije) A Jung bi rekao da je to borba covekove "ljutske" i "zivotinjske" prirode.

Jarilo i Cernobog? Oni cak ne pripadaju i istom partenonu. Posto znate imate vise verzija slovenske religije (Kijevsku, Polapsku, Rusku)

I trebalo bi da ovo ne moram ja da vas ucim!!!
Tako je, ako si im to rekla!

Sweet Tooth

  
  

Sweet Tooth

PostRe: Roots of Power Metal
Roots of Power Metal Minicl1010/01/10, 10:56 am

Ana,ne budi drkadzija i nemoj neprekidno da predpostavljas da si toliko jebeno superiorna!Sta,mislis da ja pricam o necemu sto nemam pojma,posto vec godinama izucavam slovensku mitologiju,svakako ne znam nista!JEl bi te ubilo da spustis malo loptu?!Pa se posle jos cudis sto te spustam,pa naravno da cu te spustati kad se tako ponsasas!Najnormalnije sam te pitao jebote!

PS NE znam koliko si upoznata sa tim da je ogromna kolicina literature o slovenskoj mitologiji go falsifikat.Veruj mi,moze lako da se desi da ni ti ni ja nismo u pravu,ili da smo oboje u pravu,zavisno od plemena koje je u pitanju.Zato zauzdaj malo drkadzijski hromozom,mislim da bni bilo jebeno uputnije da razmenimo literaturu pa zakljucimo sta je mozda tacno a sta ne umesto da se dzilitas na mene preko neta

Nes87

  
  

Nes87

PostRe: Roots of Power Metal
Roots of Power Metal Minicl1010/01/10, 06:07 pm

Ja se necu mnogo mesati jer sam nov u slovenskoj mitologiji..medjutim, po onome sto ja imam od literature ne bih smeo reci da je to prikaz Peruna i Velesa..evo ukratko zasto..

jos uvek nije utvrdjeno da li je Volos - Veles bog zivotinja, ili je jednooki div bog sunca i vegetaciji, ili bog podzemnog sveta..u zavisnosti od toga gde se pominje ima sve tri uloge..

Ognjena je pomenula Nestora, a po njemu, sloveni se klanjaju i prinose zrtvu Volosu isto kao i Perunu, dakle cak je i stavljen odmah pored Peruna..koliko je verovati da onda mogu biti prikazani u sukobu..da je bog zivotinja kazu jer potomak mu, grcki bog Sv. Blazios je bog stada i sve stoke, ali je vrlo moguce da je doslo do zamene imena i svojstva, sto nije retkost u ovakvim stvarima..drugi smatraju da Volos potice od nordijskog demona Volis, a i u ceskoj i na mnogim spomenicima prikazan je kao bog podzemlja pa i kao djavo..folkloristika, narocito ruska, ga predstavlja kao boga sunca i vegetacije, jer pri zetvi zenski zetelac mora da veze snop klasja, koji se zove Volosova brada i koji niko ne bi smeo dodirnuti jer ztiti zetvu od sveg zlog..

Dakle mogao je imati sva tri svojstva, pa ne znam koliko se moze reci da su ikada Perun i Volos bili u sukobu ili ne..cisto nagadjanje po meni

Ognjena Omi

  
  

Ognjena Omi

PostRe: Roots of Power Metal
Roots of Power Metal Minicl1010/01/10, 11:56 pm

Sweet tooth upoznao si me. Upoznala sam ja tebe. I trebalo bi da znas da sebe ne smatram ni superiornom ni nadmenom osobom. Zdruge strane, ti si na mene ostavio utisak osobe koja voli da se namece i vrlo lako proziva
Svo vreme sam govorila u mnozini, a ti se ne bi naljutio da nisi protumacio da se obracam bas tebi
(a obracanje opet nije isto sto i prozivanje. Tako da nemoj se ljutiti molim te)
a namrgodjeni smajli je samo namrgodjen smajli

Sweet Tooth wrote:
Ana,gde si nasla to izmedju Peruna i Velesa?Mislim,da su to njih dvojica?Ja nigde nisam nasao da se njih dvojica igde sukobljavaju.Po mom znanju ovo bi trebali biti Chernobog i Jarilo.

E pa da si zaista proucavao slovensku mitoligiju toliko koliko si je proucavao naisao bi na ovaj clanak na wikipediji
http://sh.wikipedia.org/wiki/Slavenska_mitologija#Perun_i_Veles

Ili samo kucaj (kucaj te) u googlu "rat peruna i velesa" i videces (videce te) da nisam napisala nista novo sto vec ne postoji...

A zasto mislim da mogu da kazem da onaj crtez pretstavlja istovremeno Sv Djordja i azdaju i Peruna i Velesa
Opet zato sto cak i kada smo pokrsteni, cela paganska mitologija se stopila sa Hriscanstvom. Bogovi su poistoveceni sa svecima. I na taj nacin su opstale price i obicaji (kao sto su price o svetom Savi i koledarske povorke ili Dodole)
Uostalom pogledajte katolicke slike i primeticete da se njihova pretstava sv Djordja razlikuje

Ne prodajem tolu vodu, ali sam alergicna kada se pricaju gluposti....

A Nesu cu da kliknem jedno Txn dugme

Sponsored content



PostRe: Roots of Power Metal
Roots of Power Metal Minicl10

 

Similar topics

-
» Pevacica formira symphonic/goth/power metal bend, BG
» Heavy/power/progressive metal bend iz NS-a trazi BUBNJARA i BASISTU
» GAY POWER !
» Power Grow Comb
» Grunt [Power Electronics, Industrial Noise]
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
-