METAL SRBIJA
..::METALSRBIJA.FORUMS.FM::..

Welcome to METAL SRBIJA forum.

All ads will be removed when you register and log in.

NE MOŽETE DA VIDITE SLIKE I LINKOVE DOK SE NE ULOGUJETE !
SVI RUŽNI ADDOVI ĆE NESTATI, KADA SE ULOGUJETE !
METAL SRBIJA
..::METALSRBIJA.FORUMS.FM::..

Welcome to METAL SRBIJA forum.

All ads will be removed when you register and log in.

NE MOŽETE DA VIDITE SLIKE I LINKOVE DOK SE NE ULOGUJETE !
SVI RUŽNI ADDOVI ĆE NESTATI, KADA SE ULOGUJETE !
Metal Srbija Forum
Username Remember Me
Password
Welcome to the METALSRBIJA.forums.fm Underground forum.
If this is your first visit, be sure to check out the Pravila Foruma by clicking the link above.
You may have to REGISTER, before you can post or view messages: click the register link above to proceed.
If you are already registered, please LogIn.
All ads will be removed when you register and log in.

 Share|

Ylvaon


Ylvaon

PostSvarun - simfonijski prog metal, Novi Sad
Svarun - simfonijski prog metal, Novi Sad Minicl1015/05/09, 10:05 am

Svarun je devetočlani muzički sastav iz Novog Sada, Srbija, osnovan u oktobru 2008. godine u Novom Sadu od strane Nikole Pacek-Vetnića (kompozicija, bubnjevi) i Stojana Šukunde (bas gitara), kojima se ubrzo pridružuju Đorđe Marković (bariton), Ivana Vozarova (alt), Marko Glišić (gitara), Andrej Đorđević (bas gitara, trenutno u inostranstvu), Marko Tatalović (klavijature), Duška Miloradović (sopran) i Miroslav Miljatović (tenor).

Svarun je osnovan u želji da se stvori kvalitetan autorski sastav koji bi izvodio muziku koja je stilski spoj evropske umetničke muzike XIX veka i savremenih žanrova kao što su rock i metal, obrađujući pritom teme iz zajedničke istorije slovenskih naroda, sa snažnim naglaskom na bratskoj i poruci mira koja se provlači kroz naše stihove. Muzički, Svarun počiva na postulatima simfonijskog metal žanra, stremeći inovativnosti, ali sa pažljivo održavanom ravnotežom koja nas sprečava da odemo u ekstreme. Ukratko, želja nam je stvaranje slušljive muzike visoke umetničke vrednosti, istovremeno provlačeći maksimum inovacija.

Svarun na mySpaceu: www.myspace.com/svarunmusic

MrznjA

  
  

MrznjA

PostRe: Svarun - simfonijski prog metal, Novi Sad
Svarun - simfonijski prog metal, Novi Sad Minicl1015/05/09, 07:20 pm

Ovako...moram da pohvalim vizuelna resenja i logo...ali,ono,nije mi jasna samo ona iguana na omotu za kolovrat...u svakom slucaju,lepo odradjeno,konacno da se i na to obraca paznja.

Sto se tice muzike,s' obzirom na to da vam je ovo prvi materijal,solidno odradjeno,ako tezite inovacijama,samo napred,ali trenutni materijal ne odskace od aktuelnog pagan folk stila koji furaju Butterfly Temple i donekle Svarga [samo muzicki,vi ste vokale nesto drugacije postavili]...znaci,gurajte pricu,ali za sada je pomalo predvidljivo.Mom ukusu najvise odgovara ''Kolovrat'',tu ste dobro odradili atmosferu,jer nema onih "catchy" folk melodija,i po mom misljenju,to je TO.

Posto je ovo prvo izdanje,necu komentarisati produkciju,sem sto ste mozda mogli malo da naglasite bubanj i pojacate gitare,umesto sto je akcenat na klavijaturama[posto i nema nekih egzibicija da bi bile TOLIKO glasne].Vokali su razumljivo u prvom planu,ali neki scream ili onaj primitivniji growl[tipa Haggard] bi dobro legao u takvu zvucnu sliku.

A sto se pan-slavinizma tice...pa,istorija negira sve to poruke,ali to je nesto sto svi bendovi sada ocigledno moraju da imaju,iako i.

U svakom slucaju,radite.
Pozdrav!

Ylvaon


Ylvaon

PostRe: Svarun - simfonijski prog metal, Novi Sad
Svarun - simfonijski prog metal, Novi Sad Minicl1016/05/09, 06:00 am

Iguana je parodija zmaja, odnosno zmeja, kako se navodi u pesmi.

Mi nismo pagan folk bend, ne vidim slicnost, sem tematske, sa pomenutim bendovima, niti sa recimo Arkonom, s kojom sam licno najvise upoznat - po meni, mnogo vise licimo na, kao sto i pise na mySpace stranici, Therion, Kamelot, Nightwish... U kom smislu predvidivo: muzicki, tekstualno, konceptualno? Nije mi najjasnije... Catchy folk melodija se pojavljuju na 3 mesta u jednoj pesmi, ne znam zasto to uzimati kao faktor presudan za prosudjivanje pravca, karaktera, i slicnog. S druge strane, sama pesma Kolovrat u uvodnom delu ima jedan dugacak dubok ton na gajdama koji sluzi kao bordun - jedna od osnovnih karakteristika arhaicne ("folk") muzike ovih prostora... Riff na strofi takodje sluzi istoj svrsi.

Nisu u pitanju klavijature, vec raspisan orkestar, kojeg su gitare deo, i koji se uzivo izvodi na klavijaturama, dok su na snimku u pitanju semplovi. Na koje egzibicije mislis, na virtuozne solo deonice? Ne vidim zasto bi to bio iskljucivi razlog pojacavanja klavijatura, kao da postoje iskljucivo dinamicki nivoi "tepih" i "solo"... Pa sad, zar ne bi bas growl i scream vokali bili utapanje u pagan folk metal klisee? Ja problem nalazim upravo u pateticnim i vazdusastim sopranskim deonicama koje "podrzava" growl tamo negde duboko dole.

Mi ne propagiramo pan-slavizam, svaki clan benda, ja pre svih, je protiv bilo kakve forme ujedinjenja bilo koja dva slovenska geo-politicka entiteta, sto mozes da vidis i iz prilozenih tekstova. Ali, da, koristimo se pan-slovenskih simbolima - jer mi JESMO Sloveni, i, da, propagiramo bratstvo medju slovenskim narodima - jer verujemo da je to ispravno. Ne velicamo rat niti pozivamo na prekrajanje granica. Svi smo vrlo dobro svesni da je toga bilo i previse.

Naravno, i hvala na komentaru.

MrznjA

  
  

MrznjA

PostRe: Svarun - simfonijski prog metal, Novi Sad
Svarun - simfonijski prog metal, Novi Sad Minicl1018/05/09, 01:12 pm

Sto bi rekao moj kolega Genocide,covece,smiri se i uzmi pivo :124:

Prvo i osnovno,moja kritika nije bila negativna,tako da nema potrebe da skaces.Svi mi imamo muzicke uzore,ali nemoguce je dostici taj kvalitet na prvom materijalu,sem ako ih ne kopiras.Nisam rekao da svirate pagan/folk.
Nadam se,bice prilike da svirate negde,pa cemo popricati o tome sta sam hteo da kazem,ne mogu da kucam na internetu,sve ispadne izvuceno iz konteksta.

Nema na cemu.

Ylvaon


Ylvaon

PostRe: Svarun - simfonijski prog metal, Novi Sad
Svarun - simfonijski prog metal, Novi Sad Minicl1018/05/09, 01:21 pm

Ma opusteno, suocen sam ja sa kritikama konstantnim, i pozitivnim i negativnim, tako da nema frke oko toga, nego prosto da razjasnimo, pa ono... Ako ostane kritika, ostane, ali bitno je da se dobro razume sta je receno. I hteto. :>

Da, jasno, to jeste... Pa, za sada Novi Sad i okolina, a sto pre, nadamo se svi, i dalje (i sire)... Smile

Svarun Gleb Veleslav


Svarun Gleb Veleslav

PostRe: Svarun - simfonijski prog metal, Novi Sad
Svarun - simfonijski prog metal, Novi Sad Minicl1018/09/09, 03:46 pm

Posle krace pauze, Svarun nastavlja sa pohodima i konacno se pojavljuje uzivo!

Imali smo prvu svirku na gitarijadi u Ratkovu i cuo sam da na YouTube-u ima okacen snimak sa nekog fotoaparata, pa kada budemo znali nesto vise o tome, obavesticemo vas.

2. Oktobra sviramo u Route66-u u Novom Sadu na GBOB-u

Planiramo veci koncert isto sledeceg meseca, ali to je jos u toku organizacije, zna se za sada da ce biti u Crvenki i da ce najverovatnije postojati organizovani prevoz iz Novog Sada. Vise informacija cim mi budemo znali vise.

Pozdrav i vidimo se uskoro!


Pogledajte nas MySpace, poslusajte nove pesme i dodajte nas kako bi bili u kontaktu:

http://www.myspace.com/svarunmusic

reimbril


reimbril

PostRe: Svarun - simfonijski prog metal, Novi Sad
Svarun - simfonijski prog metal, Novi Sad Minicl1020/06/10, 07:03 am

anyone see svarun slavija out may22 2010

Ylvaon


Ylvaon

PostRe: Svarun - simfonijski prog metal, Novi Sad
Svarun - simfonijski prog metal, Novi Sad Minicl1020/06/10, 08:11 am

Први ЕП групе СВАРУН, сплит издање са руском групом MIDGAARD, у реализацији московске куће NYMPHAEA RECORDS, од данас је доступно директно од групе (контакт преко наше mySpace странице, http://www.myspace.com/svarunmusic ) по цени од 3е / 300дин.

Да не буде забуне, ово је само увод за наше главно издање, албум СЛАВИЈА у пуном трајању од 80 минута, који ће се појавити у продаји овог лета у реализацији истог издавача, и садржати 13 песама, 11 на српском и 2 на руском.

Svarun - simfonijski prog metal, Novi Sad 6ecc10639c1c

Ylvaon


Ylvaon

PostRe: Svarun - simfonijski prog metal, Novi Sad
Svarun - simfonijski prog metal, Novi Sad Minicl1030/09/10, 01:08 am



Preuzmite izdanje u mp3@320 formatu


Preuzmite izdanje u mp3@320 formatu


Cena: 3e / 300din


Uskoro u prodaji!

Naručivanje izdanja direktno od autora:
+381 63 8 484 282
ylvaon@gmail.com


Sponsored content



PostRe: Svarun - simfonijski prog metal, Novi Sad
Svarun - simfonijski prog metal, Novi Sad Minicl10

 

Similar topics

-
» Awaiting Fear
» Power/Prog/Jazz/Neoclassical... ili kako vec hocete bend
» Metal Hammer
» Try metal gajde
» Metal Church
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
-