METAL SRBIJA
..::METALSRBIJA.FORUMS.FM::..

Welcome to METAL SRBIJA forum.

All ads will be removed when you register and log in.

NE MOŽETE DA VIDITE SLIKE I LINKOVE DOK SE NE ULOGUJETE !
SVI RUŽNI ADDOVI ĆE NESTATI, KADA SE ULOGUJETE !
METAL SRBIJA
..::METALSRBIJA.FORUMS.FM::..

Welcome to METAL SRBIJA forum.

All ads will be removed when you register and log in.

NE MOŽETE DA VIDITE SLIKE I LINKOVE DOK SE NE ULOGUJETE !
SVI RUŽNI ADDOVI ĆE NESTATI, KADA SE ULOGUJETE !
Metal Srbija Forum
Username Remember Me
Password
Welcome to the METALSRBIJA.forums.fm Underground forum.
If this is your first visit, be sure to check out the Pravila Foruma by clicking the link above.
You may have to REGISTER, before you can post or view messages: click the register link above to proceed.
If you are already registered, please LogIn.
All ads will be removed when you register and log in.

 Share|

meka


meka

PostPostavka pedala
Postavka pedala Minicl1009/03/09, 10:01 am

Pa ... napokon sam došao i do te dileme. Trenutno je u posedu (sve MXR i Dimebag signature) distarzija i wah, ali treba veoma skoro da uzmem još 3 pedale (ovu treću možda i ne tako skoro, ali za ovu temu to nije bitno), a to su štimer, volume boost i chorus. Ono što znam je da se chorus obično trpa na kraj, mada se dobijaju zanimljivi zvuci ukoliko je pre distorzije (ne mora baš uvek, ali kao i sa svim, mogu se izvući i odlični i očajni zvuci). E sad, ja imam neku zamisao da ide:

(DI-Box <--) Chorus <-- Volume Boost <-- Distorzija <-- Wah <-- Štimer

Pošto nikad nisam imao više od 2 pedale, nikad ranije se nisam ni pitao kako bih postavio dotične. U svakom slučaju, ovo pitam zbog pravljenja pedal board-a, pa treba da ostavim mesta za pedale koje mi fale. Pozdrav!

stratovarius


stratovarius

PostRe: Postavka pedala
Postavka pedala Minicl1016/07/09, 06:16 am

Moze chorus pre distorzije, ume to da zvuci super, al onda se obicno trpa i neki Noise Reduction pre distorzije jer chorus ume da napravi dosta nepozeljnih frekvencija sa kojima distorzija kasnije tesko ume da se izbori. Opet sve zavisi od gzitre i pojacala. (uglavnom neka behringer pedala bi mogla da zavrsi posao u tom slucaju...to im je otprilike jedino dobro sto imaju). Opet, posle chorus-a bilo bi jako korisno za zvuk napucati neki reverb u malim kolicinama.

Sto se Wah-a tice, obicno se trpa posle distorzije, prilicno efektnije zvuci. Mada moze i ovako, neki muzicari i to rade. Opet pitanje afiniteta.

Neko nepisano pravilo prema tipovima efekata je sledeci redosled:

1. EQ
2. Distortion
3. Chorus/Flanger
4. Noise Gate
5. Reverb
6. Volume Effects
7. Preamp
8. Compressor
9. Delay
10. Wah-wah Pedal

terrorist


terrorist

PostRe: Postavka pedala
Postavka pedala Minicl1008/12/09, 10:44 am

jedno pitanje.Imam vec pedalu i nasao sam pedalu koja mi odgovara za solo.E sad uzecu je skorije,da li mi treba novi adapter za novu pedalu ili obe pedale mogu da dobijaju napajanje od jednog adaptera???

Sponsored content



PostRe: Postavka pedala
Postavka pedala Minicl10

 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
-