METAL SRBIJA
..::METALSRBIJA.FORUMS.FM::..

Welcome to METAL SRBIJA forum.

All ads will be removed when you register and log in.

NE MOŽETE DA VIDITE SLIKE I LINKOVE DOK SE NE ULOGUJETE !
SVI RUŽNI ADDOVI ĆE NESTATI, KADA SE ULOGUJETE !
METAL SRBIJA
..::METALSRBIJA.FORUMS.FM::..

Welcome to METAL SRBIJA forum.

All ads will be removed when you register and log in.

NE MOŽETE DA VIDITE SLIKE I LINKOVE DOK SE NE ULOGUJETE !
SVI RUŽNI ADDOVI ĆE NESTATI, KADA SE ULOGUJETE !
Metal Srbija Forum
Username Remember Me
Password
Welcome to the METALSRBIJA.forums.fm Underground forum.
If this is your first visit, be sure to check out the Pravila Foruma by clicking the link above.
You may have to REGISTER, before you can post or view messages: click the register link above to proceed.
If you are already registered, please LogIn.
All ads will be removed when you register and log in.

 Share|

kemikaL_girL

  
  

kemikaL_girL

Post- Kandže - Marko Vidojkoviæ
- Kandže - Marko Vidojkoviæ Minicl1031/01/08, 12:57 pm

Upravo sam po milioniti put poèela da èitam ovu knjigu. Razz Ne znam jeste li imali prilike da je èitate?! Inaèe, knjiga je izašla 2004. godine i za nju je pisac Marko Vidojkoviæ dobio priznanje Zlatni bestseler 2004. Pored ove knjige koja je veæ postigla kultan status u urbanih Srba, Marko za sobom ima još nekoliko romana, Ples sinih demona ( Narodna knjiga, 2001 ), Ðavo je moj drug (Narodna knjiga 2002), Pikavci na plaži ( Narodna knjiga 2003). Njegova zadnja knjiga je roman Sve crvenkape su iste u izdanju Samizdat B92.

Kratak siže romana Kandže - Radnja ove moderne bajke smeštena je u Beograd, u zimu 1996 / 97. Vidojkoviæev junak je student treæe godine prava, fanatièni uèesnik protesta protiv izborne kraðe. Izgladneo i izneveren od ostatka sveta, on svakodnevno ide na demonstracije i bezglavo uleæe u najopasnije situacije pomiren sa besmislom života. Sve æe se promeniti kada upozna neobiènu devojku sa odseèenim trepavicama...

Ludilo totalno... Razz Knjiga je jako interesantna i predstavlja peèat jednog vremena. Preporuèujem je èak i onima koji nemaju kulturu i obièaj èitanja jer je pisana onako... ulièarskim jezikom. Razz Utisci, èitao neko? Razz

Galadriel

  
  

Galadriel

PostRe: - Kandže - Marko Vidojkoviæ
- Kandže - Marko Vidojkoviæ Minicl1013/02/08, 12:29 am

evo danas sam je zavrshila po drugi put haha ali bukvalno danas....

odlichna,odlichna knjiga!!
kao i sve njegove.
sem 'pikavci na plazhi'
;D

Spawn Of Darkness

  
  

Spawn Of Darkness

PostRe: - Kandže - Marko Vidojkoviæ
- Kandže - Marko Vidojkoviæ Minicl1013/02/08, 12:33 am

e ja dobio pikavce na plazi i necu ih procitati.......ne zato sto ne volim knjigu nego jednostavno ne znam da citam :100:

QueenOfTheRodeo

  
  

QueenOfTheRodeo

PostRe: - Kandže - Marko Vidojkoviæ
- Kandže - Marko Vidojkoviæ Minicl1013/02/08, 12:40 am

U bre ne znaš da èitaš...
Ja evo znam da èitam æirilicu, ali latinicu nabadam (što možete videti po mojim postovima) Very Happy

Inaèe, dobar je Vidojkoviæ

kemikaL_girL

  
  

kemikaL_girL

PostRe: - Kandže - Marko Vidojkoviæ
- Kandže - Marko Vidojkoviæ Minicl1013/02/08, 02:17 am

Heh i ja sam prošle nedelje proèitala Kandže again Razz , sad æu uzeti Pikavce... i tako redom... dok ne išèitam sve ponovo. Razz Super je Mare zaista. Ja ga upoznah pre 2 godine na sajmu knjiga i diwan je momak. ;) Njegova konciznost i jezik koji je lako prijemèiv su tajna kultnosti njegovih knjiga.

SickBoy

  
  

SickBoy

PostRe: - Kandže - Marko Vidojkoviæ
- Kandže - Marko Vidojkoviæ Minicl1013/02/08, 03:52 am

E ima sam orilike da se susretnem sa njim tj potpisao mi jednu knjigu za nekog drugara naq sajmishtu , opushten lik ... stil pisanja je onako zanimljiv ...

Vendi!

./hyper,psy,
chocolate,<3,mhm^^/.

Vendi!

PostRe: - Kandže - Marko Vidojkoviæ
- Kandže - Marko Vidojkoviæ Minicl1011/05/08, 04:16 pm

ja sam kandze pochela,i bila mi je kul riba bez trepavica..ali ne secam se zashto je nisam prochitala,mislim da su me smorili oni odlasci na proteste :/....
ali zato Ples sitnih demona i Sve crvenkape su iste su <3

shlogirana_veverica

  
  

shlogirana_veverica

PostRe: - Kandže - Marko Vidojkoviæ
- Kandže - Marko Vidojkoviæ Minicl1011/05/08, 06:03 pm

bilo je skoro neko knjizevno vece, on je bio gost i citao je svoje price posle je valjda i diskkutovao neam pojma otisla sam ranije, imala sam obaveze... inace lik me je odusevio... i cim krene letnji raspust uzimam njegove knjige jer sad stvarno nemam vremena da citam... trenutno citam dve knjige uporedo, jednu za skolu, jednu za sebe..... izludecu vise od dosadne lektire.......

Vendi!

./hyper,psy,
chocolate,<3,mhm^^/.

Vendi!

PostRe: - Kandže - Marko Vidojkoviæ
- Kandže - Marko Vidojkoviæ Minicl1011/05/08, 06:05 pm

shlogirana_veverica wrote:
bilo je skoro neko knjizevno vece, on je bio gost i citao je svoje price posle je valjda i diskkutovao neam pojma otisla sam ranije, imala sam obaveze... inace lik me je odusevio... i cim krene letnji raspust uzimam njegove knjige jer sad stvarno nemam vremena da citam... trenutno citam dve knjige uporedo, jednu za skolu, jednu za sebe..... izludecu vise od dosadne lektire.......


uzmi obavezno!jako se brzo chitaju i totalno se uzhivish....meni su te dve ok,koje sam prochitala....

hehe,opushteno ja uzmem i po 3-4 knjige iz biblioteke....i chitam ih uporedo Smile...ali ja sam fanatik pa ih gutam...
sad u petak sam uzela neku od 640 strana Rolling Eyes

shlogirana_veverica

  
  

shlogirana_veverica

PostRe: - Kandže - Marko Vidojkoviæ
- Kandže - Marko Vidojkoviæ Minicl1011/05/08, 07:53 pm

ma nije ni meni problem da citam knjige ni velike ni male... ali mi lektire ubijaju zelju za citanjem... priznajem ima i interesantnih lektira npr Andricev Ex Ponto me je bas osvezio, ali vecina davi....
inace pola mog drustva je odusevljano vidojkovicem.... osecam se kao da sam procitala sve njegove knjige koliko sam se naslusala prica o njemu....

Vendi!

./hyper,psy,
chocolate,<3,mhm^^/.

Vendi!

PostRe: - Kandže - Marko Vidojkoviæ
- Kandže - Marko Vidojkoviæ Minicl1011/05/08, 11:01 pm

shlogirana_veverica wrote:
osecam se kao da sam procitala sve njegove knjige koliko sam se naslusala prica o njemu....


hehe...onda su bash prichali Very Happy

DrazenCF

-Brutal Death Metal Freak-

DrazenCF

PostRe: - Kandže - Marko Vidojkoviæ
- Kandže - Marko Vidojkoviæ Minicl1014/05/08, 09:54 am

procitao sve knjige... malo me je razocarao sa pikavcima i sa zbirkom prica... nije vise taj isti feeling dok citas...

kemikaL_girL

  
  

kemikaL_girL

PostRe: - Kandže - Marko Vidojkoviæ
- Kandže - Marko Vidojkoviæ Minicl1026/05/08, 07:03 pm

Meni se Pikavci bas dopadaju a tu zbirku nisam citala i mislim da nisam mnogo propustila. Sve u svemu Mare je oke skroz. Sve to ima smisla, aha, da, da... ;)

Sweet Tooth

  
  

Sweet Tooth

PostRe: - Kandže - Marko Vidojkoviæ
- Kandže - Marko Vidojkoviæ Minicl1017/07/08, 06:36 pm

Go shund.Jedino mi se dopao onaj barkerovski momenat sa cudovistem i krvoliptanjem iz surle,pored toga-ama nista.NE znam,mozda imam odvec rafinisan ukus pa ne mogu da svarim bas lako tako nesto...ali dajte ljudi,recnik od ciglo 367 reci?Pa majku mu.

returning man

  
  

returning man

PostRe: - Kandže - Marko Vidojkoviæ
- Kandže - Marko Vidojkoviæ Minicl1014/09/09, 03:54 pm

vidojkovic je za mene domaci bukovski

falio nam je jedan poput njega

Sponsored content



PostRe: - Kandže - Marko Vidojkoviæ
- Kandže - Marko Vidojkoviæ Minicl10

 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
-